رفتن به بالا
 • چهارشنبه - 8 دی 1395 - 10:42
 • کد خبر : ۱۴۳۰
 • مشاهده :  611 بازدید
 • چاپ خبر : کاوش غار انجیری مرودشت با همکاری ایران و ژاپن / رادیو ممسنی + عنوان

کاوش غار انجیری مرودشت با همکاری ایران و ژاپن / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: به گزارش نورآنلاین، مصیب امیری گفت: عملیات کاوش غار انجیری شهرستان مرودشت از ۵ دی‌ماه آغاز شده و تا اول بهمن‌ماه ادامه دارد. او اضافه کرد: سرپرستی این گروه کاوشگر باستانی را به شکل مشترک دکتر سونیا شیدرنگ از ایران و دکتر یوشیرو نیشیاکی برعهده دارند و فریدون بیگلری به عنوان مشاور علمی […]

رادیو ممسنی:

به گزارش نورآنلاین، مصیب امیری گفت: عملیات کاوش غار انجیری شهرستان مرودشت از ۵ دی‌ماه آغاز شده و تا اول بهمن‌ماه ادامه دارد.

او اضافه کرد: سرپرستی این گروه کاوشگر باستانی را به شکل مشترک دکتر سونیا شیدرنگ از ایران و دکتر یوشیرو نیشیاکی برعهده دارند و فریدون بیگلری به عنوان مشاور علمی و راهبردی آنان را همراهی می‌کند.

امیری گفت: اعتبار این پروژه از ابتدا تا پایان عملیات کاوش توسط موزه دانشگاه توکیو تامین می‌شود و پس از پایان عملیات کاوش، اشیا موزه‌ای و مطالعاتی به دست آماده به امین اموال اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس تحویل خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس گفت: نتایج پژوهش‌های میدانی به صورت مقاله تحلیلی برای چاپ در مجله علمی-پژوهشی پژوهشکده باستانشناسی ارائه می‌شود.

امیری یادآور شد: گروه باستانشناسی ژاپنی در راستای اجرایی شدن یادداشت تفاهم مبادله شده بین پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور و موزه دانشگاه توکیو، به شیراز سفر کرده است.

براساس این گزارش، غار انجیری در ۶۰ کیلومتری شمال شرق شهر مرودشت، شمال غربی روستای شاهیجان علیا و شمال شرقی روستای شاهیجان سفلی واقع شده و در تاریخ ۲ آبان ماه سال ۸۲ با شماره ۱۰۵۴۲ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است

منبع: شیرازه

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: عملیات کاوش غار انجیری شهرستان مرودشت با همکاری گروه‌های باستانشناسی ایران و ژاپن آغاز شده است.

  منبع: نورآنلاین

  اخبار مرتبط


  ارسال دیدگاه