رفتن به بالا
 • یکشنبه - 28 آذر 1395 - 20:50
 • کد خبر : ۱۱۶۹
 • مشاهده :  76 بازدید
 • چاپ خبر : دو قلوهای نورآبادی حافظان قرآن / رادیو ممسنی + عنوان

دو قلوهای نورآبادی حافظان قرآن / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: به گزارش خبرنگار نورآنلاین، نعمت الله حسنی پدر این دوقلوها در این خصوص می گوید: از ۳ سالگی در خانه شروع به یادگیری قرآن کردند و سپس آنها را به مهد کودک روستای شوسنی ضامنی و شهر مصیری بردیم اما در آنجا نتوانستیم به نتیجه ی دلخواه برسیم. تا اینکه پس از مدتی […]

رادیو ممسنی:

به گزارش خبرنگار نورآنلاین، نعمت الله حسنی پدر این دوقلوها در این خصوص می گوید: از ۳ سالگی در خانه شروع به یادگیری قرآن کردند و سپس آنها را به مهد کودک روستای شوسنی ضامنی و شهر مصیری بردیم اما در آنجا نتوانستیم به نتیجه ی دلخواه برسیم. تا اینکه پس از مدتی با بیت الاحزان نورآباد آشنا شدیم و هفته ای دو بار از شهرستان رستم به نورآباد می آمدیم. آن وقت بچه ها حدودا ۵ ساله بودند و رقیه شریفی اولین استاد آنها شد و توانستند در این مدت جزء های ۳۰ و ۲۹ را حفط کنند و هم اکنون مشغول حفظ جزء یک هستند.

حسنی درخصوص دلایل تشویق فرزندانشان به حفظ قرآن نیز گفت: من کارشناسی رشته دینی عربی را در تربیت معلم به پایان رسانده ام همچنین خودم از کودکی علاقه به قرآن داشتم و از طریق ملا مکتبی و عموی بزرگوارم و آن دعا خوانی های پدرم با قرآن آشنا شدم. در سال ۶۳ که دانش آموز اول راهنمایی بودم معلم قرآنی به نام ابراهیم حسنی داشتیم که عاملی شد تا علاقه ام به قرآن افزایش یافت. لذا این علاقه ای که خودم و همچنین همسرم به قرآن داشتیم و با توجه به رشته ی دانشگاهیم، تصمیم گرفتیم که تربیت قرآنی را در کودکانمان مد نظر بگیریم.

یادگیری قرآن از انگلیسی اولویت دارد

البته تلاش اصلی ما این است که آنها قرآن را بفهمند و همانگونه که علی علیه السلام گفتند قلب کودک یا نوجوان مانند زمینی است که هر بذری را می پذیرد پس چه خوب که ما بذری برگرفته به قرآن را در دلهایشان بپاشیم. بنابراین تلاشمان این است که حتی بیشتراز دیگر کلاس ها همچون انگلیسی و… اولویت اصلی آموزشی آنها ابتدا قرآن باشد.

نمی خواهم فرزندانم حافظ قرآن شوند !

وی با اشاره به آیات و روایات معتقد بود بهتر است همانگونه که پیامبرگرامی اسلام گفتند کسی که می خواهد باخدا صحبت کند قرآن بخواند وادامه داد: حفظ قرآن لیاقت می خواهد و ارزش بالایی دارد اما فعلا برای فرزندانم، هدفم حافظ قرآن شدن نیست و نخواهد بود! بلکه بیشتر می خواهیم با قرآن این ریسمان الهی دوست شوند و آن را یادبگیرند و از دین گریزان نشوند. لذا به دنبال سخت گیری نیستیم بلکه به دنبال دوست شدن با قرآن، اهل بیت و مسائل مذهبی هستیم.

به نظرم برای رسیدن به این هدف باید این قلب کودکان را فتح کرد و محبت ها و دوستی ها را وارد کرد. فطرت آدمی بسیار مهم تر از ظاهر آدمی است و باید بیشتر از آنکه به ظاهرشان برسیم به باطن آنها بیندیشیم و تربیتشان کنیم و در این راه آنها را به سمت شعر خوانی و برنامه های فرهنگی و برنامه های دیجیتالی مناسب نیز سوق داده ایم .

البته در راه سخت تربیت فرزندان، بیشترین کار را همسرم انجام داده اند و باید از مادر محدثه و رقیه – پریناز رازی- تقدیر کنم. چرا که به دلیل وجود مشغله ی کاری بنده، تلاش ایشان بیشتر بوده است.

پدران و مادران به ریسمان الهی چنگ بزنید

حسنی خطاب به مادران و پدران گفت: ما باید به عنوان مسلمان آداب دینمان را عملی کنیم و این تنها راه نجات ماست. حدیث ثقلین در این خصوص کامل توضیح داده است که نجات بشریت در چنگ زدن به ریسمان الهی یعنی قرآن و اهل بیت است.

اگر خوب دقت کنید خواهید دید که بیشتر برنامه های تهاجم فرهنگی نیز بر این دو موضوع متمرکز شده اند تا ما مسلمانان نسبت به قرآن و اهل بیت دل سرد و آنها را از دل، روح و جانمان خارج کنیم لذا هر حانواده ای تلاش کند که فرهنگ های دینیمان حفظ شود. بهانه نیارید که ما خودمان نسبت به مسائل دینی و قرآنی اطلاعات کمی داریم تلاش کنید تا هم خودتان این مسائل را یاد بگیرید و هم فرزندانتان شوق اشتیاق پیدا کنند حتی می توانید از موسسات قرآنی نیز استفاده کنید.

یادمان نرود در این دنیای پر از تهاجم فرهنگی و هربه های دشمنان، اسلام آوردن و دین آوردن و بر دین ماندن سخت می شود و بنابراین وظیفه ی پدران و مادران سخت تر است.

مسئولین نسبت به طرح های قرآنی کم لطفی کردند

حسنی این کارشناس مسائل دینی گفت : وضعیت جامعه ممسنی نسبت به قرآن مناسب نیست و باید تلاش بیشتری شود. متاسفانه مراکز قرآنی ما مظلوم واقع شده اند چرا که تمایل مردمی کم و تبلیغات در این عرصه هم ضعیف است. همچنین سرمایه و اعتبارات برای طرح های قرآنی بسیار پایین آمده، این یک ضعف است و یاید جبران شود. مسئولین بدانید فرهنگ قرآنی هنوز جا نیفتاده است و افراد تاثیر گذار در تشویق به مسائل قرآنی کم کاری می کنند. در برنامه های فرهنگی و مذهبی از اسوه های قرآنی تجلیل کنید و قاریان و قرآن پژوهان را به عنوان الگو معرفی کنید نه اینکه در این مراسمات ، قاریان قرآن را بیشتر تشریفاتی برای آغاز مراسم بدانید.

وی ادامه داد: در شهرستان های ممسنی و رستم استعدادهای قرآنی وجود دارد بیائید و ابتکارات جدید راه بیندازید مانند طرح پیر غلامان حسینی که در محرم هر سال اجرا می شود چنین طرحی در حوزه قرآن نیز تعرف کنید. اصلا می شود این طرح را در ممسنی آغاز و به عنوان یک الگو در کشور معرفی کرد.

وی در پایان با تقدیر از تمام اساتید قرآنی فرزندانش گفت: از خانم ها رضایی، شریفی و مدیریت بیت الاحزان آقای انصاری و حجت الاسلام جاویدی کارشناس فرهنگی اداره اوقاف و خانم عبدالهی و منتهی کشاورز معاون پرورشی و مدیریت مدرسه ابتدایی شهید بازیکوشک تقدیر ویژه می کنم.

پایان گزارش /۲۲۴۲۲۴

  محدثه و رقیه حسنی دو قلوهای قرآنی هستند که در سن ۷ سالگی توانسته اند ۳ جزء از قرآن کریم را حفظ کنند.

  منبع: نورآنلاین

  اخبار مرتبط


  ارسال دیدگاه