رفتن به بالا
  • سه شنبه - 18 آبان 1395 - 23:25
  • کد خبر : ۱۹۰
  • مشاهده :  131 بازدید
  • چاپ خبر : انقلابی نما واژه ای از روحانی برای شادی دشمن / رادیو ممسنی + عنوان

انقلابی نما واژه ای از روحانی برای شادی دشمن / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: دکتر روحانی؛ “انقلابی نما” همان واژه ای است که دشمنان انقلاب منتظر شنیدنش بودند. نورآنلاین- حمید گنجایش: چند ماهی از تحلیل و تبیین شاخصه ها و معیارهای انقلابی و انقلابی گری از نگاه رهبر معظم انقلاب که در سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره ) بیان نمودند می گذرد. و حتی رهبر انقلاب در […]

رادیو ممسنی:

دکتر روحانی؛ “انقلابی نما” همان واژه ای است که دشمنان انقلاب منتظر شنیدنش بودند.

نورآنلاین- حمید گنجایش: چند ماهی از تحلیل و تبیین شاخصه ها و معیارهای انقلابی و انقلابی گری از نگاه رهبر معظم انقلاب که در سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره ) بیان نمودند می گذرد. و حتی رهبر انقلاب در دو سه جلسه دیگر در حضور اقشار مختلف مردم بار دیگر برخی از مهمترین معیارهای انقلابی گری و انقلابی بودن را تشریح نمودند و همه اقشار مختلف مردم را دعوت به حفظ و استمرار روحیه انقلابی گری نمودند. 

اما امروزه متآسفانه رئیس جمهور انتقاد پذیر کشورمان و رئیس دولت اعتدال و امید در صحن علنی مجلس برخی از منتقدان را به ” انقلابی نما” متهم کردند که این توهین به منتقدان در ردیف همان واژگان ” بی سواد” ، ” تازه به دوران رسیده”،  ” بروید به جهنم” و دهها واژه غیراخلاقی قرار می گیرد که رئیس جمهور در این چند سال به منتقدان تقدیم می کند و منتقدانش را به با بدترین واژه ها و عبارات نازیبا جواب می دهد.

 

 در این راستا سوال اصلی اینجاست؛

چرا رئیس جمهور کشورمان این بار از واژه نسنجیده و غیر اخلاقی و غیر ارزشی” انقلابی نما”  بهره می گیرد و منتقدانش را به ” انقلابی نما” متهم می کند؟
و  اینکه چه دلیلی دارد  که رئیس جمهور این بار منتقدانش را یک مشت آدم انقلابی نما صدا بزند آن هم در سالی که رهبر انقلاب به موضوع مهم انقلابی گری و انقلابی بودن پرداخته اند و اهمیت آن را بسیار مهم می دانند‼️

بدون تردید این سخن ناپسند امروز دکتر روحانی در مجلس شورای اسلامی دارای چندین نتایج و اثرات زیانبار و مخرب در کشور در برخواهد داشت؛

 اول آنکه؛ این گفته رئیس جمهور ضربه جبران ناپذیری به شخصیتها و افراد انقلابی و ارزشی کشورمان خواهد زد و موجب خواهد شد تا دشمنان داخلی و خارجی و حتی رسانه های معاند با نظام و ارزشهای والای نظام از این به بعد از این سخنان سوء برداشت  کنند و جوانان انقلابی و فعالیتهای انقلابی مردم را به ” انقلابی نما” تفسیر و توجیه کنند و حتی ارزش والای “انقلابی بودن” در کشورمان  به باد مسخره و استهزاء بگیرند.

دوما؛ سخن امروز رئیس جمهور که کلا بی ارتباط بود با برنامه کاری امروز  مجلس( معرفی سه وزیر پیشنهادی ) حاکی از آن است که دولت فعلی نه تنها انتقادپذیر نیست بلکه از هر فرصتی بهره می گیرد تا منتقدان را با بداخلاقی هر چه تمامتر و دادن عناوین و لقبهای زشت و نکوهیده به حاشیه براند.

 سوما؛ دکتر روحانی نه تنها شاخصه ها و معیارهای انسانهای ” انقلابی نما” را به قول خودش بیان ننمود بلکه اساسا با بیان این واژه در سخنان امروزش عملا به تمام آدمای انقلابی این کشور ظلم و جفایی عظیم نمودند که مطمئنا در آینده واکنشهای مختلفی را در بین گرووها، احزاب، رسانه ها و بخصوص تشکل های مختلف جامعه و انقلابی ایجاد خواهد نمود.

از همه مهمتر؛ متهم نمودن بخشی از   جامعه به ” انقلابی نما”  در تضاد اساسی با سخنان و فرمایشات رهبر انقلاب با موضوع شاخصه های انقلابی گری است که امسال ایشان طی نشستهای مختلف به آن پرداختند و اهمیت انقلابی بودن را در مقطع خیلی حساس امروز کشورمان مهم می دانند.  در واقع سخن امروز دکتر روحانی به فرمایشات و رهنمودهای روشنگرایانه رهبری در خصوص ضرورت انقلابی ماندن مردم کشورمان نه تنها کمک و مساعدتی نمی کند بلکه روحیه انقلابی مردم را هم تخریب می کند. 

بنابراین؛ به نظر می رسد نقدهای اساسی و حقیقی می شود به سخنان امروز رئیس جمهور وارد نمود که امروز برخی از نمایندگان به سهم خودشان  متناسب با زمانی که در اختیار داشتند تذکرات جدی را به ایشان دادند.

در مجموع برخی از سخنان امروز دکتر روحانی  به عنوان شخصی که خود را در  جایگاه یک رئیس جمهور کشور  می داند به هیچ وجه مطلوب و مناسب نبود و ای کاش رئیس جمهور کشورمان در این ۹ ماه باقی مانده به دولتش لحن و نحوه صحبت کردنش معتدل، اخلاقی، ارزشی، انقلابی، انتقادپذیر و مهربانانه شود.

 

پایان گزارش /۲۲۴۲۲۴

منبع: نورآنلاین

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه