رفتن به بالا
  • سه شنبه - 2 آذر 1395 - 02:40
  • کد خبر : ۲۹۶
  • مشاهده :  105 بازدید
  • چاپ خبر : پای رقم‌های درشت‌تر به قبوض برق باز شد/ افزایش ده درصدی قیمت برق در کشور / رادیو ممسنی + عنوان

پای رقم‌های درشت‌تر به قبوض برق باز شد/ افزایش ده درصدی قیمت برق در کشور / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: افزایش قیمت تنها به برق محدود نمی‌شود به‌طوری‌که قبوض آب نیز در ماه‌های اخیر با افزایش قیمت روبرو شده است که نشان می‌دهد عزم دولت و وزارت نیرو برای افزایش قیمت جدی است. شاید در دو ماه پایانی تابستان دیدن رقم‌های درشت در قبوض برق با توجه به‌قرار داشتن در روزهای داغ تابستان […]

رادیو ممسنی:

افزایش قیمت تنها به برق محدود نمی‌شود به‌طوری‌که قبوض آب نیز در ماه‌های اخیر با افزایش قیمت روبرو شده است که نشان می‌دهد عزم دولت و وزارت نیرو برای افزایش قیمت جدی است.

شاید در دو ماه پایانی تابستان دیدن رقم‌های درشت در قبوض برق با توجه به‌قرار داشتن در روزهای داغ تابستان عادی به نظر می‌رسید، اما با گذر از این ماه‌ها و در قبوض جدید برق بار دیگر رقم‌های ثبت‌شده بالا است.

افزایش قیمت برق در کشور در حالی رسماً با تصمیم وزارت نیرو از ابتدای مردادماه کلید خورده است که این موضوع در روزهای اخیر رسانه‌ای شده است.

علیرضا احمدیزدی، معاون مدیریت مصرف برق شرکت توانیر در روزهای اخیر خبر از افزایش قیمت داده و گفته است: از ابتدای مردادماه امسال ۱۰ درصد افزایش قیمت لحاظ شده؛ اما تا پیش‌ازاین، بنا به تأکید وزارت نیرو افزایش قیمت نداشته‌ایم و آخرین افزایش تعرفه در سال ۹۳ انجام‌شده بود.

این در حالی است که مردم از ماه‌های آخر سال ۸۹ و هم‌زمان با اجرای شدن طرح هدفمندسازی یارانه‌ها به ورود رقم‌های درست به قبوض آب، برق و گاز خودشان عادت کرده بودند اما این‌که بار دیگر و آن‌هم در ماه‌هایی که دولت از رفاه اقتصادی و گشایش‌های پی‌درپی اقتصادی صحبت به میان آورده بود شاهد افزایش قیمت‌ها باشیم هم در نوع خود جالب است.

از سوی دیگر افزایش قیمت‌ها در حالی صورت می‌گیرد که رکود و مشکلات اقتصادی فشارهای بسیار زیادی را به خانواده‌ها وارد کرده است و در چنین شرایطی افزایش قیمت‌ها چندان نمی‌توان مناسب باشد.

نکته دیگر این‌که دولت در ماه‌های اخیر نه‌تنها با کسری بودجه مواجه نبوده است بلکه در راستای برجام میلیون‌ها دلار از محل فروش‌های قبلی نفت و یا پول‌های مسدود شده کشورمان دریافت کرده است.

علاوه بر این برخلاف سال‌های گذشته قیمت نفت در بودجه امسال ۴۰ دلار بسته‌شده است که نه‌تنها تاکنون این رقم محقق شده است بلکه میزان فروش هم در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته است که نشان می‌دهد وضعیت درآمدی دولت بهتر شده است.

البته افزایش قیمت تنها به برق محدود نمی‌شود به‌طوری‌که قبوض آب نیز در ماه‌های اخیر با افزایش قیمت روبرو شده است که نشان می‌دهد عزم دولت و وزارت نیرو برای افزایش قیمت جدی است.

فارغ از مشکلات اقتصادی که مردم گریبان گیر آن هستند، وعده‌های سریالی دولت در خصوص گشایش‌های اقتصادی که درنهایت به برجام ختم شد منجر شد یک نوع بلاتکلیفی و بالاتر از آن انتظاری در جامعه ایجاد شود که به‌هیچ‌عنوان با افزایش قیمت‌های کنونی مطابقت ندارد.

به‌هرحال انتظار می‌رود دولت در وضعیت کنونی اقتصادی کشور از فشار آوردن به جیب مردم خودداری کند.

منبع:دانا

منبع: نورآنلاین

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه