رفتن به بالا
 • سه شنبه - 7 دی 1395 - 21:30
 • کد خبر : ۱۴۱۶
 • مشاهده :  545 بازدید
 • چاپ خبر : مسعود گودرزی ثبت حقوق مقامات را اقدامی غیرعادلانه دانست ! / رادیو ممسنی + عنوان

مسعود گودرزی ثبت حقوق مقامات را اقدامی غیرعادلانه دانست ! / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: به گزارش نورآنلاین، در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی نمایندگان با تصویب ماده از لایحه برنامه ششم دولت را مکلف به راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا نمودند. طبق این ماده دولت مکلف شد ظرف سال اول برنامه نسبت به راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا و امکان تجمیع کلیه […]

رادیو ممسنی:

به گزارش نورآنلاین، در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی نمایندگان با تصویب ماده از لایحه برنامه ششم دولت را مکلف به راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا نمودند.

طبق این ماده دولت مکلف شد ظرف سال اول برنامه نسبت به راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا و امکان تجمیع کلیه پرداخت‌ها به مقامات، رؤسا، مدیران و کارکنان کلیه دستگاه‌های اجرایی اقدام نماید.

اما مسعود گودرزی عضو فراکسیون امید راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق مقامات را اقدامی غیرعادلانه دانست و به «ابتکار» گفت: در بحث حقوق و پرداخت‌ها یک تفاوتی بین تساوی و عدالت وجوددارد و حرف ما این است که عدالت در پرداخت‌ها باید بر اساس کارایی و بهره‌وری صورت بگیرد و اینکه بخواهیم تساوی را برقرار کنیم اما به عدالت لطمه بزنیم امری پذیرفتنی نیست.

وی افزود: اگرچه بحث حقوق‌های نجومی یک تلنگری برای ساماندهی حقوق‌ها بود اما یادمان نرود که بخش عمده بودجه دولت صرف هزینه‌های شرکت‌های دولتی شده است که اگر قرار باشد دوغ و دوشاب یک قیمت شود این بودجه کلان که برای این شرکت‌ها هزینه شده خیلی بیشتر از حقوق‌هایی است که حدود ۵۰ نفر از مدیران دریافت کرده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم تصریح کرد: ما باید برای ساماندهی حقوق کارکنان دولتی بهره‌وری را مبنای کار قرار دهیم تا پرداخت‌ها بر اساس عدالت صورت بگیرد نه تساوی و اگر در این مسیر عدالت مبنا قرار بگیرد پرداخت‌ها بر مبنای کارکرد صورت خواهد گرفت.

نماینده ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما باید برای عموم کارکنان و شاغلین دولتی یک حقوق مبنا داشته باشیم و یک قسمت‌هایی نیز برای ارزش‌آفرینی و بهره‌وری در کار درنظر بگیریم، همچنین سختی کار را هم لحاظ کنیم تا برای مساوات برقرارکردن، عدالت را قربانی نکنیم.

پایان گزارش /۲۲۴۲۲۴

  موافقت مجلس با راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق مقامات را می‌توان اقدامی درجهت شفاف‌سازی و برگرداندن اعتماد مردم نسبت به دستگاه‌های دولتی دانست. این اقدام در حالی صورت گرفت که چند ماهی است که پرونده حقوق‌های نجومی برخی مدیران دولتی دستخوش موضعگیری‌های و انتقادهایی قرار گرفته است.

  منبع: نورآنلاین

  اخبار مرتبط


  ارسال دیدگاه