رفتن به بالا
  • سه شنبه - 23 آذر 1395 - 12:10
  • کد خبر : ۱۰۱۱
  • مشاهده :  109 بازدید
  • چاپ خبر : بازدید مدیر کل امور عشایر فارس از منطقه عشایری زیرعنای رستم / رادیو ممسنی + عنوان

بازدید مدیر کل امور عشایر فارس از منطقه عشایری زیرعنای رستم / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رستم : مهندس بهرامی مدیر کل امور عشایر استان فارس با ایزدی فرماندار رستم در محل فرمانداری ملاقات و پس از آن از منطقه عشایری زیرعنای بخش مرکزی شهرستان بازدید نمودند. طاهر ایزدی فرماندار شهرستان رستم  با اشاره به مولد بودن قشر عشایر گفت : استعدادهای عشایر […]

رادیو ممسنی:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رستم : مهندس بهرامی مدیر کل امور عشایر استان فارس با ایزدی فرماندار رستم در محل فرمانداری ملاقات و پس از آن از منطقه عشایری زیرعنای بخش مرکزی شهرستان بازدید نمودند.

طاهر ایزدی فرماندار شهرستان رستم  با اشاره به مولد بودن قشر عشایر گفت : استعدادهای عشایر در بخش های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و آموزشی قابل توجه است و در سفره  روزانه ما دستاوردهای این قشر سختکوش دیده می شود و ما مدیون زحمات و تلاش آن ها هستیم ما همواره تلاش خواهیم کرد که عشایر تا حد امکان از سطح رفاه و آسایشی که شایسته آنها هستند برخوردار شوند.

وی خاطر نشان کرد : عشایرشهرستان رستم حدود ۱۷۰۰ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۱۰ هزار نفر که شامل  ۸ طایفه در شهرستان می باشند که حدود ۳ درصد گوشت استان را تامین می کنند که متاسفانه  خشکسالی های اخیر  و نبود علوفه و آب شرب در شهرستان  ضربه بزرگی به دام های آنان وارد کرده است.

 نماینده عالی دولت در شهرستان بیان داشت : زنان عشایر نیز  در کنار هر چادر و کپر یک کارگاه خانگی کوچک بوجود آورده اند  که با تولید صنایع دستی خود نقش عظیمی در تولیدات این صنایع دارند.

بازدید مدیر کل امور عشایر فارس از منطقه عشایری زیرعنای رستمبازدید مدیر کل امور عشایر فارس از منطقه عشایری زیرعنای رستم

در ادامه مدیر کل امور عشایر استان با اشاره به سیمای عشایر استان گزارشی از اقدامات انجام شده و پیگیری های صورت گرفته در خصوص مسایل مختلف عشایر شهرستان  از جمله، پروژه های آبرسانی،برق رسانی، بیمه اجتماعی عشایر، بیمه دام عشایر، انرژی های نو، تولید زنجیره ای گوشت قرمز، و. . . را ارایه کرد و در خصوص  نصب حمام خورشیدی و آبرسانی را به عشایردر  این منطقه قول مساعد  دادند.

منبع: دیارممسنی

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه