رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 25 آذر 1395 - 15:20
  • کد خبر : ۱۰۸۹
  • مشاهده :  74 بازدید
  • چاپ خبر : عصر ترامپ عصر اقتصاد مبتنی بر سود است / رادیو ممسنی + عنوان

عصر ترامپ عصر اقتصاد مبتنی بر سود است / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: “خبر نورآباد“ – یادداشت:عمار نوری: بعد از گذار از فضای انتخابات ریاست جمهوری در کشور امریکا و انتخاب دور از انتظار دونالد ترامپ میلیاردر جمهوری خواه ، شاید این روزها بهتر بتوان به آینده سیاسی و اقتصادی کشور ایالات متحده آمریکا که بخش بزرگی از جهان تاثیر مستقیمی از این رویداد دارند پرداخت. […]

رادیو ممسنی:

“خبر نورآباد یادداشت:عمار نوری: بعد از گذار از فضای انتخابات ریاست جمهوری در کشور امریکا و انتخاب دور از انتظار دونالد ترامپ میلیاردر جمهوری خواه ، شاید این روزها بهتر بتوان به آینده سیاسی و اقتصادی کشور ایالات متحده آمریکا که بخش بزرگی از جهان تاثیر مستقیمی از این رویداد دارند پرداخت.
اینکه با انتخاب ترامپ باید منتظر دوران جدیدی باشیم امر عجیبی نیست، چرا که به اعتقاد نگارنده این امر نه تنها در آمریکا بلکه در بسیاری از کشورهای اروپایی نیز رخ خواهد داد، و فضای سیاسی جهان متاثر از ان دگرگون خواهد شد.
شاید جالب تر از انتخاب دونالد ترامپ به رئیس جمهوری آمریکا ، کابینه پیشنهادی این میلیارد جمهوری خواه است که در بسیاری از انتخابها حتی مورد شماطت هم حزبی های خود قرار میگیرد.
انتخاب نامی چون رکسی تیلرسون مدیر یکی از بزرگترین شرکتهای نفتی امریکا برای وزارت امور خارجه کدهای بسیار جالبی به جهان مخابره میکند، ورود مستقیم کارتل های نفتی به فضای سیاسی آمریکا پیام مهمی دارد وانکه دوران تاثیر اقتصاد از سیاست به پایان رسیده است و این اقتصاد است که باید فضای سیاست را هدایت کند.
ترامپ قبل از آنکه سیاستمدار باشد یک تاجر و برج ساز قدر است که در حوزه املاک برای خود برند معتبری به حساب می اید، مطمنا روحیات چنین فردی متاثر از فضای فکری او در چارچوب سود و زیان خواهد چرخید، که تنها و تنها این مقوله را مختص کشور خود میداند، و شاید در سود سایر کشورها خود را سهیم کند اما در ضرر نه!
مطمنا تمامی جهان لفاظی های ترامپ در دوران کارزار انتخاباتی را دیدند و با انتخاب او منتظر سقوط دنیا بودند، حال آنکه بعد از انتخاب رویه او در همه بحث ها به شکلی عجیب تغییر کرد.
مطمنا ترامپ و تیم مشاوره او به خوبی میدانند که لازمه فضای اقتصادی مثبت وجود جهانی آرام بدور از تنش و فشار است.
عصر ترامپ عصر اقتصاد مبتنی بر سود است و مطمنا کسانی در عصر ترامپ موفق خواهند بود که فرمول های سود و ضرر را خوب آموخته باشند، و در فرمول های سیاسی غرق نشوند.

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه