رفتن به بالا
  • سه شنبه - 30 آذر 1395 - 22:05
  • کد خبر : ۱۲۲۳
  • مشاهده :  200 بازدید
  • چاپ خبر : بررسی واکنش ها در فضای مجازی به سخنان موسوی و احمدی در حضور نایب رئیس مجلس در ممسنی / رادیو ممسنی + عنوان

بررسی واکنش ها در فضای مجازی به سخنان موسوی و احمدی در حضور نایب رئیس مجلس در ممسنی / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: “خبر نورآباد“ – سرویس اجتماعی:در روز سخنرانی دکتر مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس در شهرستان ممسنی سید ابوالقاسم موسوی سخنرانی کرد و پس از ان ” علی احمدی” از فعالان اصلاح طلب این شهرستان در اقدامی با گرفتن وقت نماینده مردم ممسنی و رستم اقدام به سخنرانی بی پروایی در حضور مسئولین و […]

رادیو ممسنی:

“خبر نورآباد سرویس اجتماعی:در روز سخنرانی دکتر مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس در شهرستان ممسنی سید ابوالقاسم موسوی سخنرانی کرد و پس از ان ” علی احمدی” از فعالان اصلاح طلب این شهرستان در اقدامی با گرفتن وقت نماینده مردم ممسنی و رستم اقدام به سخنرانی بی پروایی در حضور مسئولین و مردم کرد. ولی این اقدام وی و سخنان موسوی واکنش های مثبت و منفی را در شبکه های اجتماعی در بر داشت.
پس از برگزاری جلسه ی سخنرانی امروز در سالن امیرکبیر, اظهار نظرها و قضاوتهای متعدد و متنوعی در فضای مجازی صورت گرفت. هرکدام از نویسندگان, با انگیزه ای و از زاویه ای خاص به موضوع ورود کردند.

در یکی از واکنش ها امده است: بهرحال, اینکه نماینده ی ممسنی و رستم, موفق میشود نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی را به شهرستان دعوت کند و ایشان نیز با وجود کسالت جسمی این دعوت را پاسخ مثبت میدهند, یک موفقیت ارزشمند است. این امر نشانه ای است از موفقیتهای نماینده ی مردم ممسنی و رستم در برقراری ارتباطات و رایزنی با مقامات. با چنین نگاهی است که به راحتی میتوان دریافت حتما نماینده ی شهرستان از دعوت اقای پزشکیان به شهرستان هدفی داشته است. هدف ایشان تبیین مشکلات منطقه و مطالبات مردم با حضور نایب رییس مجلس و استمداد از او جهت مرتفع شدن این مشکلات بوده است. اما انگار ما یا نمیخواهیم و یا نمیتوانیم که از چنین فرصتهایی به سود منطقه بهره ببریم. بلافاصله با فراهم شدن چنین فرصتهایی حتما اصرار میکنیم که از دستش دهیم. نحوه ی ورود آموزگار عزیز, جناب آقای احمدی گرانقدر, به سخنرانی امروز را شخصا در همین چارچوب ارزیابی میکنم. به نظرم با اینکه محتوای فرمایشات اقای احمدی در واقع بیان بخشی از مشکلات بوده است, اما لازم بود که نحوه ی ورودشان را با جایگاه و سوابق ارزشمند خود متناسبتر میکردند. چرا که به نوعی در نگاه حاضران میتواند اخلال محسوب شود. و نیز توجه داشته باشیم که معمولا بیان مشکلات بدون ارایه راهکارهای لازم نمیتواند مثمر ثمر باشد.
نگاهها و حمایتهایی نیز که بعضا با رویکرد طایفه ای از این اقدام جناب اقای احمدی صورت میگیرند, طایفه گرایانه و اشتباه است زیرا به بازتولید مناسبات طایفه ای می انجامد.
بهرحال اینگونه اتفاقات, به کسب تجربیات میانجامند. تجربیاتی که حتما تمرین امورات و رفتارهای مدنی بخش مهمی از آنهاست. ما باید بپذیریم که نظم و قاعده و تن دادن به حساب و کتابها و پرهیز از حرکتهای شتابزده و احساسی یک ضرورت است. مخصوصا از فعالان خوشنام اصلاح طلب این انتظارات بیشتر میرود.

