رفتن به بالا
 • شنبه - 27 آذر 1395 - 21:24
 • کد خبر : ۱۱۳۷
 • مشاهده :  158 بازدید
 • چاپ خبر : وقایعی باور نکردنی در سال ۱۴۳۵ شمسی رخ خواهد داد / رادیو ممسنی + عنوان

وقایعی باور نکردنی در سال ۱۴۳۵ شمسی رخ خواهد داد / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: مهدی کشاورزی دانش آموز رشته ریاضی در یادداشتی ارسالی به سایت نورآنلاین، نوشت: عید نوروز سال۱۴۳۵ هست، من اکنون۵۷ ساله هستم آنقدر پیر شدم که دیگه توان حرف زدن و ایستادن ندارم ۸۰ ساله به نظر می رسم! بیماری وخیم کلیه دارم، چون آب اندکی می نوشم و می دانم که زمان زیادی […]

رادیو ممسنی:

مهدی کشاورز نورآباد ممسنیمهدی کشاورزی دانش آموز رشته ریاضی در یادداشتی ارسالی به سایت نورآنلاین، نوشت: عید نوروز سال۱۴۳۵ هست، من اکنون۵۷ ساله هستم آنقدر پیر شدم که دیگه توان حرف زدن و ایستادن ندارم ۸۰ ساله به نظر می رسم! بیماری وخیم کلیه دارم، چون آب اندکی می نوشم و می دانم که زمان زیادی از عمرم باقی نمانده. امروزه من یکی از پیرترین افراد جامعه هستم.

به یاد دارم وقتی کودکی بودم همه چیز خیلی متفاوت بود. من از آب تنی در رودخانه ها و دوش گرفتن و ماندن چند ساعتی زیر دوش حمام لذت می بردم! اما امروزه با یک لیتر آب باید دوش بگیرم و بدون استفاده از آب سرم ر ا تمیز نگه دارم.

در آن زمان ما، ماشین هایمان را با آب لوله کشی می شستیم! امروزه بچه هایم باور نمی کنند که ما آب را این چنین اسراف می کردیم. من هشدارهایی را که در آن می گفتند آب را هدر ندهید، به خاطر می آورم. اما هیچ کس توجه نمی کرد و فکر می کردیم که آب هرگز تمام نمی شود. امروزه تمام رودخانه ها، سد ها، دریاچه ها و سایر منابع آب تمام یا خشکیده اند یا آلوده شده اند. صحراهای بزرگ جایگزین مناظر طبیعی اطراف ما شده اند.

۱۸ استان از ۳۱ استانی که در سالهای ۱۳۹۶ داشتیم الان دیگر لم یزرع و غیرقابل سکونت بوده و در تمام مناطق که وضعیت بیابانی و کویری دارند.

عفونت های گوارشی، بیماری های پوستی و ناراحتی های سیستم کلیوی عامل اصلی مرگ و میر شده است. صنعت به خاطر عدم تامین آب مورد نیاز نیمه تعطیل شده و بیکاری چشمگیر است؛ کارخانجات تصفیه آب که آب قابل شرب از فاضلاب و آب های آلوده تولید می کنند، مراکزاصلی اشتغال شده اند. هرج و مرج و حمله برای تهیه ی آب در خیابان ها رواج یافته و امری عادی شده بیشتر تنش های بین المللی بر سر منابع آب هست. سرانه آب ما زیر ۳۰۰ متر مکعب در سال رسیده که در سال۱۳۹۶ درحدود ۱۷۰۰ متر مکعب بود.

هشتاد درصد غذای انسان ها در روز از مواد مصنوعی تهیه می شود و میوه ها گلخانه ای هستند. در گذشته مقدار آب توصیه شده برای شرب هر فرد، ۸ لیوان آب بود اما امروزه من فقط یک لیوان آب می نوشم. لباس ها اکثرا جهت صرفه جوی در مصرف آب یکبار مصرف هستند که آن هم باعث افزایش مقدار زباله ها شده است.

شبکه های ارتباطی مشغول سیاسی کاری و سیاست بازی بودند که نتیجه ی آن امروزه موجب تنش آبی با کشور های همسایه زیاد هست. تمام اکوسیستم های آبی از بین رفته است. نفس کشیدن مشکل شده و هوای آلوده و توده هوای گرد و خاکی بیداد می کند. بیماریهای تنفسی زیاد شده، مراتع و جنگل ها نابود شده یا در حال نابودی هستند. من احساس گناه می کنم، چون به نسلی تعلق دارم که ویرانی محیط زیست را سبب شده و یا حداقل به توصیه های صرفه جویی آب توجهی نکردیم و امروزه فرزندان ما بهای بسیار سنگینی ر ا برای آن پرداخت می کنند.

این یک شوخی نیست، امروزه این واقعیت زندگی ماست بنابراین کاری برای فرزاندانتان انجام دهید و زندگی را به میراث بگذارید و حق زندگی را از آیندگان دریغ نکنیم.

پایان گزارش /۲۲۴۲۲۴

  اگر قرار باشد همین گونه رفتار کنیم و به دنبال تغییر نباشیم شاید ۴۰ سال دیگه شرایط متفاوتی را تجربه کنیم.

  منبع: نورآنلاین

  اخبار مرتبط


  ارسال دیدگاه