رفتن به بالا
 • یکشنبه - 28 آذر 1395 - 12:35
 • کد خبر : ۱۱۵۴
 • مشاهده :  626 بازدید
 • چاپ خبر : آیا روستای بهلو ممسنی در شاهنامه آمده است؟ + عکس / رادیو ممسنی + عنوان

آیا روستای بهلو ممسنی در شاهنامه آمده است؟ + عکس / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: به گزارش نورآنلاین، روستای بهلو در دامنه قلعه سفید واقع شده و برای دام پروری شرایط مناسبی دارد بهلو از روستاهای قدیمی ممسنی است که جمعیت قابلی را داشته است اما چون دولت دراین خصوص نتوانست تسهیلات مناسبی را ارائه کند در یک دهه گذشته جمعیت آن به علت مهاجرت کاهش یافت. روستای […]

رادیو ممسنی:

به گزارش نورآنلاین، روستای بهلو در دامنه قلعه سفید واقع شده و برای دام پروری شرایط مناسبی دارد بهلو از روستاهای قدیمی ممسنی است که جمعیت قابلی را داشته است اما چون دولت دراین خصوص نتوانست تسهیلات مناسبی را ارائه کند در یک دهه گذشته جمعیت آن به علت مهاجرت کاهش یافت.

روستای بهلو دارای چندین چشمه سار قنات و امامزاده چهار پیران از نوادگان امام موسی کاظم می باشد.

گفته میشود در شعر شاهنامه ” ز بهلو ز پهلو کشیده طناب ،سراپرده شاه افراسیاب ” اگر سپید دژ شاهنامه همین کوه قلعه سفید باشد می توان پهلو را همان پل فهلیان دانست و شاید بی ربط به بهلو هم نباشد.

نویسنده تاریخ وصاف نیز تایید کرده و گفته‌است که مقصود فردوسی از این بیت شعر، قلعه سفید ممسنی بوده‌است. به گفته نویسنده کتاب قوم لر، ماجرای حمله سهراب به قلعه سفید نیز به تفصیل در شاهنامه فردوسی آمده‌است.

عکس ارسالی از خدا بخش مرادی

روستای بهلو در ممسنیروستای بهلو در ممسنیروستای بهلو در ممسنیروستای بهلو در ممسنیروستای بهلو در ممسنیروستای بهلو در ممسنیروستای بهلو در ممسنیروستای بهلو در ممسنیروستای بهلو در ممسنی

پایان گزارش /۲۲۴۲۲۴

  برخی ها معتقدند که در شاهنامه به کوه قلعه سفید اشاره شده است.

  منبع: نورآنلاین

  اخبار مرتبط


  ارسال دیدگاه