رفتن به بالا
  • سه شنبه - 9 آذر 1395 - 04:47
  • کد خبر : ۳۷۴
  • مشاهده :  102 بازدید
  • چاپ خبر : سد پارسیان ۴۰۰ میلیارد تومان پول نیاز دارد / رادیو ممسنی + عنوان

سد پارسیان ۴۰۰ میلیارد تومان پول نیاز دارد / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: سدپارسیان امروز با تعطیلی مواجه نشده و برای آن نیز اعتبار ملی پیش‌بینی شده است و باید با رفع مشکلات اعتباری به دنبال تسریع در ساخت آن شد. مسعود گودرزی در نخستین نشست خبری خود با اهالی رسانه فارس در شیراز اظهار داشت: این طرح از طریق وزارت راه دنبال شده و در […]

رادیو ممسنی:

سدپارسیان امروز با تعطیلی مواجه نشده و برای آن نیز اعتبار ملی پیش‌بینی شده است و باید با رفع مشکلات اعتباری به دنبال تسریع در ساخت آن شد.

مسعود گودرزی در نخستین نشست خبری خود با اهالی رسانه فارس در شیراز اظهار داشت: این طرح از طریق وزارت راه دنبال شده و در حال پیگیری است که مراحل مناقصه بخش محدودی از آن نیز در حال انجام است و با آن می‌توان به بازار بیرون و شریان‌های اقتصادی ارتباط داشت.
گودرزی افزود: امروز شهرستان‌های رستم و ممسیی در یک موقعیتی قرار دارد که مستعد ظرفیت و توسعه است و در این موضوع ،تامین آب آن نیز سریع در ساخت سدپارسیان که از سال ۷۲ کلید خورده در دست اقدام است.

وی گفت: این سد از مطلوبیت‌های اقتصادی و توجیه فی بالایی برخوردار است و از مسئولان بخاطر تاخیر در اجرای آن گله داریم و در جلسه با مشاوران نیز نامه‌ای ارسال و ضرورت‌های لازم برای این سد و تسریع در اجرای آن مطرح شده است.

عصومجمع نمایندگان فارس بیان کرد: امروز برای تکمیل سد پارسیان ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و بدون شک منابع داخلی پاسخگو نیست که در این زمینه برای تامین اعتبار آن از طریق فایناس موارد در دست پیگیری است.

گودرزی با اشاره به ایکنه برای رفع مشکلات ساخت سد پارسیان مکاتبه‌ای با رئیس جمهور صورت گرفته است خاطرنشان کرد: سدپارسیان امروز با تعطیلی مواجه نشده و برای آن نیز اعتبار ملی پیش‌بینی شده است و باید با رفع مشکلات اعتباری به دنبال تسریع در ساخت آن شد.

نماینده مردم شهرستان‌های رستم و ممسنی در مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین در گام دیگر برای استفاده از اقتصاد پتروشیمی ممسنی قرارداد تامین خوارک این کارخانه منعقد شده تا با تامین خوراک آن بتوان از ظرفیت‌های پتروشیمی بهره‌مند شد.

گودرزی با اشاره به اینکه شهرستان‌های رستم و ممسنی از شهرستان‌های کمتربرخوردار فارس هستند خاطرنشان کرد:امروز این دو شهرستان دارای ظرفیت‌های مختلف در عرصه کشاورزی، صنعتی و گردشگری است که می‌توان با صنایع کوچک رشد و توسعه در شهرستان باشد.

نماینده مردم شهرستان‌های ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی گفت: برند این دو شهرستان وجود زاگرس و بلوط‌های آن است اما امروز هیچ صنعتی در این زمینه ایجاد نشده که برای روستاییان سودآوری داشته باشد،تا بتوان با طرح‌های مختلف آنان را در حفظ درختان مشارکت داد.

گودرزی در مورد رفع محرومیت‌زدایی از روستاهای این شهرستان خاطرنشان کرد: باید در این زمینه با مردم شفاف باشیم و تا روزی که امکانات و زیرساخت‌های مورد نیاز وارد روستاها نشوند مردم اقبالی برای ماندن در روستاها ندارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد:امروز باید زیرساخت و ابزار مورد نیاز برای رونق اقتصاد را وارد روستا کرد تا اینکه از هم از مهاجرت روستاییان و همچنین از مشکلات حاشیه‌نشینی در روستاها جلوگیری شود.

وی به مشکلات فارس اشاره و خاطرنشان کرد: این استان در آزادراه‌ها وضعیت صفر را دارد، آب آن نگران‌کنند شده و استفاده از منابع زیرزمینی غیرکارشناسانه بوده و باید با برای مدیریت در آب استان چاره‌اندیشی و اقدام جدی صورت گیرد.

عضو مجمع نمایندگان استان فارس خاطرنشان کرد: امروز موقعیت‌های مناسبی در مورد دسترسی فارس به کانون‌های انرژی وجود دارد اما از این ظرفیت برای ایجاد صنایع پایین دست بکار نگرفته شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در مورد طرح اتصال فارس به دریا نیز گفت: این طرح مصوبه ملی داشت و به نوعی تمام شده بود اما یک بی‌تدبیری سبب مسکوت ماندن آن شد.

گودرزی گفت: تمام مجوزها و برنامه‌ریزی لازم برای ایجاد زیرساخت‌های دریایی در این منطقه در نظر گرفته شده بود اما بخاطر حساسیت‌های محله‌ای و منطقه‌ای متوقف شده است که موضوع همچنان در دست پیگری و اجرایی شدن است.

عضو مجمع نمایندگان استان فارس همچنین به همگرایی مطلوب این مجمع برای پیشبرد اهداف استان فارس اشاره و خاطرنشان کرد: در تدوین لایحه بودجه سال ۹۶ نمایندگان با اتفاق نظرهایی که دارند موضوع جذب اعتبارات در زمینه‌های مختلف را پیگیری می‌کنند و در این راستا نیز محمدعلی افشانی استاندار فارس به جد پیگیر مسائل توسعه استان و جذب اعتبارات استانی است.

گودرزی در مورد ماده ۱۸۰ و اعتبارات آن نیز گفت: در این زمینه آنچه ابلاغ شده تخصیصص نداشته و سهم رستم و ممسنی نیز ۴۸۰ میلیارد رسال بوده است.

منبع:تسنیم

منبع: نورآنلاین

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه