رفتن به بالا
 • یکشنبه - 28 آذر 1395 - 10:15
 • کد خبر : ۱۱۵۰
 • مشاهده :  85 بازدید
 • چاپ خبر : آموزش روش درمانی متفاوت به نام اکت / رادیو ممسنی + عنوان

آموزش روش درمانی متفاوت به نام اکت / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: به گزارش خبرنگار نورآنلاین، (ACT) یکی از رفتاردرمانی‌های مبتنی بر توجه آگاهی(mindfulness) است. هدف ACT ایجاد یک زندگی غنی و پرمعنا در حالی است که فرد رنج ناگزیر موجود در آن را می‌پذیرد. در این خصوص کارگاه آموزشی در دانشگاه آموزشی واحد نورآباد ممسنی برگزار شد. که خانم خسروی نیا در توضیح این […]

رادیو ممسنی:

به گزارش خبرنگار نورآنلاین، (ACT) یکی از رفتاردرمانی‌های مبتنی بر توجه آگاهی(mindfulness) است. هدف ACT ایجاد یک زندگی غنی و پرمعنا در حالی است که فرد رنج ناگزیر موجود در آن را می‌پذیرد.

در این خصوص کارگاه آموزشی در دانشگاه آموزشی واحد نورآباد ممسنی برگزار شد. که خانم خسروی نیا در توضیح این کارگاه به خبرنگار نورآنلاین، گفت: این درمان توسط پروفسور استیون هایز در دهه هشتاد میلادی در دانشگاه نوادا پایه گذاری شده است و با ورود به قرن ٢٠ در مرکز ثقل درمان ها قرار گرفته است. این درمان نگاه بسیار واقع بینانه ای به وضعیت بشر دارد و با این نکته شروع میشود که زندگی پر از درد است، اهمیتی ندارد که زندگی ما چقدر خوب بگذرد به هر حال با درد زیادی همراه خواهد بود.

ما همگی احساسات دردناک و افکار منفی زیادی داریم. این شیوه درمان به ما می آموزد که یاد بگیریم چگونه زندگی کنیم و چطور می توانیم با وجود تمام دردها و مشکلات یک زندگی کامل و معنادار داشته باشیم؟

دیبا خسروی نیا و زهرا محمدی ممسنی

ابزار اصلی که در این درمان مورد استفاده قرار میگیرد استعاره یا متافر است و پیام اصلی «اکت» این است که آنچه خارج از کنترل تو است را بپذیر و نسبت به هر چیزی که زندگی ات را غنی میکند متعهد باش که نهایتا باعث انعطاف پذیری روان شناختی شود.

چون اکت زیر بنای وجودی دارد معتقد است که اساس سرشت انسان رنج است و اگر ما بپذیریم که انسان بودن همراه با رنج است بسیاری از مشکلات افراد حل می شود. این درمان سعی دارد به افراد کمک کند از زندگی خود راضی باشند و معنای رضایت از زندگی به دست آوردن هر آن چه میخواهیم نمی باشد بلکه معنای آن پذیرش تجارب و مواجهه با موقعیت های هیجانی منفی است.

پایان گزارش /۲۲۴۲۲۴

  کارگاهی آموزشی با عنوان درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد( ACT) برای دانشجویان توسط مدرسان دانشگاه دیبا خسروی نیا و زهرا محمدی برگزار شد.

  منبع: نورآنلاین

  اخبار مرتبط


  ارسال دیدگاه