رفتن به بالا
 • دوشنبه - 22 آذر 1395 - 23:30
 • کد خبر : ۱۰۰۸
 • مشاهده :  117 بازدید
 • چاپ خبر : عهد شکنی آمریکا با تغییر رییس جمهور جدید بیشتر خواهد شد / رادیو ممسنی + عنوان

عهد شکنی آمریکا با تغییر رییس جمهور جدید بیشتر خواهد شد / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: وی گفت:معمولاً در هر توافق نامه ای یا قراردادی شیوه های حل اختلاف را هم قید میکنند وهمینطور در قضیه برجام و توافقات صورت گرفته راهکاری برای حل مناقشات اعضای برجام صورت پذیرفته است. شفیعی ادامه داد:اگر قراراست نامه ای نوشته شود در خصوص نقض اشکار برجام از سوی ایالات متحده ، باید […]

رادیو ممسنی:

وی گفت:معمولاً در هر توافق نامه ای یا قراردادی شیوه های حل اختلاف را هم قید میکنند وهمینطور در قضیه برجام و توافقات صورت گرفته راهکاری برای حل مناقشات اعضای برجام صورت پذیرفته است.

شفیعی ادامه داد:اگر قراراست نامه ای نوشته شود در خصوص نقض اشکار برجام از سوی ایالات متحده ، باید از قبل به ۳ راهکار فکر کرد:اولاً پایبندی و مشورت با کشورهای مختلف منطقه و علی الخصوص اعضای برجام زیرا به لحاظ افکار عمومی ایران متهم به نقض حقوق بشر است و برجام باعث شد توهم ایران هراسی که رسانه های غربی ایجاد کرده بودند تقریباًازبین برود و دوماً نامه نگاری و تشکیل جلسه با حضور معاونین وزاری خارجه و در سطح بالاتر وزرای خارجه با حضور تمام اعضای برجام نشستی خواهند داشت. و سوماً راهکار منفی آن میباشد که برگردیم به زمان قبل از برجام و براساس برنامه های قدیم به فعالیت ها ادامه بدهیم .ما توانستیم به جهانیان حسن نیت و اراده ملی و عزممان را نشان بدهیم اما حالا منتظر طرف مقابل هستیم که گویا نتوانسته صداقت خودرا ثابت کند.

شفیعی افزود:اختلاف با آمریکا جدیست و نمیتوان انتظار داشت به راحتی گام برداشت و به سمت جلو حرکت کرد وفعلاً با تغییر رییس جمهور جدید و حزب حاکم باید منتظر ارائه سیاست های جدید در قبال برجام باشیم.زیرا حزب جمهوری خواه دنبال اینست که پیروزی در برجام را به نفع خود و به نام خود تمام کند و از طرفی حزب دموکرات که با روی کارآمدن آنها تحریمها علیه ایران را شروع کردند خودرا صاحب این پیروزی میدانند.

این کارشناس در پایان گفت:همانطور که با شروع برجام خوشحال نبودیم الان هم نباید خیلی نگران بود و ازظرفیت های داخلی استفاده کرد و با توجه به معاهدات برجام و نقض اشکار طرف مقابل باید ایدئولوژی مناسبی را پیاده کرد تا ما هم نشان دهیم ایران حامی صلح است .

دانلود فایل صوتی این گفتگو

پایان گزارش /۲۲۴۲۲۴

  نوذر شفیعی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و تحلیلگر ارشد مسائل سیاسی منطقه در گفتگوی تلفنی با برنامه “رویداد رادیو گفتگو” ابعاد برجام پس از عهد شکنی آمریکایی ها را مورد بررسی قرار داد.

  منبع: نورآنلاین

  اخبار مرتبط


  ارسال دیدگاه