رفتن به بالا
  • جمعه - 7 آبان 1395 - 00:48
  • کد خبر : ۳۵۳
  • مشاهده :  66 بازدید
  • چاپ خبر : محصلین ممسنی باپتو و بالشت به سالن مطالعه کتابخانه رازی می روند! / رادیو ممسنی + عنوان

محصلین ممسنی باپتو و بالشت به سالن مطالعه کتابخانه رازی می روند! / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: به گزارش ندای لر از ممسنی،در کتابخانه رازی شهر نوراباد ممسنی دانش آموزان ،دانشجویان و اقلیت های کتاب خوان به دلیل نبود فضای مناسب و نداشتن میز وصندلی مجبور می شوند به همراه خود زیرانداز و و پتو به محل کتابخانه ببرند. به درخواست عده ای از دانشجویان شهرستان ممسنی خبرنگار ما سرزده […]

رادیو ممسنی:

به گزارش ندای لر از ممسنی،در کتابخانه رازی شهر نوراباد ممسنی دانش آموزان ،دانشجویان و اقلیت های کتاب خوان به دلیل نبود فضای مناسب و نداشتن میز وصندلی مجبور می شوند به همراه خود زیرانداز و و پتو به محل کتابخانه ببرند.

به درخواست عده ای از دانشجویان شهرستان ممسنی خبرنگار ما سرزده به این محل رفتند تا از نزدیک شاهد این معضل فرهنگی باشند و گوشه ای از آن را مطالبه گری کند.

گزارش کامل این بازدید:

وقتی وارد سالن شدیم با تعجب شاهد زیراندازی بودم که دانش آموزی بر روی آن مانند قدیم که امکاناتی وجود نداشت نیمه دراز مشغول مطالعه است وکمی آن طرف تر صندلی های پوسیده ای هم گذاشته شده است ،خبری از امکانات رفاهی نبود.

از لحاف و زیرانداز ها گذشتیم و خواستیم به یکی از دانش آموزان سوال بپرسیم که  صدای مصیری و بابامیدان توی فضا  پیچیداین صدای خشمگین توجهم را به خود جلب کرد ومدام راننده های تاکسی صدا می زدند بیا بابامیدان ومصیری یک نفر حرکت کردیم.

آن سوی  صدای جیغ و دست شنیدم پرسیدم اینجا دفترخانه عقد است که یکی از حاضرین جواب داد نه،جفت کتابخانه پارک است و اکثر اوقات ما به جای درس خواندن با این همه مشکلات باید شاهد شنیدن ودیدن جشن تولد مهد کودک ها باشیم.

 

در این میان هم صحبت شدیم با یکی از محصلین که داشت برای آزمون استخدامی آموزش وپرورش مطالعه می کرد،از مشکلات واوضاع کتابخانه پرسیدیم که درجواب گفت:خودتان شاهد میز های کتابخانه  هستید،میزهایی که نخبگان حال حاضر ممسنی شاید برروی آن ها مطالعه کردند و الان ۳۰ الی۴۰ سال این میزها عمر کردند وباید به اثا رباستانی تبدیل شوند وبچه ها مجبور هستند زیرانداز و بالشت بیاورند یا داخل حیاط یا کف اتاق ها روی آن بنشیند ومطالعه کند..
دیگری لابه لای حرف های شخص اولی گفت:عدم وجود پنجره های ۲ جداره با توجه به همسایگی کتابخانه با پارک و ایستگاه مسافر شهرستان رستم  معضلی است که ما داریم با آن دست وپنجه نرم میکنیم وبیشتر وقتی اینجا حاضر می شویم اعصابمان به هم می ریزد.

وی ادامه داد:به ازای هر پنج دقیقه مطالعه بالای ۱۰ بار اسم مصیری و بابامیدان را می شنویم وداخل  پارک هم که تولد تولد تولدت مبارک حال حاضر گویای همه چیز است.

در میان همه دانش اموز کوتاه قد مقطع راهنمایی با استرس جلو آمد و گفت:آقا ببخشید اینجا ما از ترس دعوای راننده ای تاکسی بابامیدان روی مسافر که ما هر روز می شنویم بعضی اوقات وبا ترس و دلهر ه اینجا خارج می شویم.

 

۴۲۵۷۲۸۳۴۳_۲۹۸۰۲_۵۸۸۶۳۸۱۴۰۶۴۴۶۹۸۹۱۱۴

 

۴۲۶۲۴۰۶۷۷_۱۴۹۳۰۴_۶۴۵۳۳۲۸۹۸۹۲۸۸۰۶۰۵۷۳

 

۴۲۵۶۲۹۴۲۴_۱۸۳۶۴۳_۴۳۷۸۱۲۱۹۴۵۵۷۸۴۸۶۸۲۹

قابل ذکر می باشد که شهرنورآباد دارای ۲کتابخانه ی عمومی می باشد و دیگری هم نیز در۳۰۰ متری همین کتابخانه واقع شده است.

 ندای لر حق مسئولین محترم شهرستان ممسنی میداند که دراین زمینه جوابیه ای جهت روشن شدن افکار عمومی در اختیار رسانه ها قرار دهند.

 

 

منبع: ندای لر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه