رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 8 دی 1395 - 21:05
  • کد خبر : ۱۴۵۶
  • مشاهده :  122 بازدید
  • چاپ خبر : واکنش انجمن فیلم و عکس ممسنی به فعالیت مستند سازان نورابادی / رادیو ممسنی + عنوان

واکنش انجمن فیلم و عکس ممسنی به فعالیت مستند سازان نورابادی / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: “خبر نورآباد“ – سرویس اجتماعی:در پی انتشار خبری در مورد فعالیت یکی از فرزندان نورابادی در زمینه مستند سازی با محوریت فرهنگ تعزیه روستای گچگران در این سایت خبری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی و انجمن فیلم و عکس این شهرستان به روند عملکرد تعدادی از مستند سازان و عدم رعایت […]

رادیو ممسنی:

“خبر نورآباد سرویس اجتماعی:در پی انتشار خبری در مورد فعالیت یکی از فرزندان نورابادی در زمینه مستند سازی با محوریت فرهنگ تعزیه روستای گچگران در این سایت خبری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی و انجمن فیلم و عکس این شهرستان به روند عملکرد تعدادی از مستند سازان و عدم رعایت قوانین انجمن فیلم و عکس از سوی این هنرمندان واکنش نشان دادند.
حسن سجادی رئیس انجمن فیلم و عکس ممسنی در تماس تلفنی با این پایگاه خبری اظهار کرد: بر اساس اساسنامه این انجمن، برای هرگونه فعالیت مستندسازی در شهرستان ممسنی و … باید مجوزی از سوی این انجمن و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ممسنی صادر گردد.
وی با اشاره به عدم رعایت قانون از سوی برخی از این مستند سازان بیان داشت: این عزیزان باید از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دخواست صدور مجوز فعالیت را داشته باشند و پس از ان با تحویل فیلمنامه خود به انجمن فیلم و عکس شهرستان مجوز فعالیت را بگیرند.
سجادی عنوان کرد: فیلمنامه این دوستان باید از سوی کارشناسان این انجمن تاییدیه بگیرد تا بتواند مجوز فعالیت و ارائه اثرش در جشنواره های مختلف را دریافت کند.
همچنین سید ابراهیم حسینی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی ضمن تایید عدم رعایت قانون از سوی برخی از مستند سازان نورابادی بیان کرد: بر اساس قانون هر هنرمندی برای انجام فعالیت هنری از جمله مستند سازی نیاز به صدور مجوز اداره ارشاد و انجمن فیلم و عکس محدوده مذکور دارد.
وی ادامه داد: کسانی که میخواهند اقدام به تولید فیلم (کوتاه و بلند مستندی) کنند با توجه به حساسیت کار حتما باید از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز لازم را داشته باشند لذل با توجه به پیامد های ان، دستگاه های، ادارات و نهادهایی که قصد همکاری را دارند باید مجوز لازم را داشته باشند.

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه