رفتن به بالا
 • دوشنبه - 6 دی 1395 - 18:42
 • کد خبر : ۱۳۶۲
 • مشاهده :  521 بازدید
 • چاپ خبر : جوانان مومن دچار تعصبات طایفه ای می شوند و نمی توانند احساسات خود را کنترل کنند ! / رادیو ممسنی + عنوان

جوانان مومن دچار تعصبات طایفه ای می شوند و نمی توانند احساسات خود را کنترل کنند ! / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: به گزارش خبرنگار نورآنلاین رهام پیکری فرماندار شهرستان ممسنی در خصوصو این همایش گفت: با توجه به نزدیکی به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، کارگاه آموزشی بخشداران شهرستان های غرب فارس به میزبانی ممسنی برگزار شد و پس از این کارگاه جلسه پرسش و پاسخ درخصوص جریانات سیاسی پیش رو با حضور […]

رادیو ممسنی:

به گزارش خبرنگار نورآنلاین رهام پیکری فرماندار شهرستان ممسنی در خصوصو این همایش گفت: با توجه به نزدیکی به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، کارگاه آموزشی بخشداران شهرستان های غرب فارس به میزبانی ممسنی برگزار شد و پس از این کارگاه جلسه پرسش و پاسخ درخصوص جریانات سیاسی پیش رو با حضور مردم و معاون سیاسی استانداری فارس جناب آقای پژوهش برگزار شد.

پیکری همچنین افزود: ممسنی از نظر امنیت در سطح استان رتبه برتر را دارد و میزان جرائم در این شهرستان آمار پائینی دارد دلیل آن مردم محوری بودن امنیت است مطمئناً مهمترین رکن در امنیت خواست مردم است البته تلاش های نیروی های انتظامی و امنیتی نیز در این راستا نقش آفرینی بسیار خوبی داشته اند.

وی گفت: تمایلات سیاسی در ممسنی بالاست و تاکنون اتفاق نیفتاده که سخنرانی سیاسی فردی لغو باشد و فضای سیاسی بازی را در شهرستان مشاهده می کنیم. شرایط برای فعالیت گروه های سیاسی در شهرستان مهیا است.

این نماینده عالی دولت گفت: در انتخابات های گذشته اعلام می شد که شرایط شهرستان خط قرمز است اما در اتتخابات گذشته نشان دادیم که اینگونه نیست و شور، شعور و حضور حداکثری مردم به نمایش گذاشته شد.

انتظار است انتخابات پیش رو نیز با روند مناسب تری برگزار شود و باید انتخابات سالم و امن برگزار شود.

شرایط در انتخابات قبل امنیتی نبود اما به گونه ای تدابیر امنیتی مهیا شده بود تا در صورت تخلف برخی افراد و بر هم زدن امنیت انتخابات با آن افراد برخورد شود.

وی در خصوص شرایط اقتصادی شهرستان نیز گفت: بیکاری یکی از مشکلات شهرستان است و وجود ظرفیت معادن در شهرستان فرصتی است تا سرمایه گذاران ورود کنند و اشتغال زایی ایجاد گردد. البته باید این سرمایه گذاری یک نوع سرمایه گذاری مولد باشد.

انتظار می رود از این ظرفیت معادن برای ایحاد کارخانه ایجاد شود نه اینکه بخواهند مواد معدنی منطقه را به صورت خام به دیگر شهرستان انتقال دهند که با این موضوع مخالف هستیم.

اما هادی پژوهش در پاسخ به این دغدغه های فرماندار ممسنی گفت: مشکل ببکاری تنها مختص به ممسنی نیست و مشکل کل کشور می باشد و این معضل بزرگ گریبان گیر دولت و کشور شده است در ممسنی با وجود تحصیل کرده های بالا و جود نیروهای با استعداد و با ضریب هوشی زیاد متاسفانه می ببینیم که مشکل اشتغال وجود دارد و ما این را قبول داریم.

متاسفانه همین مشکل به خانواده ها نیز ضربه زده است. راهکار سرازیر شدن سرمایه های داخلی و خارجی مطابق به قانون اساسی است. برای حل مشکلات اشتغال نیازمند تحول اساسی در حوزه های مختلف بویزه نفت و پتروشیمی و معادن هستیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس ادامه داد: تا زمانی که این اتفاق نیفتد و نتوان کار و اشتغال ایجاد کرد نمی توانیم مهمترین مشکلات کشور را رفع کنیم بسیاری از آاسیب ها ریشه در عدم اشتغال دارند و از بیکاری نشات می گیرند.

مردم مشکل اشتغال، تورم و رکورد را لمس می کنند و تنها بیان این مشکلات نمی تواند گره گشا باشد اما مردم ایران، محرم هستند و باید با آنها شفاف بود و واقعیت ها را به آنها گفت. امروز مشکل بیکاری به عنوان یک معضل اجتماعی بزرگ خود را نشان داده است البته دولت تمام سعی و تلاش خود را انجام میدهد.

وی در خصوص اظهار نظر برخی از حضار در خصوص برجام گفت: مساله برجام برای خیلی ها تکراری شده است و برخی معتقدند که برجام کاری نکرده و برخی نیز گفتند که به ضرر کشور بوده و برخی نیز معتقدند که برجام کمک کننده به شرایط کشور بود. این اظهار نظرها اشکالی ندارد همه می توانند نظرات خود را بیان نمایند.

اما بدانید برجام نتیجه ی کار، فقط دولت نبود بلکه یک تصمیم و یک حرکت از طرف نطام بود و دولت به تنهایی در مذاکرات شرکت نکرد.

پژوهش افزود: مقام معظم رهبری همواره تذکر می دادند که مواظب باشید چرا که امریکا به دنبال منافع خود است و قابل اعتماد نیستند. رفتار اخیر آنها نشان داد که غیر قابل اعتماد هستند.

این مقام مسئول در ادامه گفت: برخی اشتباه فکر می کنند که امریکا قابل اعتماد است این اشتباه بزرگی می باشد به هیچ کشور بیگانه ای نمی توان ۱۰۰ درصد اعتماد کرد. برای مثال قرار نیست چون پوتین امروز کمی با جریان ایران موافق است در آینده نیز اینگونه باشد. بدانید همه ی کشور ها به دنبال منافع خود هستند و هرجا که منافع آنجا باشد به آن سمت کشیده می شوند.

وی در خصوص سوال یکی از حضار که با اختشاش گران انتخابات قبل ممسنی چه برخوردی صورت گرفت در جواب سر بسته ای گفت: با آنهایی که در انتخابات تخلف کردند شناسایی و برخورد شد و پرونده آنها در دادگستری است و طبق قانون رسیدگی می شود.

وی در این خصوص چرا که در انتخابات دور دوم فرماندار اباده را به ممسنی فرستادید نیز گفت: برخی از فرمانداران باتجربه استان را به حوزه های انتخاباتی که به دور دوم کشیده شده بود ارسال کردیم که تجربیات را انتقال و مشورت دهند و این به معنی عدم اعتماد به فرماندار ممسنی نیست.

در سوالی مطرح شد که مقام معظم رهبری بر جوان مومن تاکید ویژه ای دارند اما چرا در انتخابات های ممسنی همواره اعضای سر صندوق چندان تغییر نمی کنند و در مقابل نتایج به دست آمده از نحوه برگزاری انتخابات رضایت بخش نیست آیا لازم به یک پوست اندازی و استفاده از جوانان مومن نیست که پاسخ داد: جوان را استفاده کنیم مشکل نیست اما اگر رگ غیرتشان بزند و نتواننداحساسات خود را کنترل کنند آن وقت می خواهید چه کنید؟ جوانان را آماده ایم استفاده کنیم و به مرودشت بفرستیم.

در این خصوص که در انتخابات گذشته نتوانستند با شایعات فضای مجازی مقابله کنند نیز گفت: فضای مجازی تیغ دولبه است و خیلی از شایعات از این طریق صورت گرفته و انتشار این شایعات سراسری است و راهکار آن، فقط فرهنگ سازی است و باید این موضوع از طریق فرهنگ سازی کنترل و رعایت شود.

وی در خصوص اینکه چرا در پست های مدیریتی و سیاسی از بانوان کمتر استفاده می شود نیز گفت: عدم حضور بانوان در پست های مدیریتی و سیاسی را قبول دارم.

  همایش پرسش و پاسخ در سالن امیرکبیر شهر نورآباد با حضور معاون سیاسی استانداری فارس برگزار شد تا مردم مهمترین دغدغه های سیاسی و امنیتی خود را از مسئولین خواستار شوند.

  منبع: نورآنلاین

  اخبار مرتبط


  ارسال دیدگاه