رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 19 آبان 1395 - 23:05
  • کد خبر : ۱۹۷
  • مشاهده :  77 بازدید
  • چاپ خبر : هجمه برخی به نماز جمعه برای جلوگیری از انتقادهاست / رادیو ممسنی + عنوان

هجمه برخی به نماز جمعه برای جلوگیری از انتقادهاست / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: گردهمایی ائمه جمعه مرکزی و غرب فارس به میزبانی ممسنی برگزار شد. به گزارش خبرنگار نورآنلاین حجت‌الاسلام حسین ملک مکان  رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان فارس در این نشست بیان داشت: گردهمایی این چنینی هر فصل در مناطق مختلف استان برگزار می شود تا تبادل اندیشه ها و تجارب صورت گیرد. گردهمایی مسئولین ستادهای […]

رادیو ممسنی:

گردهمایی ائمه جمعه مرکزی و غرب فارس به میزبانی ممسنی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار نورآنلاین حجت‌الاسلام حسین ملک مکان  رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان فارس در این نشست بیان داشت: گردهمایی این چنینی هر فصل در مناطق مختلف استان برگزار می شود تا تبادل اندیشه ها و تجارب صورت گیرد. گردهمایی مسئولین ستادهای نمازجمعه مرکزی و غرب استان شامل ۱۶ شهر میشود. البته در هر فصل نشستی با حضور تمامی ائمه جمعه در مرکز استان برگزار می شود .

وی خطاب به ائمه جمعه گفت: دغدغه های مقام معظم رهبری را پیگیری کنید و همواره این دغدغه ها مرور شود و تلاش گردد تا این مسائل رفع شود. در این راه از تجربیات هم می توان استفاده کرد و از ظرفیت درونی هر شهرستان بهره برد.

یکی از مهمترین دغدغه ها مربوط به مسائل فرهنگی جامعه است و جای  نگرانی وجود دارد و شرایط مناسب نیست و انتظار میرود بخش فرهنگی کشور توسط تمامی نهادها و سازمان مورد توجه قرار گیرد. 

وی افزود: در این مورد وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد سنگین تر است برای مثال حواشی و اختلافاتی که بر اساس برگزاری کنسرت ها ایجاد میشود نگرانی ها را تشدید می کند. 

این مسائل را حتی در شهرهای مذهبی کشور همچون قم و مشهد نیز شاهد بودیم. از مسئولین خواستاریم ارزش های اسلامی را حفظ کنند. 
ائمه جمعه  فراتر از مسائل جناحی و حزبی تلاش می کنند که این ارزش ها حفظ شود. البته مسائل فرهنگی تنها مربوط به کنسرت ها نیست بلکه مسائلی چون طلاق، اعتیاد،  ولنگاری، بی بندو باری، بدحجابی و… وجود دارد که حتی به بسیاری از این مسائل مقام معظم رهبری مستقیما هشدار داده اند.

حجت الاسلام ملک مکان خواستار شد از ظرفیت های شهرستان ها استفاده گردد و مسائل فرهنگی  مورد نقد و بررسی قرار داده شود و در قالب همایشها و برنامه‌های مختلف آن را به اطلاع خانواده ها برسد. وی بر ایجاد قرارگاه فرهنگی در شهرستان ها تاکید کرد و گفت: رصد مشکلات فرهنگی باید در این قرارگاه صورت گیرید و از دستگاه های فرهنگی انتظار میرود در این راه کمک کنند. 

وی بااشاره به شعار سال گفت: لازم است که در  این موارد  اقدام و عمل شود و این نکته مورد انتظار مقام معظم رهبری است.
در حوزه های اقتصادی هم انتظار میرود که مسئولین اقدام کنند و مردم همراه باشند در این راه ایمه جمعه فرهنگ سازی کنند. تلاش کنید فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی در جامعه ترویج یابد.

رییس ائمه جمعه فارس در بخش دیگری از سخنان خود انقلابی بودن و اندیشه ی  انقلابی را  راه نجات و حفظ نظام جمهوری اسلامی خواند و گفت: اگر تمام مسئولین و مردم اینگونه بیندیشند ما با کمترین مشکل روبرو خواهیم بود این فرهنگ انقلابی بودن نباید فراموش شود بویژه انتظار می رود ائمه جمعه در این عرصه پیش قدم باشند.
اگر مساله نفوذ بیان شده است به خاطر آن است که  نفوذیان به دنبال آن هستند همین فرهنگ انقلابی بودن را کمرنگ کنند و نقشه های دشمن را در درون جامعه عملی کنند و  جلوب ترویج و گسترش اندیشه های ناب و ارزشی را بگیرند .
وی ادامه داد: نکند برخی از انقلابی های ما، از نفس بیفتند در این مبارزه، کار سخت است و دشمن در این ره جدی پ محکم وارد شده است لذا باید تلاش دوچندان داشته باشیم.

ملک مکان در پایان به هجمه های برخی از افراد داخلی و خارجی به نماز جمعه اشاره کرد و گفت:  قداست شکنی برخی ها نسبت به نماز جمعه به این دلیل است که میخواهند  ائمه جمعه انتقاد نکنند و دغدغه های مردم و رهبری  بیان نشود. دارند این مساله را رواج میدهند تا مردم را به این جایگاه بدبین کنند و در برخی از شهرستان ها شاهد آن ان بوده ایم. متاسفانه در این راه حتی برخی از مسئولین نیز به اشتباه، حرفهای آنها را بیان می کنند و مدعی می شوند که این حرفهای ائمه جمعه باعث برهم زذن آرامش مردم و جامعه میشود.

 

حجت الاسلام محمد یعقوبی نیز در این همایش گفت: شهرستان نوراباد ممسنی با مساحت ۶۵۰۰ کیلومتر مربع  و ثارای ۳ بخش و ۳ شهر و ۳۶۰ روستا و دارای جمعیت بالغ بر ۱۴۰ هزار نفر جمعیت از پتانسیل های مناسبی برخوردار است.

وی با اشاره به قدمت ۸ هزار ساله ممسنی گفت: در طول تاریخ ممسنی دارای علما بی شماری بوده است و یکی از رخدادهای مهم حضور آیت الله مدنی است که شاگردان زیادی در ممسنی و شهرستان های همجوار تربیت کرده است.

وی ادامه داد: مردم این شهرستان ۶۰۰ شهید در دوران دفاع مقدس و ۶ شهید مدافع حرم تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده اند که در این بین شاخص شهدای روحانی نیز آمار بسیار بالاست و چرا که در دوران جنگ تحمیلی  تمام روحانیون و کارکنان حوزه علمیه را تعطیل و  راهی جبهه شدند.

منبع: نورآنلاین

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه