رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 4 آذر 1395 - 18:46
  • کد خبر : ۳۳۴
  • مشاهده :  160 بازدید
  • چاپ خبر : نامه گلایه آمیز دو عضو شورای شهر خومه زار به مسئولین / رادیو ممسنی + عنوان

نامه گلایه آمیز دو عضو شورای شهر خومه زار به مسئولین / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: معصوم جهانپور و ابوطالب کریمی طی روز های اخیر با انتشار نامه های جداگانه در شبکه های اجتماعی از عدم توجه مسئولین به فضای شهر خومه زار انتقاد کردند. به گزارش خبرنگار نورآنلاین ابوطالب کریمی در این خصوص نوشت: وظیفه اصلی اعضای شورای های اسلامی شهر به عنوان منتخبین مردم، انتخاب شهردار، نظارت […]

رادیو ممسنی:

معصوم جهانپور و ابوطالب کریمی طی روز های اخیر با انتشار نامه های جداگانه در شبکه های اجتماعی از عدم توجه مسئولین به فضای شهر خومه زار انتقاد کردند.

به گزارش خبرنگار نورآنلاین ابوطالب کریمی در این خصوص نوشت:

وظیفه اصلی اعضای شورای های اسلامی شهر به عنوان منتخبین مردم، انتخاب شهردار، نظارت بر عملکرد آن و پیگیری مطالبات، نیازمندیها و مشکلات عمومی مردم از مسولین مربوطه است.
در بحث پیگیری نیازمندیهای مردم متاسفانه گاها با کم کاری برخی از مسولین مواجه هستیم که این امر در شان مردمی که در دوران دفاع مقدس با احتساب جمعیت آن زمانش چهارده شهید و هم اکنون نیز شهید مدافع حرم را تقدیم این انقلاب و نظام نموده است نمی باشد.
اعضای شورای اسلامی علیرغم پیگیری، مکاتبات و مراجعات مکرر از در دوستی در طول سالیان اخیر با عدم همکاری برخی از مسولین ادارات که در ذیل بدانها اشاره مینمایم مواجه گردیده است.

 مسوولین بهداشت و درمان شهرستان و استان:؛ نیاز مبرم شهر خومه زار با جمعیتی بالغ بر ده هزار نفر، حداقل به یک درمانگاه شبانه روزی، اورژانس، حضور پزشکان متخصص و باتجربه، تجهیزات پزشکی درحد شهر با پوشش روستاهای حومه، و در یک کلام فقدان خدمات بهداشتی.

 مسولین اداره آبفای شهری شهرستان و استان:؛ عدم پذیرش مسولیت در جهت استقرار اداره آب شهری در خومه زار، علیرغم همکاری بیش از انتظار توسط شورای اسلامی و شهرداری. ««طی صورتجلسه ای که موجود میباشد حاظرشدیم،هزار و پانصد متر مربع زمین، یک دستگاه نیسان وانت و منزل مسکونی با تجهیزات اداری در اختیارشان قراردهیم»»
این در حالی است که مردم محروم این شهرسالیان سال است بهای آبشان شهری و نجومی محاسبه میگردد و دریغ از کوچکترین خدمت رسانی به مردم.

مسوولین مخابرات شهرستان و استان:؛ با ابراز تاسف فراوان در عصر ارتباطات، گاها شاهد عدم آنتن دهی و اکثرا ضعف آنتن دهی خطوط موبایل همراه اول و ایرانسل و عدم پوشش سایر اپراتورها میباشیم. البته پایین بودن سرعت اینترنت و عدم ارتقا آن به ۳G و ۴Gو سایرمشکلات آن با پیشوند شهریت اصلا هم خوانی ندارد.

مشکلات و نیازمندیهای فراوان دیگری اعم از احداث کلانتری و ادارات و بانکها وجود دارد که در حوصله این مطلب نیست.

شایسته است نماینده محترم شهرستان جناب آقای دکتر گودرزی در جایگاه عالی نظارت با همکاری دولت در انتخاب مدیران، از افراد دارای روحیه جهادی، توانمند و دلسوز بهره جویند و ضمنا اقدامی آجل جهت رفع مشکلات مردم خومه زار نمایند.

 

 

همچنین معصوم جهانپور رئیس شورای شهر خومه زار نیز مطرح کرد:

مهم ترین مشکل موجود در شهر وضع آب شرب است که بسیار اسفبار می باشد و آنچه هست در شأن شهروندان خومه زار نمی باشد لذا در این خصوص تاکنون جلسات متعددی با مسؤلین استانی و شهرستانی داشته و به توافقاتی هم رسیده ایم اما طرف مذاکره کننده که اداره آبفا شهری بوده است، خلف وعده کرده و از تحویل و اسقرار اداره آبفا شهری در شهر خومه زار خودداری کرده و خسارات جبران ناپذیری را شهر و مردم این شهر متحمل شده اند.
به نحوی که خیلی از ساخت و سازهای ما در تابستان امسال به علت عدم آب کافی متوقف شدند. ناراحت کننده ترین موضوع عدم آب کافی برای شرب و استحمام شهروندان است که همه این موارد به سمع نماینده محترم شهرستان رسیده و پیگیری هم نموده اند
لذا آنچه گفته می شود تکرار مکررات است و یک همت مضاعف می طلبد تا این مشکل مهم مرتفع شود.
 در خصوص آنتن دهی همراه اول با رایزنی های این شورا در ماه جاری قرار است که دکل ۲۴ متری مخابرات به دکل ۴۲ متری ارتقاء پیدا کند و یقیناٌ پس از این وضعیت آنتن دهی در شهر بهبود خواهد یافت و همچنین قرار است اینترنت همراه اول به ۳G و ۴G ارتقاء داده شود تا وضعیت اینترنت هم بهبود یابد.
مشکل دیگر وضعیت درمانگاه شهر است که در ادوار مختلف قرار بود شبانه روزی شود با توجه به جمعیت شهر خومه زار هنوز این مهم تحقق نیافته است همین طور احداث ساختمان جدید آن نیز در دستور کار بود که تا کنون خبری از ساخت و ساز آن نیست با توجه به فرا رسیدن فصل سرما از مسؤلین مربوطه انتظار می رود نسبت به تجهیز و شبانه روزی کردن آن اقدام نمایند تا شهروندان متحمل هزینه های اضافه وخطرات جاده ای نشوند.

 

پایان گزارش /۲۲۴۲۲۴

منبع: نورآنلاین

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه