رفتن به بالا
 • پنجشنبه - 25 آذر 1395 - 21:45
 • کد خبر : ۱۰۹۳
 • مشاهده :  127 بازدید
 • چاپ خبر : گزارش تکان دهنده ی فرماندار ممسنی به معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی / رادیو ممسنی + عنوان

گزارش تکان دهنده ی فرماندار ممسنی به معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: به گزارش خبرنگار نورآنلاین، رهام پیکری فرماندار ممسنی خطاب به سید امیر حسینی گفت: ممسنی در حوزه کشاورزی پتانسیل های زیادی در اشتغال زایی و کار آفرینی دارد بخش زعفران به تازگی در حال انجام است اما هنوز به آن تولید مورد نظر نرسیده است. ظرفیت انگور در دشمن زیاری ۲۰ هزار هکتار […]

رادیو ممسنی:

به گزارش خبرنگار نورآنلاین، رهام پیکری فرماندار ممسنی خطاب به سید امیر حسینی گفت: ممسنی در حوزه کشاورزی پتانسیل های زیادی در اشتغال زایی و کار آفرینی دارد بخش زعفران به تازگی در حال انجام است اما هنوز به آن تولید مورد نظر نرسیده است. ظرفیت انگور در دشمن زیاری ۲۰ هزار هکتار می باشد و می توان اقدامات زیادی در حوزه صنایع تبدیلی انجام داد. که متاسفانه اقدامی نشده البته کارگاه های کوچک در منطقه وجود دارد اما باید ساماندهی شوند.

علاوه بر پتانسیل های مختلف کشاورزی مناطق نفت خیز ماهور میلاتی از دیگر ظرفیت ها است. در این بخش ۱۲۰چاه مورد مطالعه قرار گرفته و ۸۷ چاه فعال وجود دارد.

اما باوجود این همه بهره برداری از نظر اشتغال زایی و کارگری چیزی آید ممسنی نمی شود تاره اگر هم بسیار دنبال این قضیه را بگیریم شاید بتوانیم یک نیروی نگهبانی و کارگری را در پروژه های نفت وارد کنیم. بی مهری در حوزه نفت و گاز به ممسنی شده است و کمتر شاهد بوده ایم که نیرویی به تواند به سر کار برود.

در حوزه ورزش نیز با وجود این استخراج نفت، هیچگونه کاری در منطقه ماهور میلاتی انجام نشده و این نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

پیکری افزود: ظرفیت معادن شهرستان را مطالعه کرده ایم. معادن خوبی در شهرستان موجود است که آمادگی ورود سرمایه گذار را دارد. طبق مطالعات انجام شده معادن آلومنیوم در پر اشگفت، گوگورد در نزاع ماهور و دشمن زیاری، خاک نسوز، گچ ماهور با خالصی ۹۸ درصد، سنگ های ساختمانی، آهک و گوهری وجود دارد. بنابراین فرصت هاب مناسبی برای سرمایه گذاری است.

رهام پیکری در خصوص صنایع و شرکت های تعاونی نیز گفت: شهرک صنعتی نورآباد در حال تعطیلی است از ۳۰ واحد صنعتی تنها ۲ واحد فعال می باشد و ما بقی تعطیل شده است ان دو طرح نیز بتن ریزی و شرکت لبنی است البته زنگ خطر تعطیلی واحد لبنی به صدا در آمده است.

عدم حضور سرمایه گذار و عدم تسهیلات مناسب به سرمایه گذارها از عوامل عدم اجرا و ماندگاری طرح های صنعتی در منطقه است متاسفانه برخی از سرمایه گذاران نیر پس از دریافت تسهیلات در جای دیگر هزینه کرده اند.

وی گفت: ۵۸ طرح صنعتی در شهرستان وجود دارد که ۳۵ طرح آن به تعطیلی کشیده شده است.

پیکری در خصوص پتروشیمی نیز گفت: از نظر مکان یابی خوب عمل نشده چرا که برای راه اندازی آن نیاز به آب داریم، چاه های بیش از حدی که در اطراف ان نیز احداث شده مشکل آب را دو چندان کرده است از طرفی کاهش بارندگی نیز در حوزه کشاورزی و صنعتی مشکلات را افزوده است. ای کاش از همان ابتدا رودخانه زهره را برای مکان یابی پتروشیمی استفاده می کردند تا این پروژه اینگونه رها نشود.

نمانیده عالی دولت در خصوص سد پارسیان نیز گفت: سد پارسیان از سال ۹۰ با اخذ مجوز وارد کار شد زیر ساخت آن نیر انجام شده و فاز یک آن تکمیل گردید اما به دلیل خشکسالی و میزان برداشت بالا از رودخانه متاسفانه با کاهش دبی آب مواجه شده است لذا مجبور به تغییر طرح بدنه ی آن شدیم و این طرح اماده اجرا است.

وی با اشاره به محور بابامیدان به قائمیه افزود: ممسنی در شریان جنوب قرار دارد این راه ارتباطی، استان های متعددی را به هم متصل می کند و شریان حیاتی جنوب به شمال است. بخشی از آن احداث شده اما باید تکمیل شود متاسفانه پیمانکار، این پروژه را رها کرده است.

آب پاکی دولت روی دست مردم ممسنی

به گزارش خبرنگار نورآنلاین، سید امیر حسینی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به ممسنی و در جمع مدیران اجرایی شهرستان بیان داشت: برای اشتغال نیار به امنیت داریم و اگر امنیت وجود نداشته باشد سرمایه گذار ورود نخواهد کرد و تمام تلاش دولت نیز ایجاد ثبات و امنیت و کمک به اجرای پروژه هاست.

معاون وزیر کار امیر حسینی در ممسنی
اجرای پروژه های بزرگ مانند پتروشیمی و پالایشگاه در منطقه ماهور میلاتی می تواند اشتغال زایی مناسبی باشد اما بسیار پر هزینه است. لذا با توجه به شرایط ، دولت به دنبال فعالیت هایی است تا کسب و کارهای کو چک رونق یابد.

البته مشکل اصلی در فرهنگ کار و تلاش است و در اینجا مشکل داریم. بیشتر مردم تمایل دارند به ادارات دولتی ورود کنند که این نمی تواند در مجموع کمک کننده به وضعیت اشتغال و اقتصاد کشور باشد باید فرهنگ کار و تلاش به سمت تولید سوق داده شود.

ممسنی اغلب در کشاورزی فعال است اما در خدمات و صنعت بسیار کم کار بوده بنابراین می توان در حوزه خدمات بیشتر کار کرد برای مثال از جذابیت های طبیعی و تاریخی منطقه استفاده کنید.

وی افزود: البته جشنواره غوره در دشمن زیاری حرکت خوبی بود اما زمینه است و باید بیشتر به سمت انجام کار حرکت کرد. بجز طبیعت و گردشگری می توانید به حوزه ورزشی نیز ورود کنید.

ممسنی میزبان مسابقات کارته بانوان کارگر خواهد بود

امید جواندل رئیس هیات ورزش کارگری استان فارس نیز گفت: مسابقات کاراته بانوان ویژه قشر کارگر در شهرستان ممسنی برگزار می شود که برای اولین بار است چنین مسابقه ای در سطح کشور برگزار می شود و این یک رویداد ملی در حوزه ورزش کارگری است. این مسابقه در آینده نزدیک با همکاری فرمانداری و اداره ورزش و جوانان ممسنی اجرا خواهد شد.

امیدواریم در آینده یک رویداد بزرگتر و ملی در شهرستان ممسنی با بازتاب رسانه ای بزرگ را اجرا کنیم. چرا این که کار می تواند معرفی خوبی از نوراباد باشد.

پایان گزارش /۲۲۴۲۲۴

  دولت به دنبال رونق دادن به کسب و کارهای کوچک می باشد. پروژه های بزرگ “همچون پتروشیمی” هزینه بردار است.

  منبع: نورآنلاین

  اخبار مرتبط


  ارسال دیدگاه