رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 27 آبان 1395 - 05:47
  • کد خبر : ۲۵۶
  • مشاهده :  114 بازدید
  • چاپ خبر : ارسال بیش از سه میلیارد ریال دارو به کربلای معلی / رادیو ممسنی + عنوان

ارسال بیش از سه میلیارد ریال دارو به کربلای معلی / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: رئیس کمیته درمان موکب حضرت احمدبن موسی (ع) در کربلای معلی گفت: بیش از سه میلیارد ریال اقلام دارویی برای زائران اربعین حسینی به کربلا در کشور عراق ارسال شد. محمد مرزوقی در نشست با رئیس بسیج سپاه فجر و اعضای موکب حضرت احمدبن موسی (ع) بیان داشت: با توجه به پر شمار […]

رادیو ممسنی:

رئیس کمیته درمان موکب حضرت احمدبن موسی (ع) در کربلای معلی گفت: بیش از سه میلیارد ریال اقلام دارویی برای زائران اربعین حسینی به کربلا در کشور عراق ارسال شد.

محمد مرزوقی در نشست با رئیس بسیج سپاه فجر و اعضای موکب حضرت احمدبن موسی (ع) بیان داشت: با توجه به پر شمار بودن زائران، پیش بینی می شود باز هم به همین اندازه به دارو نیاز باشد.
وی اظهار داشت: در این موکب، خدماتی از جمله معاینه، ارائه دارو، آزمایشگاه، دندانپزشکی، تزریقات، پانسمان و مشاوره برای زائران پیش بینی شده است.
مرزوقی، با بیان اینکه اعضای این موکب از بین نیروهای نمونه درمانی و بهداشتی استان فارس برگزیده شده اند، خطاب به تیم درمانی این موکب، افزود: دغدغه همه دست اندرکاران این موکب در طول سفر و اقامت، باید خدمات رسانی به زائران و توجه به سلامت آنان باشد.
وی اضافه کرد: کمیته درمان این موکب در سال ۹۴ با همکاری ۱۵ نفر و در مدت ۱۶ روز شکل گرفت و در مجموع با خرید حدود ۲ میلیارد ریال دارو به حدود ۵۳ هزار نفر در روز خدمات درمانی ارائه شد. 
او گفت: پیش بینی می شود امسال، شمار مراجعه کنندگان به این موکب چند برابر شود، بنابراین باید تمهیدات بیشتری در این زمینه در نظر گرفته می شد و به همین سبب تعداد نیروی انسانی موکب را برای ارائه خدمات درمانی بهتر به زائران به ۶۰نیرو افزایش دادیم.
وی، در مورد نشانی این موکب گفت: این موکب در خیابان میثم تمار، فلکه ساعت یا ابطال الطیف، زمین معروف به آیت الله موسوی (ره) مستقر شده است.
رئیس کمیته درمان موکب حضرت احمد بن موسی (ع) ادامه داد: زائران کربلای معلی، به ویژه افرادی که مبتلا به بیماری قلبی و عروقی هستند و یا از داروهای خاصی برای بیماری خود استفاده می کنند، ضروری است داروهایشان را به همراه داشته باشند.
مرزوقی، همچنین به بیماران تنفسی توصیه کرد ازماسک های تنفسی مخصوص استفاده وسعی کننددر بین راه استراحت کافی داشته باشند تا آسیب نبینند.

منبع: نورآنلاین

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه