رفتن به بالا
 • سه شنبه - 7 دی 1395 - 21:15
 • کد خبر : ۱۴۱۱
 • مشاهده :  529 بازدید
 • چاپ خبر : شهرستان رستم بالاترین نرخ ثبت طلاق / رادیو ممسنی + عنوان

شهرستان رستم بالاترین نرخ ثبت طلاق / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: مدیرکل ثبت احوال استان فارس با بیان این مطلب در نشست با خبرنگاران گفت: با توجه به میزان ولادت و فوت ثبت شده در سال ۹۵ میتوان گفت در ۹ ماه گذشته ۴۹ هزار و ۱۶۸ نفر به جمعیت استان افزوده شده است. انصاری از کاهش آمار ولادت در سال ۹۵ خبر داد […]

رادیو ممسنی:

مدیرکل ثبت احوال استان فارس با بیان این مطلب در نشست با خبرنگاران گفت: با توجه به میزان ولادت و فوت ثبت شده در سال ۹۵ میتوان گفت در ۹ ماه گذشته ۴۹ هزار و ۱۶۸ نفر به جمعیت استان افزوده شده است.

انصاری از کاهش آمار ولادت در سال ۹۵ خبر داد و افزود: آمار ولادت در ۹ ماه گذشته سال جاری در فارس ۶۵ هزار و ۹۰۲ مورد ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱ و هشت دهم درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: از این تعداد ۳۳ هزار و ۷۸۸ مورد پسر و ۳۲ هزار و ۱۱۴ مورد دختر بوده است.
وی ادامه داد: نرخ ثبت ولادت در استان ۹ /۱۷ در هزار است یعنی در برابر هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت ۹/ ۱۷ مورد ولادت ثبت شده است که این نرخ در شهرستانهای لامرد، گراش، جهرم و مهر بیشتر است.

مدیرکل ثبت احوال فارس با بیان این که در ۹ ماهه گذشته سال جاری یک هزار و ۱۹۱ مورد چند قلوزایی در استان ثبت شده است اظهار داشت: از این تعداد یک هزار و ۱۴۴ مورد دوقلو، ۴۵ مورد سه قلو و ۲ مورد آن ۴ قلو بوده است که شهرستانهای گراش، سروستان، کوار و خرامه بیشترین درصد چند قلوزایی را در این مدت داشتهاند.
انصاری درصد ولادت ثبت شده را مربوط به مادران ۲۹-۲۵ سال عنوان کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: ۱۶ هزار و ۷۳۳ مورد فوت در ۹ ماهه گذشته سال جاری به ثبت رسیده است که از این تعداد ۹ هزار و ۷۸۰ فوت مربوط به مردان و ۶ هزار و ۹۵۳ مورد مربوط به زنان بوده که نسبت جنسیتی ثبت فوت در استان ۷/ ۱۴۰ میباشد.

مدیر کل ثبت احوال فارس با اشاره به افزایش ثبت فوت در سال جاری گفت: فوت ثبت شده در مدت مشابه سال گذشته ۱۶ هزار و ۲۷۸ مورد بوده که این آمار در سال جاری ۲ و هشت دهم درصد افزایش داشته است.

انصاری بیان داشت: در مدت یاد شده نرخ ثبت فوت در استان ۶/ ۴ در هزار میباشد یعنی در برابر هر یک هزار نفر جمعیت حدود ۶/ ۴ فوت در استان ثبت شده و شهرستانهای آباده، ممسنی، داراب و کازرون بیشترین نرخ فوت را داشتند.

وی نرخ ازدواج در استان را ۲۲ /۹ اعلام کرد و گفت: در ۹ ماهه گذشته نرخ ازدواج در استان ۲۲ /۹ در هر هزار نفر جمعیت استان میباشد که شهرستانهای فیروز آباد، خنج، مهر و لامرد بالاترین نرخ ازدواج را نسبت به جمعیت خود دارند.

انصاری به کاهش سن ازدواج در ۹ ماه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد و گفت: در ۹ ماهه گذشته سال جاری میانگین سن ازدواج مردان در اولین ازدواج ۳۳/ ۲۸ و زنان ۵۰/ ۲۳ ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش یافته است.
وی با اشاره به افزایش ۲ و شش دهم درصدی آمار ازدواج در ۹ ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ادامه داد: آمار ازدواج نشان می دهد در همین مدت در هر شبانه روز ۴/ ۱۲۲ و در هر ساعت ۱/ ۵ ازدواج در استان به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال فارس میانگین اختلاف سن زوجین هنگام ازدواج را ۵۸ /۵ سال عنوان کرد و افزود: بیشترین ازدواج مردان در گروه سنی ۲۹-۲۵ سال و در زنان گروه سنی ۲۴-۲۰ سال بوده است.
انصاری افزود: آمارها نشان میدهد نسبت ازدواج به طلاق در استان فارس ۸ /۴ میباشد که در شهر شیراز ۵ /۳ ازدواج در برابر یک طلاق ثبت شده است.

وی ادامه داد: نرخ طلاق در استان ۹۲ /۱ در هر هزار نفر جمعیت می باشد که شهرستان های رستم، استهبان، ارسنجان و لامرد بیشترین درصد ثبت طلاق را دارند.


مدیرکل ثبت احوال فارس با اشاره به افزایش میانگین سنی مردان در زمان طلاق بیان داشت: میانگین سن مردان در زمان طلاق ۶۱ /۳۵ و زنان ۵۰ /۳۰ سال است که نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
وی اظهار داشت: در ۹ ماهه گذشته سال جاری ۷ هزار و ۱۸ مورد طلاق ثبت شده که نسبت به مدت مشابه در سال نود و چهار ۱۶ و نه دهم درصد افزایش داشته است.

انصاری گفت: میانگین طول مدت ازدواج در طلاق های ثبت شده ۶۲ /۸ سال است و در ۸۰ و ۳ دهم درصد طلاقها زوج بزرگتر از زوجه، ۹ و نیم درصد زوجه بزرگتر و در ۱۰ و دو دهم درصد زوجین کمتر از یک سال تفاوت سنی دارند.

منبع: خبر جنوب

  نرخ طلاق در استان ۹۲/ ۱ در هر هزار نفر جمعیت می باشد که شهرستان های رستم، استهبان، ارسنجان و لامرد بیشترین درصد ثبت طلاق را دارند.

  منبع: نورآنلاین

  اخبار مرتبط


  ارسال دیدگاه