رفتن به بالا
  • دوشنبه - 6 دی 1395 - 13:56
  • کد خبر : ۱۳۴۸
  • مشاهده :  357 بازدید
  • چاپ خبر : متن مناظره ابراهیم امینی و محمدعلی رامین/روحانی ساده لوح است/پول نفت احمدی نژاد کجاست؟ / رادیو ممسنی + عنوان

متن مناظره ابراهیم امینی و محمدعلی رامین/روحانی ساده لوح است/پول نفت احمدی نژاد کجاست؟ / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: “خبر نورآباد“ – سرویس سیاسی:عصر روز شنبه، ۴ دی ماه، برنامه مناظره ای با حضور دکتر سید ابراهیم امینی، عضو هیأت رئیسه مجلس ششم و استاد حقوق دانشگاه شیراز، و محمدعلی رامین، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در دولت محمود احمدی نژاد، در سالن آمفی تئاتر دانشکده مهندسی دانشگاه آزاد شیراز و از سوی […]

رادیو ممسنی:

“خبر نورآباد سرویس سیاسی:عصر روز شنبه، ۴ دی ماه، برنامه مناظره ای با حضور دکتر سید ابراهیم امینی، عضو هیأت رئیسه مجلس ششم و استاد حقوق دانشگاه شیراز، و محمدعلی رامین، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در دولت محمود احمدی نژاد، در سالن آمفی تئاتر دانشکده مهندسی دانشگاه آزاد شیراز و از سوی دو تشکل «انجمن اسلامی دانشجویان ترقی خواه» و «انجمن امید ایران» با موضوع بررسی سیاست داخلی و خارجی دولت دهم و یازدهم برگزار شد.

گزارش خبرنگار انصاف نیوز از بخشی از اظهارات طرفین مناظره در پی می آید.

محمدعلی رامین گفت:

باید به جای آنکه دولت محور و دولت مدار فکر کرد و به دنبال مقایسه بین این و آن دولت بود، افق نگاه بالاتری داشته باشیم و مصلحت مملکت، پیشرفت عمومی، منافع ملی، احساس امنیت، رفاه و عدالت در زندگی اجتماعی را در نظر داشته باشیم.

شما مدام احمدی نژاد را نقد می کنید، اما همان مردی که شما او را بیسواد می خوانید، ایران را هسته ای کرد. احمدی نژاد کاری کرد که شش قدرت جهانی به مدت سه سال با شما مذاکره کنند. اگر آن ایستادگی ها نبود، این آمادگی وجود نداشت و اصلا قدرتی برای مذاکره نداشتیم.

وزیر خارجه ی ابرقدرتی مثل آمریکا تمام کارهایش را رها کرد و آمد تا با آقای ظریف گفت و گو کند. اینها البته تنها کار احمدی نژاد نبود؛ کار دانشمندان هسته ای ما نیز بود.

یک رئیس جمهور توانست کشور ما را به مدرن ترین و بالاترین صنعت در دنیا برساند و یک دولت هم می تواند همین ها را دودستی به دشمن تحویل دهد و ما از روی بی انصافی بگوییم آن دولت آرمانگرا بود و این دولت واقع گراست. مسوول دولت فعلی می گوید تنها توان و استعداد ما طبخ قرمه سبزی و آبگوشت بزباش است!

آن دولت به شما قدرت و جرأت کار داد و دولتی دیگر آمد و تا جا داشت شما را تحقیر کرد. اینکه کسی باور داشته باشد عقب ماندگی در صنایع مدرن حق ماست و ما باید قلب رآکتور آب سنگین اراک را با بتن پر کنیم، نگاهش یک نگاه «قجری» است که ذلت از سر تا پای آن می بارد.

در تعامل با جهان سه نوع رابطه می توان داشت. یکی با کشورهای دوست و همسو؛ دیگری با کشورهایی که دوست ما نیستند اما معارض هم نیستند؛ و همچنین کشورهایی که به دنبال نابودی ما هستند؛ کشورهایی که می خواهند ریشه ملت ایران را بخشکانند و هر زمان توانستند یا کودتا یا جنگ علیه ما راه انداخته اند و ترور کرده اند و هرچه توانستند کرده اند تا مانع پیشرفت ما شوند.

ما در مواقعی هرگونه سازشی با دشمنان ملت خود انجام داده ایم. آیا ما تنش آفرین بوده ایم؟! از دولت تنش زدایی یا اصلاحات برایتان می گویم. آنها می گفتند امام (ره) تنش آفرین بود و ما آمده ایم تا از روابط خود تنش زدایی کنیم و در نتیجه هر امتیازی که دشمنانمان خواستند، دادند و نهایتا غربی ها قانون داماتو را علیه ایران تصویب کردند که ما همچنان گرفتار آن هستیم. آیا داماتو در زمان احمدی نژاد بود؟! آقای خاتمی آنهمه به آمریکا ابراز ارادت کرد و آنها حتی به او اجازه ندادند پنج سانتریفیوژ آزمایشی داشته باشد و همین آقای روحانی در آن زمان همه را تعطیل کرد.

احمدی نژاد شما را به اقتدار هسته ای رساند که قدرتهای جهانی آمدند و سه سال تمام با شما مذاکره کردند.

اسم بابک زنجانی را که در اینترنت جست و جو کنید، عکس او را به همراه هاشمی رفسنجانی و روحانی می بینید که از او تقدیر کرده اند و به او جایزه داده اند.

مخالفت شما با شخص امام(ره) است نه احمدی نژاد؛ ولی شهامت گفتن آن را ندارید.

روحانی که آمد گفت شاه کلید دست من است و من میخواهم آن را بدهم به کدخدای دنیا که آمریکا باشد! نطنز تعطیل شد؛ اراک را بستیم و تمام کارخانه های مرتبط با بحث هسته ای را تعطیل کردیم و دانشمندانمان را به مرخصی فرستادیم. همه این کارها را کردیم و نهایتا به این رسیدیم که طرف آمریکایی نقض عهد کرد و زیر وعده هایش زد. از ابتدا قرار بود مذاکرات میان هر ۶ قدرت جهانی و ایران باشد، اما آنها نماینده ما را گول زدند و فضا را به سمتی بردند که مذاکره میان آمریکا و ایران باشد. نتیجه چه بود؟ آیا تحریم ها رفع شد یا تنها ما فناوری هسته ای خود را از دست دادیم؟

روحانی سابقه مدیریتی و تیم اجرایی نداشت و تمام تیم اطرافش را هاشمی رفسنجانی برای او چیده است. من یکی از دلواپسانی هستم که از ابتدا گفتم آقای روحانی ساده لوح است و منافع کشور ما را به باد خواهد داد!

حقوق شهروندی معلوم نیست رنج نامه است؟ وصیت نامه است؟ طرح و لایحه است؟ یا ادعا نامه روحانی است علیه خودش!”

سیدابراهیم امینی نیز گفت:

سیاست ماجراجویانه دولت قبل نتیجه اش تحریم های گسترده و کمرشکن علیه ملت ما بود. یک روز قطعنامه ها را کاغذپاره خواندیم و روز دیگر ناوهای جنگی در خلیج فارس را آهن پاره نامیدیم. باید واقع گرا بود و بر پایه خرد و دانش عمل کرد؛ همان چیزی که در آن ٨ سال وجود نداشت. سیاست ها و نگاه های تهاجمی نتیجه ای جز تحریم برای ما نداشت.

در بحث انرژی هسته ای، این حرکت از پیش از انقلاب آغاز شد. در زمان جنگ تحمیلی مدتی متوقف ماند و باز ادامه پیدا کرد. شناسایی حق برخورداری از انرژی هسته ای برای ایران از سوی جامعه جهانی، در دولت یازدهم و در قالب برجام به رسمیت رسید؛ همان چیزی که سالها عده ای فقط شعارش را دادند.

ترویج ایران هراسی و افزایش تحریم ها، تشدید تورم و بالا رفتن فساد اقتصادی، و از همه مهمتر نهادینه شدن دروغ و بیان مطالب خلاف واقع در دولت قبل چیزی بود که به راحتی شاهد بودیم.

هیچ انسان منصفی، احمدی نژاد و مدیریتش را به نفع مصالح ملی و در راستای عزت کشور نمی داند.

رئیس دولت قبل از مدیریت جهانی سخن می گفت و در غیاب رابطه با کشورهای تأثیرگذار جهانی، لایحه ای به مجلس هفتم برد تا طلب ایران از کشورهایی مثل اروگوئه، تانزانیا، سودان و… بخشیده شود و مجلس هم آن را تصویب کرد.

شما و همفکرانتان می خواهید امام(ره) را یک انسان خشونت طلب به جوانان معرفی کنید و این کار درستی نیست. راه امام این نبود که دائما با دنیا در حال جنگ باشیم. همین امام(ره) بود که به اقتضای زمان و شرایط، تصمیم درست پذیرش قطعنامه را گرفت.

تحریم ها مملکت ما را به جایی رساند که نظام به فکر مدیریت بحث هسته ای بیافتد و پذیرش برجام قطعا تصمیم کلی نظام بوده و نمی توان گفت دولت سر خود این کار را کرده است. رهبری با طرح نرمش قهرمانانه چراغ سبز نشان داد و تیم سیاست خارجی دولت این توانایی را در مذاکرات داشت که برجام را به سرانجام برساند و ما نباید نتایج مثبت برجام را نادیده بگیریم.

آمریکا و دیگر کشورهای قدرتمند جهانی همین هفته علیه اسرائیل در شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه تصویب کردند و هیچ کدام از آنها و حتی آمریکا از حق وتوی خود استفاده نکردند. در حالیکه زمانی با طرح بحث های خارج از اصول و قاعده، عده ای به نفع اسرائیل و علیه ما اجماع جهانی شکل دادند.

با شعار نمی توان کشور را در داخل و خارج مدیریت کرد. ملت ما چه گناهی کرده که باید تاوان سیاست های نادرست عده ای را بدهد؟ مملکت را به جایی رساندید که عده ای «کاسبان تحریم» بودجه کشور را چپاول کنند. از خودتان بپرسید آن درآمد سرشار ناشی از فروش نفت در دولت احمدی نژاد کجا رفت؟!

ما شیفته چشم و ابروی آمریکا و هیچ کشوری نیستیم. حرف ما این است که باید بدانیم چگونه با جهان وارد مذاکره شویم و از نیروی انسانی و پتانسیل های کشورمان به درستی استفاده کنیم. نخبگان جامعه و دانشگاهیان باید با تعقل و درک درست از واقعیات جامعه در صحنه سیاسی کشور حاضر شده و مجال حضور داشته باشند.

اسلام و انقلاب و پیروی از امام به ما گفت به جایی برویم که در عرصه فساد اقتصادی در جهان به رتبه ١٣٠ برسیم؟! بابک زنجانی آن مبلغ ٢۵ هزار میلیون دلار را در کدام دولت و از چه کسانی گرفته است؟ مگر بابک زنجانی چند سال دارد که فرافکنی می کنید و مدعی هستید دولتهای قبل او را به اینجا رسانده اند؟!”

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه