رفتن به بالا
  • یکشنبه - 7 آذر 1395 - 05:19
  • کد خبر : ۳۶۲
  • مشاهده :  115 بازدید
  • چاپ خبر : واکسیناسیون ۸۰ هزار قطعه طیور در شهرستان های ممسنی و رستم / رادیو ممسنی + عنوان

واکسیناسیون ۸۰ هزار قطعه طیور در شهرستان های ممسنی و رستم / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: به همت بسیج سازندگی و با همکاری ادارات دامپزشکی ممسنی و رستم در ۴۰ روستا طرح واکسیناسیون طیور علیه بیماری «نیوکاسل» اجرا شد. فرشید گودرزی مسئول بسیج سازندگی شهرستان در گفتگو با خبرنگار نورآنلاین، بیان داشت:  واکسیناسیون طیور علیه بیماری «نیوکاسل» یک طرح ملی است که به تبع آن در شهرستان های ممسنی. و رستم نیز […]

رادیو ممسنی:

به همت بسیج سازندگی و با همکاری ادارات دامپزشکی ممسنی و رستم در ۴۰ روستا طرح واکسیناسیون طیور علیه بیماری «نیوکاسل» اجرا شد.

فرشید گودرزی مسئول بسیج سازندگی شهرستان در گفتگو با خبرنگار نورآنلاین، بیان داشت:  واکسیناسیون طیور علیه بیماری «نیوکاسل» یک طرح ملی است که به تبع آن در شهرستان های ممسنی. و رستم نیز اجرا  شد. 

 

 نیوکاسل یکی از مهمترین بیماری های ویروسی طیور در جهان محسوب می شود که با علائم گوارشی، تنفسی و عصبی در طیور بروز می کند و توسط باد، لباس کارگران و وسایل نقلیه قابل انتقال است و باعث تلفات سنگین در طیور می شود. در شهرستان های ممسنی و رستم نیز بسیجیان صبح روز جمعه با حضور در بیش از ۴۰ روستا در اجرای این طرح با دامپزشکی شهرستان همکاری کردند.

 

وی افزود: اجرای این طرح در قالب اردوی جهادی یک روزه و سه روزه می باشد. همچنین این طرح در راستای اقتصاد مقاومتی و باهدف حمایت از اقتصاد خانواده و اشتغال پایدار در روستاها و نیز حمایت از تولیدات مرغداری های صنعتی که دومین سرمایه ملی پس از نفت در کشور به شمار می رود، به اجرا گذاشته شد.

 

این مقام مسئول گفت: اداره دامپزشکی  شهرستان های ممسنی و رستم ، واکسن و وسایل مورد نیاز برای اجرای این طرح را در اختیار قرار دادند و همکار اصلی این طرح بسیج سازندگی بود و بر اساس در خواست سازمان دامپزشکی طبق مناطق هدف، بسیجیان پس از آموزش،  یک روز قبل از اجرا طرح امکانات مورد نیاز که شامل واکسن، کلمن، ظروف مدرج ۲۰۰ و ۵۰۰ سی سی، آیس بگ ۲ عدد، تثبیت کننده واکسن، جلیقه ۲ سایز، کلاه، دستکش، پوستر و پمفلت بود را تحویل گرفتند و به مناطق مورد نظر اعزام شدند.

که خوشبختانه با همکاری مناسب این بسیجیان حدود ۸۰ هزار قطعه طیور مورد  واکسیناسیون قرار گرفتند.

وی در پایان گفت: جا دارد از مسئولین ادارات دامپزشکی ممسنی و رستم آقایان دکتر علی خسروی و احمد مختاری تقدیر و تشکر کرد.

واکسیناسیون طیور در <a href=ممسنی” src=”http://noronline.ir/files/images/95-Azar/ab6377df_photo_2016-11-26_22-14-22.jpg” style=”width: 400px; height: 711px; border-width: 2px; border-style: solid; margin: 5px 63px;”/>واکسیناسیون طیور در <a href=ممسنی و رستم” src=”http://noronline.ir/files/images/95-Azar/e09dc1fe_photo_2016-11-26_22-14-36.jpg” style=”width: 400px; height: 300px; border-width: 2px; border-style: solid; margin: 5px 63px;”/>

پایان گزارش /۲۲۴۲۲۴

منبع: نورآنلاین

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه