دیارممسنی » سایت های ممسنی و رستم » ممسنی و رستم
کد خبر : 10310
یکشنبه - 3 تیر 1397 - 23:03

نمایشگاه عکس به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در رستم / رادیو ممسنی

رادیو ممسنی:

نمایشگاه عکس به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در رستم

رحمن محقق، مسئول فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رستم از برپایی نمایشگاه عکس تحت عنوان«مواد خانمان سوز» در شهرستان رستم خبر داد.

رحمن محقق، مسئول فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رستم از برپایی نمایشگاه عکس تحت عنوان«مواد خانمان سوز» در شهرستان رستم خبر داد.

محقق مسئول فرهنگ و ارشاد شهرستان رستم گفت: با توجه به اینکه در هفته مبارزه با مواد مخدر قرار داریم به همین مناسبت و در راستای امر مهم فرهنگ سازی و نفی مواد خانمان سوز ما این نمایشگاه را در محل مسجد جامع شهر مصیری برگزار کردیم.

وی افزود: این نمایشگاه به مدت هفت روز با هدف فرهنگ سازی، پیشگیری و شناخت هر چه بیشتر مردم از ابتلا به مواد مخدر بالاخص در میان جوانان دایر گردیده درمعرض دید عموم مردم قرار دارد. 

منبع: دیارممسنی

آب در بخش CCU بستریست / رادیو ممسنی

رادیو ممسنی:

آب در بخش CCU بستریست

بنده در خصوص بحران آب و چالش های پیش رو  تا به حال  چند  مطلب نوشته ام و تمام آنها را به کمک شبکه های اجتماعی در اختیار عموم  قرار داده ام.

بنده در خصوص بحران آب و چالش های پیش رو  تا به حال  چند  مطلب نوشته ام و تمام آنها را به کمک شبکه های اجتماعی در اختیار عموم  قرار داده ام.

مطلب اول  با نام  جنگ بر سر آب در راه است بود که حدود دو سال پیش نوشتم و در آنجا گفتم که در آینده ای نه چندان دور جنگ بر سر آب. بین استانها بوقوع خواهد رسید  و در این مورد هیچ شک و تردیدی نیست.

مطلب  دوم  که حدود شش ماه پیش نوشتم تحت عنوان جان آب در خطر است  بود که آن هم به کمک فضای مجازی در اختیار عموم قرار داده ام.

و اما اکنون  آب در اتاق ccu  نفس های آخرش را میکشد.

باید زندگی بدون آب را حس کنی ؛ لمس کنی ؛ درک کنی ؛ تجربه کنی  تا  آنوقت با  آب شرب حیاط خانه ات را بجای جارو تمیز نکنی ؛ بیست و چهار ساعت  آب بی زبون را در خانه باغ هایی که واسه خوشگذرانی ساخته ای رها نکنی ؛ شلنگ آب شرب را برای شستن اتوموبیل ساعت ها باز نگه نداری و هزاران بلای دیگری بر سر آب فرود نیآوری.

بلی ما به این سادگی  قدر آب را نمیدانیم.

شاید تا این لحظه که این مطلب را میخوانی بتوانی از پشت شیشه  به ملاقات آب بروی اما دیری نخواهد گذشت که  آب  ممنوع الملاقات می‌شود و باید برای دیدن قطره ای از آن چه رنج ها و مشقت هایی را متحمل شوی.
آب در  اتاق CCU در حال مرگ  است  ؛ بدون نیاز ضروری به آن نزدیک نشوید و دست به ان نزنید و بدون جهت جاریش نسازید  مگر در مواقع لزوم که جانتان در خطر باشد.

“برگرفته از شبکه های اجتماعی”

منبع: دیارممسنی

خبرهای کوتاه از شهرستانهای ممسنی و رستمپایگاه خبری دیارممسنی / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی:

☑️ عملیات آسفالت میدان بهشت زهرا توسط شهرداری نورآباد

☑️ برخورد کامیون با گاردریل و تصادف با یک دستگاه وانت, یک دستگاه تاکسی و برخورد با دیوار یک کارگاه بالاتر از پمپ بنزین سرداری تلفات جانی نداشته است

☑️ کلنگ احداث مسجد روستای فخرمکان کوپن با حضور مسئولین شهرستان رستم
حاج یداله جمشیدی از خیرین است که هزینه ساخت آنرا بر عهده گرفت

☑️ عدم حمل و انتقال زباله های منطقه رودریا علی رغم پرداخت هزینه توسط ساکنین باعث نارضایتی مردم شده است

☑️ عملیات آسفالت حاشیه خیابان شهید مفتح جابه توسط شهرداری نورآباد که باعث تعریض این خیابان نیز خواهد شد

☑️ جلسه هماهنگی قرارگاه پیشرفت و آبادانی دهستان جوزار با حضور فرماندار ، فرمانده سپاه و رؤسای ادرات مربوطه در سپاه ممسنی برگزار شد

☑️ در جلسه ای که در آموزش و پرورش ممسنی برگزار شد، عباس کردستانی کارشناس ضمن خدمت بجای یوسف فرامرزی بعنوان مسئول گزینش این اداره معارفه شد.

