رفتن به بالا
 • جمعه - 3 دی 1395 - 19:30
 • کد خبر : ۱۲۸۴
 • مشاهده :  551 بازدید
 • چاپ خبر : انتقال آب رودخانه فهلیان درخواست کشاورزان رستم / رادیو ممسنی + عنوان

انتقال آب رودخانه فهلیان درخواست کشاورزان رستم / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: به گزارش نورآنلاین، طاهر ایزدی نماینده عالی دولت در شهرستان رستم گفت: این شهرستان یکی ازقطب های مهم در بخش کشاورزی در استان است که در صورت توجه و بهره برداری صحیح از منابع آب می توان رشد و توسعه بیش از پیش این منطقه را شاهد بود. فرماندار شهرستان رستم گفت: احداث […]

رادیو ممسنی:

به گزارش نورآنلاین، طاهر ایزدی نماینده عالی دولت در شهرستان رستم گفت: این شهرستان یکی ازقطب های مهم در بخش کشاورزی در استان است که در صورت توجه و بهره برداری صحیح از منابع آب می توان رشد و توسعه بیش از پیش این منطقه را شاهد بود.

فرماندار شهرستان رستم گفت: احداث سد پارسیان و سیفون انتقال آب رودخانه فهلیان و همچنین کانالهای بین مزراعی دشت رستم عمده درخواست های کشاورزان است.

وی افزود: اگر کشاورزی در شهرستان رستم زنده باشد، روستا، شهر و جامعه زنده است. نسبت به سرمایه گذاری در اجرای اینچنین طرح هایی و فراهم نمودن زیر ساخت های لازم برای توسعه کشاورزی شهرستان تأکید ویژه داریم.

نشست شورای کشاورزی رستم

قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس به ترویج کشت گیاهان دارویی و گلخانه ای توصیه نمود و گفت: کشت گیاهان دارویی از جمله کشت های جایگزین می باشد که به طور متوسط یک سوم محصولات زراعی نیاز به آب دارند و همچنین درآمد اقتصادی چندین برابر دارد.

وی با قبول اینکه شهرستان رستم یکی از قطب های کشاورزی استان محسوب می شود گفت: قطعاً در آینده با استفاده از کشت محصولات کم آب، شاهد گسترش و استقبال مردم از این طرح ها خواهیم بود.

وی همچنین تعریف شهرک گلخانه ای در شهرستان ضروری دانست و گفت: توسعه کشت گلخانه ای که با آب کمتر می توانیم به تولید بالاتری دست پیدا کنیم از راهکارهای اقتصاد مقاومتی است.

پایان گزارش /۲۲۴۲۲۴

  رئیس سازمان جهادکشاورزی استان فارس به همراه مدیر جهادکشاورزی شهرستان رستم با ایزدی فرماندار دیدار و پیرامون مشکلات حوزه کشاورزی شهرستان و همچنین راهکارهای ارتقای این بخشهای اقتصادی گفتگو کردند.

  منبع: نورآنلاین

  اخبار مرتبط


  ارسال دیدگاه