در جایی دیگر امده است:چند ایراد اساسی بر این جلسه وارد بود که خارج از هرگونه تعصب کوری زیبنده جامعه مدعی روشنفکری ممسنی و رستم نبود.

۱ – نظم قابل قبولی بر جلسه حاکم نبود که چند نفر میتوانستند نامه ها و درخواستهای مردم را جمع کنند تا وقت سخنران در این خصوص گرفته نشود.

۲- اقابان موسوی و احمدی یکی کافی بود که صحبت کنند و هر دوی انها بر فقر و بدبختی و معیشت فرهنگیان تاکید داشتند در صورتیکه جامعه ممسنی و رستم غیر از طرح مشکلات فرهنگیان شریف مشکلات عدیده دیگری دارند که وقت جلسه اجازه طرح ان را نداد.

۳ – ما جامعه ممسنی و رستم هر انچه را نداشته باشیم احترام مهمان را داریم که لازم بود دوستان توجه بیشتری به این موضوع میکردند این اقای پزشکیان به در خواست نماینده و به احترام مردم شریف ممسنی و رستم در جمع ما حضور پیدا کردند که متاسفانه با طرح موضوعات تکراری وقت کافی را از او سلب کردند و ایشان را ازپرداختن به موضوعات کلان کشوری و پیشینه اصلاح طلبی مردم ممسنی و رستم منحرف کردند.

۴ – با توجه به اینکه نماینده خود از فرزندان زجر کشیده این دیار میباشند و بر همه مسائل و مشکلات این مردم احاطه و تسلط کافی دارند بهتر نبود که به نماینده فرصت داده میشد که مشکلات را بیان کنند ؟ ضمن نهایت احترامی که برای همه دست اندرکاران و سخنرانان و دعوت کنندکان این جلسه دارم اما خدا وکیلی بیاییم با برنامه ریزی درست و خارج از حب و بغض و مسائل طایفه ای و بدور از خودخواهیها و منییتها که در این جلسه نمود ظاهری داشت فقط به فکر منافع عموم و ابادانی هر چه بیشتر و بهتر دیارمان باشیم به امید فردایی بهتر برای مردم فهیم ممسنی و رستم.
همچنین در واکنشی دیگر عنوان شده است: یک واقعیت غیر قابل انکاری در این میان وجود دارد. من اقای احمدی را خیلی خوب میشناسم و بنا به ارتباطات خانوادگی از قدیم, ارادت دارم خدمتشون. اما معتقدم در این مورد اشتباه کردند.
همچنین امده است : جناب …… عزیز در حجمی قابل توجه از نوشتارتان در مورد مشکلات ممسنی و رستم نوشته اید و ایشان را بسیار مدح و ستایش نموده اید و در ادامه به ورود آقای علی احمدی پرداخته ایشان را مورد عنایت و البته پند و نیش و…قرار داده و کسانی را که به نحوی ایشان را تشویق و تایید نموده اند به طایفه گرایی و …متهم نموده اید و اینکه آقای احمدی ارایه راهکار ننموده اند و تا اندازه ای حتی فرصتی را از شهرستان سلب نموده اند و …….گذشته از اینهاچه لزومی دارد, مجری مورد نظر و سایرین سایر هنوز آقای احمدی شروع نکرده و یا در لحظات ابتدایی مرتبا یادداشت بدهند و رعایت یک سری از مسایل را ننمایند تا ادامه ماجرا چنان شود؟مشوقان و دوستداران آقای احمدی را به تعصب و طایفه گرایی متهم نموده اید که البته طایفه گرایی منصفانه و معقول شرافت و عرضه می خواهد و اگر این افراد طایفه گرای خودخواه بودند حتی در دور اول انتخابات ،جملگی به آقایان هاشمی و گودرزی رای نمی دادند و مضاف بر آن سایر کاندیداها از سایر مناطق را همراهی نمی نمودند !از برکت همین افراد بود که همچون شمایی به درگاه دکتر گودرزی راه یافت و اینک آنها را به طایفه گرایی متهم می کنی و خودت غیرطایفه گرا و اصلاح طلب ناب ،،این جماعت در جلسات متعدد مشکلات و راهکارها را به دکتر گودرزی و سایر مسئولین گفته اند لیکن همین حضرات پشت گوش می اندازند و مضاف بر آن مجیزگویان و پاچه خواران سیاسی نوظهور عرصه را بر خیرخواهان اصلی این مرزبوم تنگ نموده اند.

