رفتن به بالا
  • دوشنبه - 8 آذر 1395 - 05:19
  • کد خبر : ۳۶۷
  • مشاهده :  116 بازدید
  • چاپ خبر : صنعت در ممسنی از نگاه آمار / رادیو ممسنی + عنوان

صنعت در ممسنی از نگاه آمار / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: مسعود گودرزی نماینده مردم ممسنی و رستم با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس دیدار کرد. به گزارش خبرنگار نورآنلاین، علی همتی در این دیدار گفت: با وجود باغ‌های فراوان انگور و سایر محصولات کشاورزی، گسترش صنایع تبدیلی، تکمیلی و بسته بندی و ایجاد انبارها و سردخانه‌های جدید می‌تواند میزان ضایعات محصولات […]

رادیو ممسنی:

مسعود گودرزی نماینده مردم ممسنی و رستم با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار نورآنلاین، علی همتی در این دیدار گفت: با وجود باغ‌های فراوان انگور و سایر محصولات کشاورزی، گسترش صنایع تبدیلی، تکمیلی و بسته بندی و ایجاد انبارها و سردخانه‌های جدید می‌تواند میزان ضایعات محصولات کشاورزی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

وی با بیان اینکه با هدف رشد، توسعه و رونق اقتصادی، اولویت‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌ها و مناطق مختلف استان را در اختیار سرمایه گذاران و تولیدکنندگان و مسئولان قرار داده‌ایم، گفت: اکنون ۶۹ واحد دارنده پروانه بهره برداری با میزان سرمایه گذاری بالغ بر ۲۳۸ میلیارد ریال و اشتغال مستقیم ۷۷۶ نفر در شهرستان ممسنی فعال است.

همتی با بیان اینکه ۱۴درصد کل پروانه‌های صادره صنایع غذایی و آشامیدنی استان فارس مربوط به شهرستان ممسنی است، گفت: تعداد ۴۷ واحد جواز تاسیس در شهرستان ممسنی با میزان سرمایه پیش بینی شده ۸۷۳۹ میلیارد ریال و اشتغال ۹۸۸ نفر صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت استان فارس گفت: تعداد پروانه‌های بهره برداری صادره در گروه صنایع کانی غیر فلزی ۳۶ فقره با سرمایه گذاری ۱۱۶میلیارد ریال و ۳۷۴ نفر اشتغال و تعداد جواز تاسیس صادره در گروه صنایع کانی غیر فلزی ۱۸ فقره با سرمایه گذاری پیش بینی شده ۱۵۸ میلیارد ریال و ۱۸۷ نفر اشتغال است.

همتی با بیان اینکه اکنون ۶ معدن فعال در ممسنی وجود دارد، گفت: این معادن با ذخیره قطعی ۲۸ میلیون تن و سرمایه گذاری ۳۴  میلیارد ریال، سالانه ۶۸۵ هزار تن محصول استخراج کرده و باعث اشتغال مستقیم ۵۳ نفر شده‌اند.

وی با اشاره به وجود ظرفیت‌های مناسب برای صادرات محصولات کشاورزی و صنایع‌دستی در شهرستان ممسنی، لزوم ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در این شهرستان را راهکاری مهم برای ممانعت از زیان تولید کنندگان و فراهم شدن بسترهای صادرات محصولات دانست.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با اشاره به اینکه شهرستان‌های ممسنی و رستم پل ارتباطی استان‌ فارس با خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر و خلیج فارس محسوب می‌شود، گفت: برنامه ریزی، ساماندهی و حمایت از واحدهای موجود و فراهم کردن زمینه اشتغال وسرمایه گذاری‌های جدید ازطریق ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی زمینه ساز رونق اقتصادی دراین منطقه است.

 

مسعود گودرزی نماینده مردم ممسنی و رستم نیز اظهار داشت: 
با وجود ظرفیت‌های بسیار بالا در شهرستان‌های ممسنی و رستم، از جمله نفت خیز بودن، نزدیکی به دریا، تولید محصولات کشاورزی و باغی متنوع، داشتن نیروی انسانی فعال و تحصیلکرده، تلاش برای ایجاد یک جهش چشمگیر در ایجاد اشتغال پایدار و رفع بیکاری و رونق فعالیت‌های اقتصادی، یک ضرورت است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی، اعتقاد دارد که شرایط برای سرمایه گذاری و سودآوری اقتصادی در دو شهرستان ممسنی و رستم می‌تواند با حمایت، هدایت، راهنمایی مسئولان و دستگاه‌های اجرایی ذیربط شکل واقعی به خود بگیرد تا اشتغال و توسعه اقتصادی پایدار شکل واقعیت به خود بگیرد.

گودرزی با اشاره به تلاش‌های انجام شده در شهرستان‌های ممسنی و رستم برای رفع موانع سرمایه‌گذاری، گفت: اکنون زمینه سرمایه‌گذاری بخش‌های دولتی و خصوصی و حتی خارجی، برای اجرای طرح‌های بزرگ در این شهرستان فراهم است و همه از سرمایه‌گذاران استقبال می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید نگاه ویژه‌ای به بخش صنعت، خدمات  و کشاورزی داشت، گفت: دغدغه اصلی دولت و مجلس رفع موانع بیکاری است، اما دست‌یابی به اهداف مشخص شده، نیازمند همراهی و تعامل همه دستگاه‌ها در جذب و حمایت از سرمایه‌گذار است.

 

پایان گزارش /۲۲۴۲۲۴

منبع: نورآنلاین

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه