رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 7 مرداد 1395 - 18:02
  • کد خبر : ۲۰۵
  • مشاهده :  890 بازدید
  • چاپ خبر : گفت وگو صریح عبدالرضا مرادی با ندای لر:مملکت برای پیشرفت ، مردم دانا می خواهد نه وزیر دانا/میزبان به طور مستقیم از اینجانب دعوت نکردند/موفقیت رقیب مصداق این شعر است که ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند تا تو نانی به کف آری و به غفلت نخوری / رادیو ممسنی + عنوان

گفت وگو صریح عبدالرضا مرادی با ندای لر:مملکت برای پیشرفت ، مردم دانا می خواهد نه وزیر دانا/میزبان به طور مستقیم از اینجانب دعوت نکردند/موفقیت رقیب مصداق این شعر است که ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند تا تو نانی به کف آری و به غفلت نخوری / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: شفاف سازی یک اصل مهم جهت روشن شدن افکار عمومی است و نهایت انتظارداریم به سوالات جواب کامل بدهید. گفت و گوی ندای لر با دکتر عبدالرضا مرادی که در زیر بدان خواهیم پرداخت: ۱-دکترلطفااز دلایل حضور دوباره خودتان در انتخابات حوزه ممسنی ورستم بگویید؟ بسم الله الرحمن الرحیم از اینکه ندای لر […]

رادیو ممسنی:

شفاف سازی یک اصل مهم جهت روشن شدن افکار عمومی است و نهایت انتظارداریم به سوالات جواب کامل بدهید.
گفت و گوی ندای لر با دکتر عبدالرضا مرادی که در زیر بدان خواهیم پرداخت:

۱-دکترلطفااز دلایل حضور دوباره خودتان در انتخابات حوزه ممسنی ورستم بگویید؟

بسم الله الرحمن الرحیم

از اینکه ندای لر تلاش می کند تا بتواند واقعیات را به سمع و نظر مردم برساند تشکر می کنم .

در پاسخ به سؤال شما باید عرض کنم که چند دلیل داشت ۱- بسیاری از مردم حوزه انتخابیه طور حضوری یا تلفنی یا از طریق بستگان ، اصرار بر حضور اینجانب داشتند البته عموم کسانی که اصرار داشتند بحث وضعیت خاص دوره دهم هم در سطح ملی و هم منطقه ای را مطرح می کردند و در توجیه وضعیت منطقه ای اعلام می کردند که چون عموم مردم از عملکرد دوره هشتم در مقایسه با ادوار دیگر رضایت بیشتری داشته و آشنایی اینجانب با بودجه و گرفتن اعتبارات را مد نظر قرار میداند تأکید بر حضور داشتند و اظهار می داشتند حوزه انتخابیه نیازمند نماینده ای مردمی و با تجربه است۲- اینجانب از همان دوره هفتم زمانی که احساس تکلیف کردم وارد انتخابات شدم با ورود اینجانب برخی از کسانی که که دیدند اقبال مردم نسبت به اینجانب بسیار خوب بوده است به شدت علیه اینجانب دست به نشر اکاذیب زدند گفتند که قوه قضائیه به ایشان پول داده است که وارد انتخابات شود ، آن زمان حقیر رئیس دادگستری شهرستان سپیدان بودم تقریباً یه هفته مانده به ثبت نام انتخابات آن دوره اعلام حضور کردم با حضور اینجانب معادلات انتخاباتی به هم ریخت . یک روز که در جلسه شورای تأمین شهرستان سپیدان شرکت کرده بودم فرماندار وقت به من گفت چکار کردی مگر وارد انتخابات شده ای گفتم چطور گفت که در استانداری (آن زمان ) سوال می کردند این مرادی که وارد شده وضعیت انتخابات را دگرگون کرده است . بهرحال هم در آن زمان و هم در ادوار بعد و هم دوره دهم یکی از دلایلم احساس وظیفه و تکلیف در برابر مردم و خدمت به حوزه انتخابیه بود.۳- تقویت مجلس دهم از جهت حضور نمایندگان انقلابی و معتقد به ولایت مطلقه فقیه و منویات مقام معظم رهبری و اینکه این توان را در خود می دیدم که برای هیأت رئیسه مجلس و خدمت به کشور و استان و شهرستان گام بردارم.۴- برداشتم این بود که مجمع نمایندگان استان نیازمند افرادی با تجربه است تا بیشتر از بقیه ادوار به استان خدمت کنندو برخی دلایل دیگر که به لحاظ جلوگیری از طولانی شدن صحبت از ذکر آن صرفنظر می کنم.
البته از این موقعیت استفاده می کنم و از همه دوستانی و عزیزانی که به نحوی در انتخابات مرحله اول و دوم با حقیر همکاری داشتند و مرا مورد لطف و محبت خویش قرار دادند کمال تشکر را دارم امیدوارم خداوند به حقیر توان و توفیق دهد که بتوانم گوشه ای از محبت های آنها را جبران کنم.

