رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 8 دی 1395 - 12:34
  • کد خبر : ۱۴۳۷
  • مشاهده :  504 بازدید
  • چاپ خبر : نشست کمیسیون مشترک برجام به لغو توافق هسته ای منجر نمی شود / رادیو ممسنی + عنوان

نشست کمیسیون مشترک برجام به لغو توافق هسته ای منجر نمی شود / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: “خبر نورآباد“ – سرویس سیاسی:مسعود گودرزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تشکیل جلسه کمیسیون مشترک برجام در روز ۲۱ دی ماه اظهار داشت: جلسه به درخواست جمهوری اسلامی ایران و در سطح معاونان وزرای خارجه کشورهای ۱+۵ وایران انجام خواهد شد و هدف آن پیگیری مسائل […]

رادیو ممسنی:

“خبر نورآباد سرویس سیاسی:مسعود گودرزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تشکیل جلسه کمیسیون مشترک برجام در روز ۲۱ دی ماه اظهار داشت: جلسه به درخواست جمهوری اسلامی ایران و در سطح معاونان وزرای خارجه کشورهای ۱+۵ وایران انجام خواهد شد و هدف آن پیگیری مسائل برجام خواهد بود چرا که آمریکا اقداماتی داشته که خلاف برجام بوده است.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: آمریکا با تمدید قانون ایسا در مجلس سنا و کنگره و نیز مانع تراشی در مسیر مراودات بانکی، به نوعی مسیر اجرای برجام را منحرف کرده است به این جهت قرار است موضوعات در کمیسیون مشترک مطرح شود.

وی توضیح داد: البته بر این باور هستم که اراده غرب و کشورهای گروه ۱+۵ این نیست که برجام نقض شود. آمریکا نمی خواهد قانون ایسا به گونه ای اجرا شود که برجام نقض شود چرا که رئیس جمهور آن را امضا نکرده است و به گفته وزیر امور خارجه آمریکا بخش هایی از این قانون که در تضاد با برجام است تعلیق خواهد شد.

گودرزی تاکید کرد: در طول تاریخ، رئیس جمهور آمریکا تنها دو بار قانونی را امضا نکرد که یکی تمدید تحریم های ایسا است، رئیس جمهور ایالات متحد یا قانون را وتو می کند یا امضا، اما این بار اوباما برای اینکه مخالفت خود را با تمدید تحریم های ایسا نشان دهد آن را امضا نکرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با توجه به این نکات، تصور می شود در کمیسیون مشترک برجام، لغو یا نقض توافق هسته ای مصوب نخواهد شد بلکه نکات و تذکراتی به طرفین داده خواهد شد تا اجرای برجام از مسیر اصلی منحرف نشود.

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه