رفتن به بالا
  • شنبه - 29 آبان 1395 - 06:04
  • کد خبر : ۲۷۰
  • مشاهده :  91 بازدید
  • چاپ خبر : شیراز قطب پیوند اعضا جهان شد / رادیو ممسنی + عنوان

شیراز قطب پیوند اعضا جهان شد / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: شیراز در بین مراکز پیوند دنیا رتبه اول را از نظر تعداد پیوند کلیه در جهان دارد. مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی فارس در مراسم تجلیل از خانواده های اهدا کننده عضو گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۳۱۶ پیوند کلیه و ۱۸۸ پیوند کبد در فارس از جسد انجام شده است.معینی […]

رادیو ممسنی:

شیراز در بین مراکز پیوند دنیا رتبه اول را از نظر تعداد پیوند کلیه در جهان دارد.

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی فارس در مراسم تجلیل از خانواده های اهدا کننده عضو گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۳۱۶ پیوند کلیه و ۱۸۸ پیوند کبد در فارس از جسد انجام شده است.
معینی افزود: در این مدت ۸۴ خانواده مرگ مغزی با رضایت به اهدای عضو عزیزانشان در کمک به همنوع و بیماران نیازمند شریک بوده اند.
مسئول هماهنگ کننده بخش پیوند اعضا بیمارستان نمازی شیراز هم دراین مراسم گفت: بخش پیوند بیمارستان نمازی شیراز برای سومین سال پیاپی با متوسط سالانه ۶۰۰ پیوند توانسته است رتبه نخست دنیا را در بین مراکز پیوند دنیا از نظر تعداد پیوند در سال کسب کند.
غلامی افزود : ۴۵۰ بیمار در لیست انتظار این بخش برای پیوند کلیه و کبد هستند.
وی افزود: استان فارس، استان های کهکیلویه و بویر احمد، بوشهر، بندرعباس و خوزستان را در زمینه پیوند کبد و کلیه پوشش می دهد.
غلامی افزود: ارتقا فرهنگ اهدا عضو در کنار توان علمی و تخصصی بخش پیوند بیمارستان نمازی شیراز سبب شده مدت زمان انتظار پیوند برای بیماران به چهار تا شش ماه کمتر شود.
در این مراسم از ۲۰ خانواده شیرازی اهدا کننده عضو تجلیل شد.
انتهای پیام/

منبع: نورآنلاین

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه