دیارممسنی » سایت های ممسنی و رستم » ممسنی و رستم
کد خبر : 8410
سه شنبه - 26 دی 1396 - 20:26

یک کشته و سه زخمی در حادثه رانندگی در تنگه بوان / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی:

تصادف شاخ به شاخ خودروهای سواری پراید و پژو ۴۰۵ در تنگه بوان شهرستان ممسنی متاسفانه باعث مرگ راننده پراید و زخمی شده سه سرنشین شد

به گزارش کاربران پایگاه خبری دیارممسنی,ساعت حدود ۶:۳۰ عصر امروز تصادف شاخ به شاخ خودروهای سواری پراید و پژو ۴۰۵ در تنگه بوان در حوالی پاسگاه چاهچنار باعث فوت راننده و زخمی شدن سه سرنشین پراید شد.

یک کشته و سه زخمی در حادثه رانندگی در تنگه بوان

حادثه خیز بودن مسیر,ایمنی پایین جاده در کنار عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی از عوامل بروز چنین حوادثی در این مسیر می باشد


توضیح تصویر

منبع: دیارممسنی

ماجرای تجاوز به جوان فوتبالیست چه بود؟ / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی:

در پی انتشار خبری در یکی از رسانه ها مبنی بر تجاوز به جوان فوتبالیست اهل اصفهان توسط دو نفر در شهر نورآباد، تعدادی از اهالی فوتبال ارتباط این افراد را با مجموعه ورزش و فوتبال ممسنی تکذیب کردند

در پی انتشار خبری در یکی از رسانه ها مبنی بر تجاوز به جوان فوتبالیست اهل اصفهان توسط دو نفر در شهر نورآباد، تعدادی از اهالی فوتبال ارتباط این افراد را با مجموعه ورزش و فوتبال ممسنی تکذیب کردند

یک منبع آگاه در گفتگو با دیارممسنی گفت : دو نفر از اهالی یکی از مناطق شهر نورآباد با دو جوان اهل اصفهان که یکی از آنها ظاهرا فوتبالیست تیمهای پایه است آشنا شده و خود را روابط عمومی یکی از تیمهای فوتبال شهرستان ممسنی معرفی میکنند و این جوان و دوستش را به بهانه عقد قرارداد با تیمی از ممسنی به شهر نورآباد دعوت میکنند.
به گفته ی این منبع آگاه، این دو فرد شیطان صفت برای واقعی نشان دادن نیت خود فوتبالیست جوان را به مربیان فوتبال ممسنی معرفی و خواهان حضورش در تمرینات میشوند که با مخالفت مربیان ممسنی مواجه میشوند که دلیل آنها نیز مناسبت نبودن سن این فوتبالیست و غیربومی بودنش با توجه به مشکلات اقتصادی تیم بوده است.

تجاوز به جوان فوتبالیست
زمانی که فوتبالیست و دوستش قصد برگشت به شهر خود را دارند یک شب در منزل شخصی و احتمالا با خوراندن قرص خواب و…  اعمال شیطانی را بر روی دوست این فوتبالیست انجام میدهند که به دلیل شرایط نامساعدی که برای او پیش آمده با اورژانس به بیمارستان منتقل می شوند که پس از اطلاع پلیس، یکی از دو جوان شیطان صفت دستگیر میشود.
امید است دستگاه قضایی شهرستان برای چنین افرادی که حیثیت شهرستان و ورزش را خدشه دار کردند اشد مجازات را در نظر گیرد تا با آبروی این دیار که در غیرت,مهمان نوازی, و در عرصه علمی و ورزشی زبانزد هست بازی نشود.


توضیح تصویر

منبع: دیارممسنی

پروژه آب رسانی به روستای های بخش سورنا در حال اجرا است / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی:

پروژه بزرگ ساخت منابع آب شبکه ای آبرسانی به مجموعه روستاهای پشتکوه جلیل بخش سورنا،شامل روستاهای قلعه مورد،سیرتی،کارمرد،نبلیدان،میرزالی سید حسن تاسک گرکوشک و….در حال حاظر در دست اجرا می باشد و با اتمام پروژه مردم این روستاها از نعمت آب برخوردار خواهند شد

“خبر نورآباد”  سرویس اجتماعی:در بازدیدی که بخشدار سورنا به همراه رئیس اداره آبفا روستایی شهرستان رستم از پروژه بزرگ ساخت منابع آب شبکه ای آبرسانی به مجموعه روستاهای پشتکوه جلیل بخش سورنا،شامل روستاهای قلعه مورد،سیرتی،کارمرد،نبلیدان،میرزالی سید حسن تاسک گرکوشک و….داشتند،روند پیشرفت فیزیکی این پروژه را مثبت ارزیابی کردند و بیان داشتند که با اتمام این پروژه مردم این روستا ها از نعمت آب آشامیدنی برخوردار خواهند بود.

منبع: خبرنورآباد

نبرد امیرکبیر ممسنی با صدرنشین فوتبال استان فارس / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی:

حساس ترین دیدار هفته ی چهاردهم مسابقات فوتبال لیگ برتر بزرگسالان استان فارس روز پنجشنبه هفته ی جاری بین دو تیم امیرکبیرممسنی و گلستان فاروق مرودشت برگزار خواهد شد

هفته ی چهاردهم مسابقات فوتبال لیگ برتر بزرگسالان استان فارس روز پنجشنبه ۲۸ دی ماه آغاز خواهد شد که در حساس ترین دیدار هفته تیم رده دومی امیرکبیرممسنی در استادیوم شهید لشکری نورآباد میزبان تیم صدرنشین گلستان فاروق مرودشت خواهد بود.

این دیدار در حالی از ساعت ۱۴ آغاز میشود که فاصله دو تیم در جدول رده بندی تنها ۲ امتیاز است و شاگران علی قهرمانی با کسب پیروزی در این دیدار میتوانند صدر جدول را تصاحب کنند و امیدواری بیشتری برای کسب عنوان نخست این فصل داشته باشند.

اما روز جمعه نیز در مرودشت تیم شریف بتن ممسنی به مصاف پارسه این شهر خواهد رفت. شاگردان سید امین حسینی که در هفته ی قبل در شهرآورد ممسنی مقابل امیرکبیر متوقف شدند و در نیم فصل دوم نتوانستند موفقیت های دور رفت را تکرار کنند امیدوار هستند با شکست پارسه ,فاصله امتیازی خود با تیمهای بالانشین را کمتر کنند. تیم شریف بتن (لیدوماسابق) هم اکنون با ۱۹ امتیاز در رده پنجم قرار دارد.


توضیح تصویر

منبع: دیارممسنی

حواشی پیام رسان تلگرام پس از رفع فیلتر! / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی:

پیام رسان محبوب تلگرام پس از حدود دو هفته فیلتر شدن با دستور دکتر روحانی رئیس جمهور کشورمان رفع فیلتر شد اما حواشی بعد از آن ادامه دارد

پس از رخ دادن اعتراضات مردمی به وضعیت اقتصادی کشور و سواستفاده ی گروهی از این مسئله که آنرا به آشوب های خیابانی تغییر دادند.شورای امنیت کشور دستور فیلتر شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام را صادر کرد.موضوعی که واکنش منفی کاربران فضای مجازی را در پی داشت و معتقد بودند نباید مردم را از فناوری های روز دنیا محروم کرد و فیلتر تلگرام خسارات مالی زیادی نیز به کسب و کارهای اینترنتی وارد کرد و حتی آمار میلیاردی از این خسارت نیز منتشر میشد.