در یکی از یادداشت های دیگر امده است: سلام جناب ….مثل اینکه اتیشتون خیلی تنده اولا انجمن اسلامی ایشون را دعوت نکرده بود که بخواد برنامه ریزی براشون کنه ثانیا اعضای انجمن خودشون صلاح کارشون را بهتر میدونند که شما بخواهید درخصوص اون نظر بدید ثالثا مگراقای موسوی اومد مطالبات شخصی و فردیشون رامطرح کردکه تکروی کرد. ایشون اومد مطالبات جمعی رامطرح نمود که موردقبول کلیه فرهنگیان و حتی غیرفرهنگیان بود رابعا آقای موسوی دریک انتخاب کاملا دمکراتیک ریاست انجمن رابدست اورد و من بسیار متعجبم که شما با این مشکل دارید و اونو تحت عنوان زد و بند میبینید چیرو میخواستند به چی ببندند که ریاست یک انجمن برای شما اینقدر مهم جلوه میکنه خامسا کاراقای احمدی کاملا هنجارشکنی و عین بی قانونی بود وقتی در یک برنامه ریز برنامه مشخص میشه یکی بخواهد اونو بهم بریزه اسمشو چی میزارند غیراز اخلال عمل اقای احمدی بدون کم وکاست باعمل اون خانم یا آقای که اومدند و در حین سخنرانی نامه دادند به آقای پزشکیان هیچ تفاوت ماهوی نداشت تازه اقای احمدی به تذکرات مجری برنامه هم توجه نکرد علارغم چند بار تذکر اونوقت شما اینو نمیبینید به کار اقای موسوی که دربرنامه گنجونده شده بود ان قلت ناروا دارید یا در کامنتتون مطرح میکنید انتخابات بعدی نشون داده میشه فکر میکنید تو انجمن الان دارندحلوا پخش میکنند که اگر اقای موسوی و امثال ایشان رای نیاورند براشون مهم باشه مگرنمی خواد انتخاب بشی اونوقت یک برنامه اونروزی که از یک شخصیت مهم دعوت شده بود امثال مثل شماکه تازه وارد عرصه سیاسی شده اید بی انصافا بهمش بریزند همون بهتر که نشو ند تا امثال مثل شما اونو اشفته تر کند . جناب من مجیزگوی هیچ کس نیستم اما اگرهمین اقای موسوی نبود مجوز انجمن اسلامی صادر نمیشد درضمن دوران چگواراها و فیدل ها تموم شده عصر عصر عقلانیته.

در یادداشتی دیگر امده است: درود، باعرض پوزش از دوستان اگه متن ساده و خالى از کلمات …..، الان چن روزه که از اومدن دکتر پزشکیان میگذره، کارى به اینکه با چه نیتى دعوت شده و از طرف چه شخص یا ارگانى دعوت شده هم ندارم ولى کلا یه گام رو به جلو بود که اتفاق افتاد ، و اما درخصوص داستان و اتفاقات بعدش، دوستانى که موافق حرکت جناب احمدی هستن طورى جلوه میدن انگار حرکت جناب احمدى همسنگ سخنرانى دکتر صادقى تو مجلس بوده در حالى که …، و دوستانى که مخالفن انگار اى بنده خدا سنگ به خونه خدا انداخته.
دوستان جر و بحث یه هفته اخیر در واقع همون آتش زیر خاکستر طایفه گراییه که دیر یا زود دوباره شعله ور میشد که شد، اتفاقا خوب شد که همه از خواب غفلت تشیع جنازه نمادین طایفه گرایی بیدار شدیم.

همچنین نوشته شده است: این چند روز دوستان در خصوص روند جلسه هفته گذشته مطالبی نوشتند که بعضی منصفانه و بعضی هم شاید نا عادلانه ، اما بنده متوجه نشدم این همه بحث و جدل برای بدست آوردن کدام فرصت بود ، در این پیامها بیشتر بر دیوار طایفه گرایی آجری گذاشتیم تا آنکه سنگی از آن برداریم . تصور نمی کنیم دوستان انجمن اسلامی و یا اصلاحات از مخالفین ما باشند ، آنها از هم همفکران و از افراد فعال وحاضر در جریانات سیاسی هستند . بابد از انتقادها اختلاف نسازیم ضمن انتقاد از برخی ناهماهنگی ها به همه این عزیزان احترام بگذاریم و با هم هم صدا باشیم . دوستانی که ان روز با هماهنگی یا بدون همانگی صحبت کردند هردو انسان شریف و محترم و دارای اعتبار اجتماعی و سیاسی می باشند ، زیبنده نیست به این دوستان کم لطفی شود . واز این عزیزان هم انتظار می رود با هم دلی وهمانگی تفکر طایفه گرایی را کمرنگ کنند وبه شکلی عمل کنند که تصور نشود رقابت آنها تقویت طایفه گرایی است . یقینن پیشرفت و موفقیت شهرستان فقط با هم دلی ودوری از تفکر طایفه گرایی تحقق می یابد ، واین هم دلی هم زمانی صورت می گیرد که به پیشنادات مقابل احترام بگذاریم.

یکی از همشهریان نیز در مورد ماهیت انجمن اصلاح طلبان فرهنگی در ممسنی در پاسخ به نوشته یکی دیگر از همشهریان نوشته است: دوست عزیز شما به نقطه ی بسیار پر محتوا اشاره داشته اید ان هم در عصر و زمانه ای که اکثریت انسان های ازاده ای خواهان تمایل به استفاده از ان هستند و مسلما و مطمئنان هرکس به ان عمل کند و تمسک جوید قطعا و بدون از شک در مسیر رهایی از همه وابستگی ها گام بر داشته و دست ردی به قول شما زده است بر سینه کوردلان و دیکتاتور صفتان زمانه امثال فیدل و غیره که در دنیای دموکراتیک قرن بیست و یکم دیگر جایگاهی ندارند و اگر هم دارند بسیار کمرنگ و موردی ان هم بر اساس منافع منفعتگران و به حمایت از زراندوزان و ثروتمندان زورگوست ،و ان واژه پر معنای عقلانیت هست.
دوست گرامی انچه که حقیر در ان متن به نوعی اعتراضی با زاویه نگاه شما و از دیدگاه بعضی از کسانی که تفکر شما را دارند ان را ربط میدهند به تعصب و جانبداری از کس یا کسانی که حقیقتا و خدایی نا خاسته این طور نبوده و نخواهد بود ارسال داشتم ؛ در هر حال نقد ی است که باید ازادانه وهمراه با احترام به رعایت و تحمل نظر و دیدگاه مخالف به برسی ان پرداخت، نه اینکه ان را ربط داد به جانب داری و حمایت یکطرفه از کسی؛ و باید با عقلانیتی که شما اشاره کرده اید جواب قانع کننده به ان داده شود این نوشته ها نظر یک شخ نیست دیدگاه کسانی هست که خوهان مشارکت همه فرهنگیان در جهت یک انتخاب با توجه به شایستگی ها و اولویت های اولیه هستند ، هستند کسانی که از زمان برگزاری وشکل دهی انتخاب اعضای انجمن هم از لحاظ زمانی هم مکانی بی خبرند؟
و انهایی که این انجمن را انتخاب و انجمن انتخابیه و در راس ان اقای موسوی را برگزیده اند معترض اند و خواسته انها این است که این گونه انجمن ها باید با فراخوانی از همه فرهنگیان اصلاح طلب دعوت نماید تا همه برادران حضور داشته باشند و یک انتخابی جدا از تعصب و بدور از نقش طایفه برگزار گردد و بر اساس شایسته سالاری نماینده انجمن انتخاب شود و در واقع نماد جامعه ی فرهنگی باشد.
خیلی از فرهنگیان اصلاح طلب تا روز سخنرانی اقای پزشکیان که قبل از ان اقای موسوی به عنوان نماینده این انجمن صحبت های به نمایندگی از این طیف تاثیر گذار در مسایل سیاسی ،احتماعی، فرهنگی، شهرستان داشتند بی خبر بوده اند و ذهن خیلی از فرهنگیان حاضر در جلسه را به خود مشغول کرده بوده که این انجمن کی و چگونه و توسط چه کسانی صورت گرفته است؟ پس این خود دال بر این هست که گروهی از فرهنگیان به این شیوه انتخاب نارضی اند پس باید در تشکیل مجدد ان وانتخاب به شیوه کاملا دموکراتیک و جدا از تاثیر گذاری شخص یا اشخاص سود جو و منفعت طلب برگذار گردد.
شما اشاره کرده اید به این که اقای علی احمدی برای سخنرانی دعوت نشده بود کاملا منطقی ولی دوست گرامی وقتی اقای علی احمدی دیدند که جناب موسوی به جای بیان خواسته های بحق فرهنگیان و مشکلات و معضلات انها و برای پایان دادن ان از فرصت بدست امده کاملا استفاده نکرده و به جای بیان مشکلات انها توسط نماینده انجمن دقت کافی و وافی صورت داده نشده و این نماینده انجمن به جای مطرح کردن ان مشکلات کسانی که مسولیت انها را بعنوان نماینده انجمن بر عهده دارد وارد حوزه ای شده و مسایلی را مطرح میکند که نقش چندانی در حل معضلات طبقه فرهنگی اعم از شاغل و بازنشته را ندارد و به نوعی به حاشیه پرداخته اند.
اقای احمدی در واقع بعنوان یک فرهنگی احساس مسولیت کرد و با صدای بلند خواهان مطرح کردن مشکلات جامعه و فرهنگیان شد و با موافقت نماینده جناب گودرزی و بخشیدن مقداری از وقت خود به ایشان و لذا ایشون ورود کردند و با مطرح کردن مشکلات جامعه و فرهنگیان همه حضار و مهمانان را تحت تاثیر بیانات خود قرارداد که تمام حرف های ایشون با استقبال و تایید حضار واقع شد.
همچنین شما گفته اید انجمن کار خود را بهتر میداند ما که خدای ناکرده منکر این قضیه نیستم و لذا نظر دادن در مورد انجمن کار هر کس یا کسانی هست و خواهد بود و از گفته شما اینگونه برداشت میشود که به نوعی تمامیت خواه هستید و غافل از این هستید که ۵۴ هزار رای وارد صندوق رای شد که به تمامیت خواهی پایان داده شود؟
و شما طوری جبهه گیری کرده اید و با این جبهه گیری شما ادم یاد ان زمانه ای میافتد که تمامیت خواهی بر شهرستان حاکم بود از همین جا از شما می خواهمو توصیه میکنم که دید خود را تغییر داده و تسلیم رای اکثریت باشید.
رابعا شما فرموده اید که اقای موسوی مطالباط جمعی را مطرح کردند دوست گرامی برای حل مطالبات جمعی مردم در یک اجتماع بزرگ در حین انتخابات فردی را انتخاب کرده اند با یک رای حداکثری که مطالباط جمعی را در نهادی مثل مجلس شورای اسلامی از حاکمیت و دولت مطرح نماید و خواهان براورده شدن ان مطالبات عمومی گردد؟
وظیفه اقای موسوی در محضر نایب ریئس اول مجلس مطالبات کسانی بود که به قول شما از اطرف انها انتخاب شده بود،ه بود، نه مطالبات جمعی ؟ و اگر شما دید یا شنیدید که ایشون هم چه کاری را کرده است دال بر قدرتمندی و مسلط بودن ایشون نبوده و ایشون چون مطلبی از قبل اماده نکرده بودند و نمی دانستند چه بگویند در مقابل ان جمعیت و به خاطر جلوگیری از سیاه نمایی خود به مطرح کردن همه مسایل پرداخته اند

شما اگر انجا بوده اید پس یا توجه نکرده اید یا حضور نداشته اید و با نقل قول از دیگران این طوری جبهه گیری میکنید.
خامسا، گفته اید که اقای موسوی با یک انتخاب دموکراتیک انتخاب شده اند قبل از موشکافی این انتخاب خدمت شما عرض کنم هر کسی حرف از دموکراتیک بزند بهتر است که شما در مورد این واژه پر معنی سکوت کنید چرا؟ زیرا شما از گفته هایت کاملا هویداست که هنوز به ان فضای تمامیت خواهی تمایل دارید و میخواستم که به شما یاد اوری کنم که اگر در خواب رفته اید بهتر است بیدار شوید فضا یک فضای دموکراسی و ازادی خواهانه هستش بهتر است که شما به ان پیوسته و کاملا خودتان را در این فضا شستشو دهید و به یاد داشته باشید که دیگر یکطرفه وکورکورانه جبهه گیری نفرمایید.
مگر فراموش کرده اید که ۱۰۰ درصد از مردم محترم طایفه بوان و ۹۸ درصد از مردم جاوید و بیش از نصفی از مردم قهرمان پرور رستم تمامیت خواهی که محصول و زاییده تفکر غلط طایفه گرایی بود را در یک فضای روشنی جلوی دید همگان به خاک سپردند، شما باز هم بهتر برای همراهی جمعی نظرات خودتان را به سمت و سویی سوق دهید که خواست همگانی است و زاویه دیدتان را بالا برده و همانطوری که در پایان متن خود به عقلانیت اشاره کرده اید با عقلانیت به قضایا بنگرید و انها را تجزیه وتحلیل نموده و بصورت دیدگاه فردی قضایا را بررسی نفرمایید.
باز هم دوست گرامی رئیس انجمن در هر شهر و دیاری نمادی از جامعه فرهنگی ان دیار است و باید در این راستا گام برداشت و اگر در محضر مهمان جلسه مطالبی که ایشون اقای موسوی مطرح کردند تاثیر گذار بود قطعا اقای مهمان عزیزمان که دارای تفکر و اندیشه باز هستند و شکی هم از سوی کسی در ان نیست همانطوری که ایشان اشاره کردند صحبت های معلم بازنشسته در من اثر گذاشت و باعث شد که من روییه سخن گفتنم را تغیر دهم و به دلایل بوجود امده ای اشاره کردند که اقای احمدی به ان پرداخته بودند و قطعا اگر حرف های نماینده انجمن تحولی در این مهمان میداشتند حتما به ان اشاره میکردند واین هم دلایلی بود که باعث ورود اقای احمدی شد که در واقع با واقعیت گویی همه را متحول کرد و از این جهت مقایسه ای در بین حاضران فرهنگی پیش امد که در نهایت عده ای خواهان برگذاری مجدد جلسه انجمن و انتخاب ان بر اساس شایسته سالاری باشند .

در جواب یادداشت این همشهری نیز بیان شده است: سلام مجدد باید گفت متنی که شما در جواب نوشته اید سطربه سطرآن از باهم در پارادوکسیکالند و بیانگر این مطلبه که ماباید آنارشیست بود هرجا بدون اینکه مارا دعوت کنند یا هماهنگی شود سرنطق بازگوییم خوب ماهم حرف داشتیم ماهم بدون نزاکت ازان گوشه سالن باید بلند میشدیم و واویلا می کردیم که نشان بدهیم ما هم سوشیانت جامعه هستیم نه خیر جناب تشکیلات مارا ملزم به رعایت قانون میکند جلسه که تریبون آزاد نبود که هرکس بتوانند بیاید و از درد خویش بگویید اگراین شکلی که شما میفرمایید بود از طبقات دیگه هم بود او ناهم معترض بودند که نماینده ماهم باید می اومد و سخن فرسایی می کرد.
شما مثل اینکه قبل ازتنظیم متن جوابیتون باچندنفر نشستید و اونو نوشتید چون بایک ذهنیت خاصی این جمله راتکرارمی کنید که دوران تمامیت خواهی تمام شد و برای صحت مطلب خودتون امار من داوردی ارائه میکنید که این امار شما جای بسیار ان مورد داردجناب حال که عریان صحبت میکنی عریان به توجواب داده خواهد شد اگر همین گروه تمامیت خواه که منظورت طایفه بکش است کاملا یک دست بودند و معتقد به اصلاح طلبی نبودند امروز تو این حرف بصورت توهین امیز نمیزدی مادکتر گودرزی راتنها و تنها بخاطر چند فکر قبول کردیم که از ایشون حمایت کنیم اولین اولویت حمایت شورای اصلاح طلبان که خیلی ازدوستان مدعی اصلاح طلبی دردور اول نظر شورا را برنتافته و از فرد دیگری حمایت کردند که حاضر به پذیرش مانیفست اصلاح طلبان نبود و حتی در دور اول مدعی شد که اگرمن درمیان طایفه جاوید اول رای نشوم ان کار رامیکنم که همه ببینندکه من به راحتی میتوانم نام اون دوستانی که الان دراین گروه قلم فرسایی میکنند را نام ببرم که در دور اول نظر شورای اصلاح طلبان را برنتافته و از گودرزی حمایت نکردند درحالی که اگر درهمان دوراول متظاهران اصلاح طلب ومتعصبان قومی ۱۵۰۰رای به گودرزی میدادند مصائب دوردوم رانداشتیم.
شما در متنتون اشاره به ارقامی میکنید عجیب بدون اینکه انرا تحلیل درست کنیدجناب دور دوم بهترین شانسی که اقای گودرزی اورد این بودکه ایشان رقیب اقای مرادی بود همین شما اگر اقای مجید انصاری در دور دوم با گودرزی رقیب بود به کدومش رای میدادید خیلی از شما رای به گودرزی را رای میان بد و بدتر تحلیل می کردید و گودرزی را مرادی دیگری تعبیر داشتید در حالی بنده و هم قطارانمان در همان طایفه ای که شما تعبیر تمامیت خواه خواندید با همه فشار افکار عمومی نظر صائب شورای اصلاح طلبان را در همان دور اول تاپایان دور دوم پدیرفته و از اقای گودرزی حمایت کرده و الان هم درجلسات ایشان سعی بر کم و زیاد کردن ابرو ایشان رانداشته و نداریم و حتی درتقویت ایشان فراترهم عمل میکنیم یادوست گرامی که سنگر تمامیت خواهی را خورد کردی بینی و بین الله اگربجای مرادی محمد رنجبر تاییدشده بود و در دور دوم رقیب گودرزی بود ایاجرات داشتی تمام مشقات تحقیر طایفه ات رابجان بخری و از گودرزی که مورد حمایت شورای اصلاح طلبان بود حمایت کنید.
لذابرای اثبات مدعی شما یک پیش ورز هم دراینده پیش خواهد امد واون انتخابات شوراهاست قطعا شورای اصلاح طلبان دوباره لیست خواهد داد اونوقت متظاهران اصلاح طلبی و متعصبان قومی رادوباره خواهیم دید پس جناب سعی کن تحلیل های که میدهی مبناداشته ومتقن باشه

یکی دیگر از همشهریان خطاب به دو تن از افرادی که نوشته هایی را به گروه هایی فرستاده بودند نوشت: کامنتهای اقایان ….. (که ایشان را نمیشناسم) و ….(که ایشان را میشناختم) هر دو لبریز از تعصبات کور طایفه و مملو از اطلاعات و تحلیلهای عوامانه اند. از این نظر واقعا متاسف شدم که تا چه اندازه این تعصبات کور در برخی کنشگران ما ریشه دارد.میخواهیم کشور را اصلاح کنیم و خود به پس مانده ترین روشها عمل میکنیم و این در نوع خود جالب است.

به گزارش خبر نوراباد گذشته از درست و یا نادرست بودن سخنان اقای موسوی و احمدی وجو فضای باز سیاسی و انتقادی مبنی بر گفتمان ایجاده شده در شبکه های اجتماعی را باید به فال نیک گرفت و امید است بیان چنین سخنانی اب سردی باشد بر اتش مشکلات و خنکای ریشه اصالت و خوشبختی که حق مردم ممسنی و رستم است.

شایان ذکر است انتشار این یادداشت ها منتخبی از شبکه های مجازی بوده و هدف از انتشار ان تجمیع نظرات برای شفافیت افکار عمومی است.

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه