رفتن به بالا
 • دوشنبه - 22 آذر 1395 - 22:25
 • کد خبر : ۱۰۰۱
 • مشاهده :  182 بازدید
 • چاپ خبر : تدبیری برای آیندگان با کاشت بذری به امید نهال شدن / رادیو ممسنی + عنوان

تدبیری برای آیندگان با کاشت بذری به امید نهال شدن / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: به گزارش خبرنگار نورآنلاین طرح ملی جنگلانه در ارتفاعات مشرف به شهر نوراباد ممسنی نیز برگزار شد تا دوست داران طبیعت برای احیا رویشگاه های جنگلی و مرتعی منطقه، اقدام به کاشت بذر درختان و گونه های بومی مانند بلوط، بادام کوهی، بنه، کیکم و … کنند. طرح جنگلانه که از سال ۹۳ […]

رادیو ممسنی:

به گزارش خبرنگار نورآنلاین طرح ملی جنگلانه در ارتفاعات مشرف به شهر نوراباد ممسنی نیز برگزار شد تا دوست داران طبیعت برای احیا رویشگاه های جنگلی و مرتعی منطقه، اقدام به کاشت بذر درختان و گونه های بومی مانند بلوط، بادام کوهی، بنه، کیکم و … کنند.

طرح جنگلانه که از سال ۹۳ توسط گروهها و تشکل های مردمی و با همکاری ادارات راه اندازی شده تدبیری است تا طبیعت برای آیندگان نیز حفظ شود. بذرهای امروز، قرار است فردا نهالی شوند تا نسل های آینده نیز از این نعمت الهی بهره ببرند.

در شهر نورآباد نیز پدران و مادران زیادی آمده بودند بذری بکارند تا برای فرزندانشان بارور شود. انگار این مادران و پدران لر و ترک زبان ممسنی به تبعیت از همان فرهنگ عشیره ای خود، خوب می دانند که طبیعت چیست و چرا باید آن را حفظ کرد.

این گردهمایی نورآبادی ها به همت انجمن حامیان طبیعت زاگرس ممسنی صورت گرفت که داریوش حیاتی از دست اندر کاران این انجمن به خبرنگار ما گفت: در این طرح بجز اعضا انجمن، اداراتی چون منابع طبیعی، محیط زیست، نیروی انتظامی و همچنین اورژانش شهر نوراباد همکاری داشتند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود: با همت مردم خوشبختانه حدود ۵ کیلو بذر از نوع درختان بومی کاشته شد.

طرح ملی جنگلانه در ممسنیطرح ملی جنگلانه در ممسنیطرح ملی جنگلانه در ممسنیطرح ملی جنگلانه در ممسنیطرح ملی جنگلانه در ممسنیطرح ملی جنگلانه در ممسنیطرح ملی جنگلانه در ممسنیطرح ملی جنگلانه در ممسنیطرح ملی جنگلانه در ممسنیطرح ملی جنگلانه در ممسنیطرح ملی جنگلانه در ممسنی

پایان گزارش /۲۲۴۲۲۴

  بذرهای امروز، قرار است فردا نهالی شوند تا نسل های آینده نیز از این نعمت الهی بهره ببرند.

  منبع: نورآنلاین

  اخبار مرتبط


  ارسال دیدگاه