آذری جهرمی وزیر ارتباطات در روزهای ابتدایی فیلتر را موقتی دانست و وعده پیگیری رفع آنرا میداد.چند روز بعد توپ را به زمین شورای امنیت انداخت و گفت وزارت ارتباطات در فیلتر شبکه های مجازی نقشی نداشته است.مدتی بعد نیز با بیان این مسئله که وزیر ارتباطات عضو شورای امنیت نیست رفع فیلتر تلگرام را از عهده خود خارج کرد! مدتی بعد اینستاگرام رفع فیلتر شد و تلگرام در حالت فیلتر باقی ماند. تعدادی مسئولینی با این بهانه که سرور تلگرام در خارج کشور است خوهان فیلتر دائمی آن بودند و حتی از تریبون ها نیز برای بیان این موضوع استفاده میکردند.تعدادی از مسئولین نیز استفاده از پیام رسان های ایرانی را پیشنهاد میدادند و تبلیغات گسترده ای برای پیام رسان های داخلی صورت گرفت اما از حدود ۴۰ میلیون ایرانی عضو تلگرام کمتر از دو میلیون نفر حاضر شدند سرعت بسیار پایین و امکانات ضعیف پیام رسان های داخلی را تجربه کنند!

وزیر ارتباطات مدتی پیش از کاهش ۱۸% سود اداره پست و کاهش ۴۰% تراکنشهای بانکی بعد از فیلتر شدن تلگرام خبر داده بود و ضرر و زیان بیش از صد هزار مشاغل اینترنتی را تایید کرده بود تا اینکه چند روز پیش این پیام رسان محبوب با دستور رئیس جمهور رفع فیلتر شد.

اما بعد…

پاول دوروف مدیر تلگرام در توییتی با اشاره به رفع فیلتر تلگرام،گفته است سرعت دسترسی به تلگرام هنوز به سرعتش قبل از فیلتر نرسیده و به طور تلویحی تایید کرده اقداماتی برای کاهش سرعتش صورت گرفته است !!

۱۷۰ نفر از نمایندگان مجلس از روسای قوا جایگزینی پیام رسان های داخلی را خواستار شدند.

احمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۶ دی ماه) مجلس شورای اسلامی نامه ۱۷۰ را قرائت کرد.

در این بیانیه آمده است: همانطور که مستحضر هستید در چند ماه گذشته بدخواهان و دشمنان ملت ایران با سوءاستفاده از برخی زمینه های داخلی حداکثر بهره را از پیام رسان های خارجی برای ایجاد ناامنی، فساد و آشوب در شهرهای ایران را برده اند.

حمله داعش به مجلس شورای اسلامی، ترویج خشونت، ایجاد آشوب های خیابانی اخیر، فروش مواد مخدر و روانگردان ها گوشه ای از اقدامات دشمنان ملت ایران در بستر پیام رسان های خارجی بوده است.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور حفظ و استقلال سیاسی و فرهنگی کشور به پیشگیری ناامنی و تجاوز به حریم خصوصی آحاد جامعه و صیانت از فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و تامین حقوق شهروندی با آزادی های مشروع  و امنیت و آسایش مردم و نیز حمایت از فناوری بومی و توانمندی داخلی از شما روسای قوا خواستاریم ضمن حمایت از پیام رسان های داخلی دستور فرمایید این پیام رسان ها جایگزین پیام رسان های خارجی شود و نسبت به ساماندهی فیلترشکن ها اقدام عاجل  به عمل آید

این در حالی است که اغلب مسئولین کشور از شبکه های فیلتر شده مانند توییتر استفاده میکنند!!


توضیح تصویر

منبع: دیارممسنی

تجاوز به دو نوجوان در ممسنی+عدم پاسخگویی رئیس بیمارستان / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی:

بر اساس گزارش های دریافتی دو نوجوان ۲۳ ساله که از شهری دیگر برای انجام تست فوتبال به ممسنی آمده بودن در این شهرستان توسط فرد یا افرادی مورد تجاوز قرار گرفتند.

“خبر نورآباد”  سرویس اجتماعی:بر اساس گزارش های دریافتی دو نوجوان ۲۳ ساله که از شهری دیگر برای انجام تست فوتبال به ممسنی آمده بودن در این شهرستان توسط فرد یا افرادی که از قبل با آنها رابطه دوستی داشته اند مورد تجاوز قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش این دو نوجوان برای تست فوتبال و عضویت در تیم شریف بتن ممسنی به این شهرستان سفر کرده بودند که پس از انجام تست و رد آنها از سوی مسئول تست گیری قرار بر برگشتن به شهر خود را گرفته بودند.

به گفته مسئولین این تیم: این دو نوجوان به واسطه مسئولان تیم دعوت نشده بودند و با دعوت دوستان خود در این شهرستان به نورآباد سفر کرده بودند و برای همین تامین مکان و یا امنیت آنها با ما نبوده و بر اساس تحقیقات ما این دو نوجوان قرار بود که به شهر خود برگردند ولی متاسفانه پس از گذشت یک روز مطلع شدیم که این دو فرد مورد تجاوز قرار گرفته و به بیمارستان ولیعصر ممسنی منتقل شده اند.

یک منبع آگاه از این اتفاق به خبرنگار ما گفت: دو فرد متجاوز دستگیر شده اند و از اینکه به مراجع قضایی تحویل داده شده باشند یا خیر اطلاعی ندارم.
شایان ذکر است برای پیگیری موضوع و بررسی جزییات وضعیت این دو نوجوان و احتمال چیز خور شدن آنها با محمدی رئیس بیمارستان ولیعصر چند مرتبه تماس گرفته شد که پاسخی دریافت نکردیم.

از آنجایی که احتمال شلوغی فعالیت وی نیز وجود داشت به وی پیام داده شد و موضوع با معرفی خبرنگار مطرح شد که متاسفانه پاسخی دریافت نشد، لذا در خصوص جزییات پزشکی این دو فرد موفق به دریافت اطلاعاتی نشدیم.

منبع: خبرنورآباد

پیام تسلیت نماینده ممسنی و رستم در پی حادثه نفتکش سانچی / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی:

دکتر مسعودگودرزی نماینده محترم شهرستانهای ممسنی و رستم در پیامی درگذشت کارکنان و خدمه نفتکش ایرانی در چین را تسلیت گفتند

دکتر مسعودگودرزی‌دکتر مسعودگودرزی نماینده محترم شهرستانهای ممسنی و رستم روز گذشته در پیامی درگذشت کارکنان و خدمه نفتکش ایرانی در چین را تسلیت گفتند.در این پیام آمده است:

با گذشت هشت روز از وقوع حادثه نفتکش ایرانی در آب های آن سوی دنیا و اضطرابها و دعاها و امیدها به نجات خدمه نفتکش امروز خبر دردناک عروج ملکوتی دریانوردان دریا دل میهنمان مخابره گردید.
 خبر آنچنان جانگداز و دردناک است که به سختی به باور می نشیند و یکباره گردی از غم و اندوه بر چهره انسان هایی که هشت روز دست به آسمان و چشم به صفحه رسانه ها انتظار نجات و بازگشت دریانوردان عزیزمان را میکشیدند ، نشست.
با قلبی آکنده از غم و اندوه این مصیبت بزرگ را به تمام مردم ایران و  بالاخص خانواده ها و بازماندگان آن عزیزان سفر کرده ، تسلیت و تعزیت عرض می نمایم و از خداوند قادر متعال  مسئلت دارم صبری عنایت فرماید تا تحمل این مصیبت جانسوز برای بازماندگان و تمام هم میهنان داغدار ممکن گردد.

ممسنی و رستم علاوه بر غم و اندوه و ماتم دیگر هموطنان دریانورد ، در سوگ دو تن از فرزندان سلحشوری که در این حادثه به ملکوت پر گشودند غرق در ماتم و عزاست. سجاد و  پوریای عزیز که به همراه دیگر خدمه نفتکش غریبانه و مظلومانه آسمانی شدند.درگذشت جانسوز این عزیزان همتبار را خدمت خانواده های بزرگ عیدی پور و عبدالهی و  تمام مردم شریف ممسنی ، رستم تسلیت عرض می نمایم و از خداوند منان علو درجات برای آن عزیزان سفر کرده و صبر و شکیبایی برای بازماندگان مسئلت می نمایم.بدون شک اینجانب و همکاران محترم در مجلس و به خصوص کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی وظیفه خود میدانیم که همچون روزهای گذشته در زوایای دیگری کم و کیف و علل وقوع این سانحه دردناک را پیگیری و تمام سعی و تلاش خود را جهت انجام اقدامات مقتضی به کار خواهیم گرفت.


مسعود گودرزی
نماینده مردم شریف ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی


توضیح تصویر

منبع: دیارممسنی

گردهمایی روز پیاده از خانه تا مدرسه در شهرستان رستم / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی:

با برنامه ریزی واحد سلامت نوجوانان ، جوانان و مدارس و اداره آموزش و پرورش گردهمایی  روز پیاده از خانه تا مدرسه در شهرستان رستم برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رستم ، با برنامه ریزی واحد سلامت نوجوانان ، جوانان و مدارس و اداره آموزش و پرورش و همکاری نیروی انتظامی ، راهنمایی و رانندگی (پلیس راهور) و اورژانس ۱۱۵ ، گردهمایی  روز پیاده از خانه تا مدرسه در شهرستان رستم برگزار گردید .

در این گردهمایی ، برنامه پیاده روی با حضور رییس شبکه بهداشت ، معاون بهداشتی شبکه ، رییس آموزش و پرورش و هیئت همراه در کنار دانش آموزان دختر مدرسه شهید سید جبارهاشمی و والدین آنها از مسیر ابتدای خیابان ۲۰ متری تا محل مدرسه نامبرده برگزار گردید .” بهروز رستمی ” رییس شبکه بهداشت در گفتگو با مدیر روابط عمومی شبکه ضمن اشاره به اینکه سرمایه گذاری برای تأمین ، حفظ و ارتقای سلامت دانش آموزان ، از مهمترین و زیربنایی ترین سیاست هایی است که در جامعه باید به آن پرداخته شود عنوان داشت : در سال های اخیر با افزایش روز افزون وسایل نقلیه شاهد کم تحرکی در همه اقشار به خصوص کودکان و نوجوانان هستیم و چه خوب است که با برنامه ریزی ، آموزش و اطلاع رسانی  ، فرصتی به همه دانش آموزان ، والدین ، کادر مدارس و سایر اقشار جامعه داده شود تا با مزایای تحرک بدنی و به خصوص پیاده روی آشنا شده و آن را در برنامه هفتگی و حتی روزانه خود بگنجانند و بدین ترتیب در راستای فرهنگ سازی و نهادینه کردن ورزش در همه گروه های جامعه قدم برداریم .  

گردهمایی روز پیاده از خانه تا مدرسه در شهرستان رستم  گردهمایی روز پیاده از خانه تا مدرسه در شهرستان رستم  گردهمایی روز پیاده از خانه تا مدرسه در شهرستان رستم   گردهمایی روز پیاده از خانه تا مدرسه در شهرستان رستم   گردهمایی روز پیاده از خانه تا مدرسه در شهرستان رستم     گردهمایی روز پیاده از خانه تا مدرسه در شهرستان رستم  

گفتنیست پس از انجام پیاده روی با حضور مسئولین  مدرسه و مدعوین ، نرمش صبحگاهی دانش آموزان انجام شد و در پایان برنامه نیز به قید قرعه به تعدادی از دانش آموزان شرکت کننده در پیاده روی جوایزی به رسم یادبود اهدا گردید .


توضیح تصویر

منبع: دیارممسنی

آغاز عملیات احداث میدان بهشت زهرا نورآباد +تصویر / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی:

پس از سالها انتظار عملیات خاک برداری در تقاطع بهشت زهرا شهر نورآباد برای احداث میدان از امروز توسط شهرداری نورآبادممسنی آغاز شد 

میدان بهشت زهرا

به گزارش پایگاه خبری دیارممسنی, پس از تصویب شورای ترافیک شهرستان ممسنی,و انجام عملیات نقشه برداری,از امروز کار خاک برداری در تقاطه بهشت زهرا توسط شهرداری نورآباد آغاز شد تا پس از سالها انتظار مردم شهرستان بالاخره کار احداث میدان به همت مهندس خلیلی شهردار پرتلاش و با حمایت شورای شهر نورآباد در این تقاطع حادثه خیز آغاز شود.

آغاز عملیات احداث میدان بهشت زهرا نورآبادآغاز عملیات احداث میدان بهشت زهرا نورآبادآغاز عملیات احداث میدان بهشت زهرا نورآبادآغاز عملیات احداث میدان بهشت زهرا نورآباد

چندماه پیش بود که شهرداری نورآباد برای جلوگیری از بروز حادثه اقدام به بستن تقاطع و ایجاد دوربرگردان در فاصله بالاتر کرده بود.

 


توضیح تصویر

منبع: دیارممسنی

عدم دسترسی به مسئولان رستم دلیل عدم رفع مشکلات / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی:

نماینده عالی دولت در شهرستان هدف اصلی از این بازدیدها را ارتقای اعتماد مردم نسبت به نظام و دولت عنوان کرد و ادامه داد: بسیاری از مشکلات مردم به دلیل عدم دسترسی به مسئولان مربوطه حل نشده و یا مورد توجه جدی قرار نگرفته است که با این نوع بازدیدها این مشکلات از نزدیک به گوش و نظر دولتمردان می رسد.

“خبر نورآباد”  سرویس اجتماعی:به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان رستم،‌ حسینی فرماندار شهرستان به همراه  بخشدار سورنا  و مسئولین ادارات از مجموعه روستاهای دلی سالاری پشتکوه بخش سورنا بازدید و با روستائیان و عشایر دیدار کردند.

در این دیدارها پس از ورود مسئولین به روستاها و حضور در جمع مردم ، ابتدا مشکلات روستا از طرف مردم بیان و در ادامه هر یک از مسئولین شهرستان پاسخگو مشکلات شدند.

حسینی سرپرست فرمانداری شهرستان رستم در حاشیه این بازدیدها بیان داشت: یکی از مهمترین اهداف دولت  رسیدگی به وضع مناطق محروم از جمله روستائیان محترم می باشد و بالطبع مسئولین شهرستان نیز تمام سعی و تلاش خویش را در جهت حل مشکلات روستائیان بکار خواهند بست.

نماینده عالی دولت در شهرستان هدف اصلی از این بازدیدها را ارتقای اعتماد مردم نسبت به نظام و دولت عنوان کرد و ادامه داد: بسیاری از مشکلات مردم به دلیل عدم دسترسی به مسئولان مربوطه حل نشده و یا مورد توجه جدی قرار نگرفته است که با این نوع بازدیدها این مشکلات از نزدیک به گوش و نظر دولتمردان می رسد.

وی افزود:توسعه روستاها با مشارکت همه جانبه مردم امکانپذیر می شود و مشارکت و همیاری مردم در کمک به دهیاران و عمران روستاها موجب حل سریع مشکلات روستاها می شود.

در پایان فرماندار ضمن تاکید به مسولین خواستار رسیدگی هرچه سریع تر به مشکلات مردم شدند.
عدم دسترسی به مسئولان رستم دلیل عدم رفع مشکلات

منبع: خبرنورآباد