☑️ بررسی مشکل آب روستای بربید با حضور دکتر ایوبی فرماندار ، حیدری بخشدار مرکزی ، اله نظر همتی شورای بخش مرکزی و اقایان عزیزی از منابع طبیعی و کیانی از فرمانداری

☑️ نشست دهیار، معتمدین و بزرگان روستای مورکی جاوید با فرماندار شهرستان ممسنی برای بررسی مشکلات این روستا

☑️ گزارش کاربران از قطعی شبکه های ۳ و ۴ سیما بر روی گیرنده آنالوگ و درخواست پیگیری توسط فرمانداری

☑️ لکه گیری با آسفالت گرم در محور خومه زار به میشان توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ممسنی .

☑️ نشست و ضیافت افطاری اصحاب رسانه شهرستان ممسنی با سرهنگ نصیبی فرمانده محترم سپاه ممسنی

☑️ باز کردن دید افقی و تعریض قوس ها در محور نورآباد به هفت برم توسط اداره راهداری و حمل نقل جاده ای ممسنی

☑️ جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی با محوریت آب شرب در مرکز بهداشت شهرستان ممسنی برگزار شد

☑️ یک‌کشته در حادثه رانندگی کوپن

 بر اثر تصادف سواری پراید با سمند و موتورسیکلت در کوپن شهرستان رستم متاسفانه یک نفر کشته شد
فرد فوت شده ملافلامرزسلیمانی بزرگ طایفه دشتی بوده و گفته میشود حال سه سرنشین دیگر پراید و دو راکب موتورسیکلت نیز وخیم بوده است

☑️ ادعای یکی از اهالی روستای گوسنگان جاوید مبنی بر نبود آب آشامیدنی و تامین آب مردم از رودخانه!!

 

منبع: دیارممسنی

آشنایی با روسای هیاتهای ورزشی شهرستان رستمپایگاه خبری دیارممسنی / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی:

به نقل از روابط عمومی اداره ورزش وجوانان شهرستان رستم اسامی روسای هیات های ورزشی این شهرستان به شرح زیر است
۱-هیات فوتبال  ( عادل قیصری )
۲-هیات والیبال  ( مهدی رضایی )
۳-هیات کشتی (جواد خداپرست )
۴-هیات تنیس روی میز (محمد گودرزی )
۵-هیات همگانی  (موسی محمدی )
۶-هیات دوومیدانی  (یونس بازیار)
۷-هیات سوار کاری (ناصر گودرزی )
۸- هیات ورزشهای رزمی  (میر حسین حسینی )
۹-هیات هندبال  (رحمان نظری )
۱۰-هیات بدنسازی (امین موسوی )
۱۱-هیات کونگ فو  (سجاد فرجاد )
۱۲-هیات جانبازان و معلولین (حاج ذاکر نوری )
۱۳-هیات روستای وعشایری  (کرم بوستانی )
۱۴-هیات شطرنج  (علی بوستانی )
۱۵-هیات ژیمناستیک   (محمد جمشیدی )
۱۶-هیات پزشکی ورزشی (دکتر اسدالله خفری )
۱۷- هیات تکواندو (مهدی پرنگ )
۱۸-هیات ووشو  (سجاد فرجاد )
۱۹-هیات کوهنوردی (   رستمی )
۲۰-هیات بسکتبال  (  زهرا محمدی )
گفتنی است هیات بسکتبال و هیات کوهنوردی به صورت سرپرست اداره می‌شود.

منبع: دیارممسنی

معرفی برنامه پزشک خانواده روستایی +تعرفه هاپایگاه خبری دیارممسنی / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رستم ، «بهروز رستمی» رییس شبکه بهداشت و درمان با هدف رفع ابهامات مطرح شده از جانب عموم مردم در خصوص اجرای برنامه جایگزینی پزشک خانواده روستایی با پزشک خانواده شهری در جمعیت های زیر ۲۰هزار نفر گفت :پیرو تفاهم نامه اداره کل بیمه سلامت استان فارس و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز مقرر گردید از اول تیر ماه پزشک خانواده روستایی در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر از جمله شهر مصیری در استان فارس اجرا گردد . وی خاطر نشان شد با توجه به ابهامات مردم در خصوص طرح پزشک خانواده روستایی لازم است اطلاعات روشن از تعرفه های درمانی و نحوه ارائه خدمت در این طرح در اختیار مردم قرار گیرد

 «رستمی» با تشریح برنامه پزشک خانواده روستایی عنوان نمود : تعرفه ویزیت برای پزشک خانواده روستایی پانصد تومان و برای غیر پزشک خانواده روستایی ۳هزار و پانصد تومان می باشد . همچنین هزینه تزریقات پزشک خانواده روستایی برای هر تزریق عضلانی ۳۰۰تومان و سرم درمانی۷۰۰ تومان است . وی افزود : هزینه های پاراکلنیک از جمله آزمایشگاه ، رادیولوژی ، سونوگرافی معمولی و سایر خدمات از تعرفه ۳۰ درصد قبل از طرح پزشک خانواده روستایی به تعرفه ۱۵ درصد کاهش می یابد .

رییس شبکه بهداشت و درمان در ادامه گفت : خدمات مراقبت های بهداشتی برای گروه های سنی مختلف به صورت کاملأ رایگان ارائه می گردد . 
همچنین خدمات دندانپزشکی به گروه های هدف جمعیت زیر ۱۴ سال و مادران باردار و شیر ده در جمعیت روستایی به صورت رایگان ارائه می گردد و برای سایر سنین با تعرفه ۳۰ درصد می باشد .

همچنین معاینه دوره ای رایگان جمعیت گروه هدف مورد  تفاهم با اداره بیمه سلامت از جمله دانش آموزان و زنان باردار انجام می گردد .

رستمی در پایان گفت : با توجه به اجرایی شدن این طرح از تاریخ اول تیر ماه ۹۷ ، کلیه زیر ساخت ها در مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی مصیری از جمله حضور ۳ پزشک در ساعت کار پزشک خانواده روستایی و ۲ پزشک در شیفت عصر و شب ,حضور مراقبین سلامت فعال ، آزمایشگاه ، رادیولوژی و دندانپزشکی آماده ارائه خدمت به عموم مردم می باشد .

گفتنیست : ساعت کار پزشک خانواده روستایی از ۷:۳۰ دقیقه صبح  تا ۱۵ بعداز ظهر می باشد و در خارج از ساعت کار پزشک خانواده روستایی ، خدمات با تعرفه ۳۰ درصد ارائه می گردد.

منبع: دیارممسنی

پیام قدرانی خانواده اکابری خواه از مردم و مسئولینپایگاه خبری دیارممسنی / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی:

سجاد اکابری خواه فرزند ایرج اکابری خواه رئیس اداره امور عشایر شهرستان ممسنی که قرار بود پنجشنبه هفته ی گذشته جشن عروسی خود را برگزار کند در همان روز و پیش از برگزاری مراسم عروسی در یک سانحه رانندگی در جاده شیراز جان خود را از دست داد تا جشن عروسی وی به مجلس عزا تبدیل شود.

خانواده اکابری خواه در پیامی از ابراز همدردی مردم و مسئولین قدردانی کردند که متن این پیام به این شرح است :

(( من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق، یاران را تسلی نیست جزء کل من علیها فان و یبقی وجه ذوالجلال و الاکرام ))
خدا را شاکریم که در غمناک ترین روزهای زندگیمان ما را از نعمت حضور گسترده ی مردم فهیم و شریف ممسنی و دیگر دوستانی از شهرستان های دیگر بهره مند ساخت که همدردی شان التیامی است بر دل های داغدیدیه ی ما.
با نهایت احترام  و رعایت ادب  و در کمال تواضع و ارادت و سپاس، بدین وسیله مراتب قدردانی و تشکرخود را از ابراز همدردی و بذل محبت مردم شریف و بزرگوار ممسنی ورستم، جامعه بزرگ عشایر، اقشار مختلف مردم از همه تیره و طوایف ایل بزرگ لر و قشقایی، خانواده های معظم شهدا ،جانبازان وایثارگران ،نماینده محترم شهرستان های ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار محترم شهرستان ممسنی، امام جمعه محترم شهرستان ممسنی، فرماندار محترم شهرستان سپیدان، فرماندار محترم شهرستان مرودشت، فرماندار محترم شهرستان رستم، مدیران و کارکنان ادارات شهرستان های ممسنی ورستم ، مدیر کل و کارکنان امور عشایر استان فارس، مدیران و کارکنان ادارات امور عشایر فارس، اتحادیه تعاونی های عشایری فارس، مدیران عامل شرکت های تعاونی عشایری شهرستان ممسنی، مدیر کل محترم امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد، فرماندهی محترم و پرسنل سپاه ممسنی، فرماندهی محترم نیروی انتظامی ممسنی، شهرداران محترم شهرها، شوراهای اسلامی شهروروستا، دهیاران،  بخش داران و غیره که با عناوین مختلف، نثار تاج گل، درج آگهی، ارسال پیامک، تماس تلفنی، حضور در مراسمات تشییع، تدفین، خاکسپاری، سومین و هفتمین روز  فرزند دلبندمان مهندس سجاد با ما اعلام همکاری و همدردی نمودند تا این غم عظما بر ما آسان گردد و موجبات تسلی خاطرمان گردیدند و ما را مدیون الطاف بیکران خویش نمودند صمیمانه و صادقانه تقدیر و تشکر به عمل می آوریم.
در مقام شما مردم شریف چه می توانم بگویم که اقیانوسی از لطف و رحمت را به رگ های خسته و کوفته ی ما جریان دادید با این زبان قاصر قادر به جبران الطاف بیکران شما نیستم. پس دست نیاز به دامان ذات کبریایی دراز می کنم و از درگاهش می خواهم تا پاسخگوی این همه لطف شما باشیم.
آفرین بر حس همکاری، همدردی و احساس مسئولیت شما مردم خوب نسبت به همشهریان، هم وطنان و همنوعان خود که در مواقع سختی اینچنین عمل می کنید اجر همه عزیزان با خداوند منان.
                                                                                                                                                            خانواده داغدیده اکابری خواه

منبع: دیارممسنی

طرح جایگزینی پزشک خانواده روستایی با پزشک خانواده شهریپایگاه خبری دیارممسنی / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی:

موضوع اعمال برنامه پزشک خانواده روستایی در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در کارگروه سلامت و امنیت غذایی خرداد ماه که در محل فرمانداری شهرستان رستم برگزار گردید مطرح شد

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رستم ,بهروز رستمی رئیس شبکه بهداشت و درمان, ارتقاء کیفیت خدمات و مراقبت های گروه های سنی مختلف را از مهم ترین مزایای این تغییر عنوان کرد و خواهان همکاری و اطلاع رسانی همه دستگاه های اجرایی به عموم مردم گردید .

رستمی  افزود : امید است در صورت فراهم شدن زیر ساخت های لازم ، این طرح در تیرماه سال ۹۷ شروع و اجرا گردد .

گفتنیست : طرح پزشک خانواده شهری از ابتدای سال ۱۳۹۳ در شهرستان رستم  اجرا شد .

منبع: دیارممسنی

دانشگاه آزاد قهرمان مسابقات فوتسال جام رمضان شهرستان ممسنی +تصویرپایگاه خبری دیارممسنی / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی:

فینال مسابقات فوتسال جام رمضان شهرستان ممسنی شب گذشته در سالن شهید شریعتی شهر نورآباد برگزار گردید .

به گزارش خسرو محمدی عکاس خبری دیارممسنی, این مسابقه پرهیجان بین دو تیم دانشگاه ازاد اسلامی و فرمانداری ممسنی برگزار گردید .در افتتاحیه این مسابقات فرامرزی معاون فرماندار .بخشدار مرکزی احمدی رییس شورای اسلامی شهر نوراباد .هیات رییسه دانشگاه ازاد نوراباد و روسای نهادها و ادارات حضور داشتند .

دو تیم بازی خوبی را به نمایش گذاشتند و در نهایت تیم دانشگاه آزاد اسلامی با نتیجه ۳بر ۱ تیم فرمانداری را شکست داد و قهرمان این دوره از مسابقات شد .

دانشگاه آزاد قهرمان مسابقات فوتسال جام رمضان شهرستان ممسنی دانشگاه آزاد قهرمان مسابقات فوتسال جام رمضان شهرستان ممسنی دانشگاه آزاد قهرمان مسابقات فوتسال جام رمضان شهرستان ممسنی دانشگاه آزاد قهرمان مسابقات فوتسال جام رمضان شهرستان ممسنی دانشگاه آزاد قهرمان مسابقات فوتسال جام رمضان شهرستان ممسنی

لازم به ذکر است سروش لشکری از تیم دانشگاه بعنوان بازیکن فنی و ابوذر نصیری بازیکن تیم دادگستری بعنوان بازیکن اخلاق انتخاب شدند….

 

منبع: دیارممسنی

تجلیل از خادمان قرآنی شهرستان ممسنی +تصویرپایگاه خبری دیارممسنی / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی:

مراسم تجلیل از خادمان قرآنی شهرستان ممسنی با حضور اداره اوقاف شهرستان و قاریان قرآنی و مربیان در محل موسسه قرآنی بیت الاحزان و با حضور خادمان توسط این اداره و اداره اوقاف برگزار گردید

سید ابراهیم حسینی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ممسنی در ابتدای این مراسم گفت: قرآن محوریت اسلامی ما مسلمانان است و یکی از رسالتهای مهم این اداره توسعه و ترویج فرهنگ علوم قرآنی است که الحمد الله امروز  آموزش در قالب موسسات قرآنی که تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  فعالیت می کنند تاثیرت و اثر گذاری  فراوانی را در جامعه دارا هستند و با پرورش حافظان قرآن و تربیت نوجوانان ، نونهالان و جوانان در حوزه قرآنی خدمات زیبا و ارزشمندی را به جامعه هدیه داده است . از دیگر وظایف این اداره در حوزه قرآنی؛ نشستها  قرانی و همایش ها ی هنری قرآنی، نمایش تعزیه قرآنی،شعر خوانی، مسابقات فرهنگی و هنری قرآنی،نمایشگاه های کتب و نرم افزارهای قرآنی، محافل انس با قرآن کریم از مجموعه فعالیت های قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  و به تبع آن معاونت قرآنی اداره ی کل  و همچنین ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها  و ادارات اوقاف و امور خیره  می باشد که خود تاثیرات  مثبت و اثر گذاری  را در جامعه اسلامی دارد.

تجلیل از خادمان قرآنی شهرستان ممسنی

در ادامه این مراسم ار خادمان قرانی تجلیل گردید

منبع: دیارممسنی

گزارش عملکرد حوزه عمرانی اداره ورزش و جوانان شهرستان رستمپایگاه خبری دیارممسنی / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی:

به نقل از روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان رستم با وجود کمی اعتبارات و انقباض بودجه طی سالیان گذشته، در حوزه ورزش وجوانان رستم اقدامات زیر صورت گرفته است :
۱- احداث سالن ورزشی چند منظوره شهدای شوسنی و ضامنی در کمتر از شش ماه از کلنگ زنی تا بهره برداری
۲- کلنگ زنی و شروع به کار خوابگاه ورزشی شهرستان در چهار صد متر مربع در دو طبقه (  بیش از هفتاد درصد پیشرفت فیزیکی )
۳-احداث شش مکان زمین چمن مصنوعی در سطح شهرستان رستم با اعتباری بالغ بر یک میلیاردو پانصد میلیون تومان (شهر مصیری، روستای دشتک، روستای حسین آباد، روستای پهون، روستای تل سفید منگودرز، روستای دهنو سادات )

۴- عملیات کلنگ و شروع به کار سالن چند منظوره روستای باباگورین بابامیدان

۵- عملیات کلنگ و شروع به کار سالن چند منظوره شهر کوپن
 
۶- احداث سالن ورزشی چند منظوره روستای چهار طاق در راستای توسعه ورزش، توازن منطقه ای و نگاه به مناطق محروم  (هفته دولت سال نود و هفت افتتاح می گردد)
۷-تکمیل مجموعه استادیوم ورزشی یادگار امام شهر مصیری  ( حصار کشی استادیوم، تعویض آبیاری چمن طبیعی مصیری از سنتی غرق آبی به آبیاری بارانی )

۸- خرید تجهیزات ورزشی بادوام (  خرید ماشین چمن زنی تراکتوری، خرید تشک تاتامی، آبسرد کن، کامپیوتر، اسپلیت، تجهیزات ورزشی دیگر،،،، )
ضمنا باید یاداور شویم که از زمان بخش بودن شهرستان رستم تا پنج سال  اول از شهرستان بودن رستم با وجود فراوانی اعتبارات , رستم فقط دارای یک سالن چند منظوره بوده است.اما طی یکی دو سال گذشته، نگاه ویژه نماینده شهرستان به موضوع ورزش، حمایتهای مدیر کل ورزش وجوانان، فرماندار شهرستان و پیگیریهای اداره ورزش وجوانان شهرستان رستم امروزه انقلابی در خصوص زیر ساخت ورزش شهرستان شکل گرفته است که امید می رود با حمایتهای همین عزیزان روز به روز شاهد پیشرفت هر چه بهتر ورزش در شهرستان رستم باشیم.

منبع: دیارممسنی