hozure por range mardom mamasani & rostam dar veda ba nemayande mardomi - www.Loori.ir- (1)

۲-از انتخابات دور اول راضی بودید؟

انتخابات عرصه رقابت کاندیداها و انتخاب مردم است اگر انتخابات با رعایت تقوا و اخلاق و اصول انسانی شکل بگیرد همه از آن راضی خواهند بود. متأسفانه برخی از افراد وقتی دیدند که با حضور اینجانب عرصه برای آنها سخت شده است مطالبی مطرح می کردند که به طور مستقیم یا غیر مستقیم باعث نا امیدی مردمی و هواداران اینجانب بودند شده بود مثلاً می گفتند مرادی برای شهرستانهای دیگر تأیید شده است حتی برخی ها به دنبال این بودند که چهره اینجانب را به نحوی معرفی کنند که مسئولین نظارتی دست به تغییر حوزه انتخابیه در مورد اینجانب بزنند اقداماتی هم انجام دادند اما خوشبختانه این اقدامات بی نتیجه بود.

بد اخلاقی هایی هم در زمان برگزاری و بویژه در روز هفت اسفند صورت گرفت که اقدام کنندگان آن در پیشگاه عدل الهی پاسخگو خواهند بود ما هم واگذارشان کردیم به خدا و روز قیامت .

البته مردم منصف و خدا شناس و خدا ترس و بطور کلی وجدان عمومی مردم فراموش نمی کند. این مردم مردم فهیمی هستند مطمئن باشید در موقع خاص و در وادی امتحان افراد نمره لازم را میدهند.

۳-عملکردتان در مجلس هشتم (به نظرخود چند درصد مردم از جنابعالی رضایت داشتند)؟

امیدوارم کارها و اقدامات اینجانب مرضی رضای خداوند متعال قرار گرفته باشد هرچند اینجانب تمام توان خود را برای خدمت به مردم حوزه انتخابیه بکار بردم اما خیلی از فرصت ها از اینجانب گرفته شد. مثلاً در شهرستان رستم که شهرستانی تازه تأسیس بود بیشتر از آنچه که انجام دادم می توانستیم انجام دهیم اما برخی از ناهماهنگی ها از یک طرف و کم تجربگی و جوانی اینجانب از طرف دیگر و برخی از کارشکنی ها باعث شد که خیلی از فرصت انجام را از حقیر گرفت در حوزه ممسنی و رستم اقدامات بی نظری انجام شده که حتی یک مورد از آنها می تواند عملکرد اینجانب را از ادوار دیگر متمایز کند مثلاً آوردن دانشگاه دولتی برای ممسنی و یا شروع عملیات اجرایی سد پارسیان ( گورک) یا تصویب جاده اصلی و بین المللی نورآباد – بوان – مشایخ – خانه زنیان یا شروع عملیا جاده نورآباد به گناوه و اخذ ردیف اعتباری و شروع فاز دوم جاده اصلی نورآباد دالین و پوشش کانالهای کشاورزی و گاز رسانی و زیر سازی و آسفالت راهای روستایی و آبرسانی به برخی از روستاها  یادم هست در زمان فعالیت انتخابات دوره هشتم دیدم که زنان و دختران روستایی و عشایری در دره هایی که از ته نشین شدن و ماندن آب چشمه ها لجن زار درست شده بود در کنار لجن زارها کاسه کاسه آب برمی داشتند و درون مشک ها می ریختند و با الاغ یا به پشت حمل می کردند و اینجانب برای تأمین آب بهداشتی و سالم برای این مناطق اعتبار گرفتم و در انتخابات دوره دهم وقتی به آن مناطق سرکشی داشتم خوشحال بودم که همان زنان به پاس خدمات حقیر هل هله به راه می انداختند و ابراز سپاس داشتند و این برای من جای بسی خوشحالی بود . به هر حال امیدوارم که خدا و مردم راضی بوده باشند من کوتاهی نکردم در مقابل خدا و وجدانم احساس شرم ندارم خدمت کردم و نتیجه خدمت را هم در رقابت با یازده نفر دیدم ،مردم نمره قبولی دادند البته برخی ها از این مردمی  ناراحت بودند کسانی که پایگاه مردمی ندارند و فقط احساس می کنند حاکم بر مردم هستند اینها ناراحت بودند.

۴-باتوجه به شناخت حقیر ممکن است بفرماییدحق مردم در دور دوم ضایع شد، آیا دلیلی دارد؟

انتخابات را شورای نگهبان تأیید کرد من صرفاً به پاس احترام به قانون و نظر اعضای محترم شورای نگهبان در این خصوص حرفی ندارم خدا هم ناظر بوده است .مردم خودشان واقفند همه چیز را میدانند اگر تضییع حقی شده باشد وجدانهای بیدار واقفند ما که به روز قیامت معتقدیم همه در پیشگاه عدل الهی پاسخگو هستیم.

۵-آیا دوباره در انتخابات شرکت می کنید؟

تصمیم گیری زود است اینجانب در هر زمانی برای خدمت به نظام و مردم آمادگی دارم اگر نیاز به حضور باشد به موقع تصمیم گیری می شود.

۶-به نظر شما آیا مردم از نتیجه انتخابات راضی هستند؟

طبیعتاً برخی از مردم از نتیجه راضی نیستند آنهایی که مخالف نتیجه بیرون آمده بوده اند اینها ناراضیند برخی هم راضی اما اگر بخواهیم از زبان مردم بررسی کنیم باید منتظر گذر زمان بود .

۷-از خاستگاه فکری تان بگویید، شما در اصل یک اصوالگرا هستیدلطفا در این زمینه دلایل حضور را اعلام نمایید؟

اینجانب معتقد به چهار چوب قانون اساسی و اصول مورد نظر بنیانگذار انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری و مطالبات مردم ، هستم و معتقدم اصولگرا یا اصلاح طلب بودن ملاک نیست. دلایل را در سؤال اول هم توضیح دادم . البته باید اشاره کنم که برخی ها اینجانب را عضو جبهه پایداری یا کفن پوش معرفی کردند که کذب محض بود تنها برای تخریب آراء اینجانب این حرفها را می زدند کسانی که با اینجانب آشنایی دارند مرا خوب میشناسند .

من معتقد به احترام به مردم هستم و معتقدم اگر ارزشهای دینی و آئین دین اسلام و مذهب امامیه اجرا شود عموم مردم راضی خواهند بود من اصولگرا هستم و ملاک برای من خدمت به مردم و منویات مقام معظم رهبری و عزت کشور بوده است .

۸-دلیل اینکه در مهمانی چند وقت قبل تهران که به میزبانی جناب احمدی برگزار شد حضور پیدانکردید؟شائیه هایی در این زمینه در شهرستان ایجاد شده است که دکتر مرادی می خواهد از طایفه گرایی بهره ببرد وبرای همین در جلسات طرد طایفه گرایی نمی نشیند؟

اولاً میزبان به طور مستقیم از اینجانب دعوت نکردند ثانیاً اینجانب در دوره هشتم در هر زمانی که میزبان بودم خودم به طور مستقیم و بدون واسطه از نمایندگان ادوار دعوت می کردم ثالثاً واسطه ها هم هیچ بحثی از موضوع جلسه مطرح نکردند. رابعاً اگر به یاد داشته باشید در سال ۱۳۹۳ آقایان بدون اطلاع اینجانب جلساتی را به قول خودشان برای کمک به برداشتن طایفه گرایی برگزار کرده بودند و حتی با اینجانب هم مشورت نکردند آن زمان توجیه شان این بود که هر یک از نمایندگان ادوار که بخواهد در انتخابات دوره دهم کاندیدا شود نباید در جلسات شرکت کند که جای این سؤال باقی است مگر کاندیدا شدن نمایندگان ادوار منافی کمک به برداشتن طایفه گرایی است ؟ به نظر حقیر نمایندگان ادوار حتی با فرض داوطلب شدن به لحاظ تجربه نمایندگی بهتر می توانند کمک کنند البته بعدها و در زمانت نام نویسی داوطلبین معلوم شد که آقایان تا چه اندازه به تصمیمشان عمل کردند. اینجانب همان زمان هم می دانستم این جلسات یکی از اهدافش برای برداشتن طایفه گرایی بود اما اهداف دیگری هم داشت. بخوبی به یاد دارید که آن زمان در مصاحبه با نورباران گفتم ظلم به این مردم است که آنها را طایفه گرا بدانیم .مردم خودشان سیاستمداران را درس می دهند و نیاز به نقشه راه ندارند. انتخابات دوره هشتم نشان داد که انتخاب اینجانب انتخاب بر اساس طایفه گرایی نبوده است. یکی از دوستان به من گفت که یکی از این آقایان گفته است که فلانی را راضی کن تا وارد انتخابات ممسنی نشود تا من وادرد شوم . به هر حال اینجانب هرچند گفته ام طایفه گرا نیستم و مردم را هم طایفه گرا نمیدانم اما هر زمانی هم برای وحدت بین مردم و دوستی و برادری آنها آمادگی دارم . البته باید بدانید که مرادی شناخت خوبی از افراد دارد و شیطنت خواص را هم فراموش نمی کند. در انتخابات مرحله دوم قریب سی هفت هزار نفر به اینجانب رأی دادند حضور در کنار افرادی که در مخالفت با این مردم قدم برداشتند مستلزم پیش بینی مفید بودن این حضور برای مردم است که در این زمان توجیه پذیر نبود.آقایان اگر می خواهند کمک به این امر کنند می توانند اول برای رفع کدورت های انتخاباتی هواداران گام بردارند جلسات نمادین نمی تواند کمک کننده باشد دو صد گفته چون نیم کردار نیست.

6801f600_ مرادی پاتوق

۹-اگرممکنه بفرمایید که چه کسانی یا چه دلایلی باعث شد شما از راهیابی به مجلس جابمانید؟

انتخابات تمام شده است مردم دارند به آرامش می رسند دنبال ریشه ها نگردیم . تأثیر هم ندارد. بگذاریم مردم آرامش داشته باشند به نظرم باید مردم و مسئولین موقعیت ایجاد شده را به فرصتی برای خدمتگزاری تبدیل کنند. ما که به خدا و روز قیامت واگذار کردیم.

۱۰-موفقیت طرف مقابل درچی بوده است؟

موفقیت رقیب مصداق این شعر است که ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند تا تو نانی به کف آری و به غفلت نخوری

۱۱-علت غیبت جنابعالی در جلسه نمایندگان ادوار گذشته به تاریخ۲۶بهمن ماه ۹۳ چه بود؟اگر پاسخ خاصی باشد پس چطور آقایانی که درجلسه حاضر شدند باز پا به میدانا نتخابات گذاشتند؟
عرض کردم آقایان ادعا داشتند که هر یک از نمایندگان ادوار که بخواهند در انتخابات دوره دهم به عنوان داوطلب شرکت کنند نباید در این جلسات حضور داشته باشند و به همین خاطر از حقیر دعوتی نشد . البته گفتم که ما درس سیاست را در کنار قضاوت آموخته ایم مطمئن باشید سیاسیون در مواجه ی با یک قاضی کار شان سخت است .

۱۲-عبدالرضا مرادی به عنوان یک شهروند نیاز امروز جامعه به خصوص ممسنی ورستم را چه چیزی می بینید؟

اول آرامش مردم دوم تلاش برای جذب اعتبارات و شروع پروژه های تعطیل شده و یا معطل مانده سوم حمایت از مقام معظم رهبری و کمک به مسئولیت خدوم و زحمت کش و مهمتر از همه برخورد قاطع با غارت کنندگان حقوق این مردم بویژه دریافت کنندگان حقوق های چند صد میلیونی

۱۳-عملکرد تیتروار از مجلس۸ (درممسنی ورستم)که جنابعالی نماینده ممسنی ورستم بودید اعلام نمایید؟

کار های زیادی انجام شد که در تبلیغات انتخابات دوره دهم در بروشورهای تبلیغاتی برخی از آنها را برای مردم اعلام کردیم .

۱۴-شما کدام نماینده ادوار قبل را برای ممسنی قوی تر می دانید(منهای خودتان)؟ والله اعلم

۱۵-بسیاری از مردم و فرهیختگان عدم توسعه و پیشرفت ممسنی بزرگ (ممسنی ورستم ) را کم کاری رهبران فکری و سیاسی خود می دانند ، آیا شما تایید می کنید؟دلایل ؟
به قول امیر کبیر مملکت برای پیشرفت ، مردم دانا می خواهد نه وزیر دانا .

۱۶-بسیاری بر این باور اند که علت عدم حضور مرادی در مهمانی های کانون نمایندگان ادوار به علت اختلاف با علی احمدی است ؟ توضیح دهید؟
شاید آنها از من به من داناترند . همه نمایندگان محترمند من اختلافی با هیچ یک از نمایندگان ادوار ندارم ،ممکنه با برخی از آقایان اختلاف فکری داشته باشم اما اختلاف شخصی با کسی ندارم.

۱۷-آیامرادی به عنوان مرد شماره یک ارتباطات و لابی گر در عرصه سیاسی در برنامه مهمانی ماه آینده با میزبانی دکتر شفیعی شرکت میکند ؟
معلوم نیست . اگر جلسات را مفید فایده برای مردم و نظام بدانم شرکت می کنم . بستگی دارد به عوامل و شرایط راستش نشست با برخی از افرادی که همه تلاش خود را برای عدم موفقیت اینجانب بکار بردند ، حداقل در احترام به هواداران ، مفید فایده نیست ،در مورد این جلسه خاص بعداً تصمیم می گیرم.

۱۸-سخن آخر:

ندای لر:باتشکراز حسن نیت جنابعالی که جهت شفاف سازی با ما نهایت همکاری را داشتید.

عبدالرضا مرادی:من هم از حضرتعالی به عنوان یک نیروی ارزشی و دلسوز و مردمی تشکر دارم.

انتهای گفت وگو:حامداسدی

منبع: ندای لر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه