رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 10 آذر 1395 - 01:05
  • کد خبر : ۴۲۳
  • مشاهده :  79 بازدید
  • چاپ خبر : راه اندازی سدپارسیان به احتمال کشید / رادیو ممسنی + عنوان

راه اندازی سدپارسیان به احتمال کشید / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: به گزارش نورآنلاین، سیدمحمدرضا رضازاده افزود: با توجه به تغییر اقلیم و آب و هوا و کاهش تخصیص منابع آب، بازنگری در طرح سد پارسیان مانند بسیاری از طرح های دیگر ضرورت داشت و این کار از مشاور طرح مطالبه شد. مدیرعامل رئیس هیات مدیره شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران اظهار […]

رادیو ممسنی:
به گزارش نورآنلاین، سیدمحمدرضا رضازاده افزود: با توجه به تغییر اقلیم و آب و هوا و کاهش تخصیص منابع آب، بازنگری در طرح سد پارسیان مانند بسیاری از طرح های دیگر ضرورت داشت و این کار از مشاور طرح مطالبه شد.

مدیرعامل رئیس هیات مدیره شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران اظهار کرد: گزارش مشاور دراین زمینه تهیه شده است و بررسی آن در دستور کار شورای فنی قرار دارد.

رضا زاده گفت: به نظر می رسد باوجود تغییر مشخصات سد پارسیان، باز هم ساخت این سد توجیه اقتصادی خود را حفظ می کند و در این صورت پروژه با نظر شورای فنی فعال می شود.

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران افزود: در مجموع همه چیز بستگی به مصوبه شورای فنی و مطالعه گزارش مشاور طرح دارد و امیدواریم در تصمیم گیری نهایی مصالح کشور و توجه به اقلیم آب و هوایی و مصالح مردم منطقه مورد توجه قرار گیرد .

توقف احداث سد پارسیان واکنش های مختلفی در فضای مجازی به همراه داشته است.

مسعود گودرزی نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی نیز سوم آذرماه امسال با اشاره به روند کنونی احداث سد پارسیان، حمایت مالی و اجرایی رییس جمهوری و وزارت نیرو برای شتاب بخشی به ساخت و بهره برداری از این سد را خواستار شد.

تامین آب کشاورزی و تولید برق ، استفاده از آب قابل تنظیم سالانه به میزان ۲۷۱ میلیون متر مکعب و راه اندازی نیروگاه با ظرفیت ظرفیت اسمی ۴۰ مگاوات از جمله اهداف این سد در طراحی اولیه است.

منبع: ایرنا
مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: موضوع ازسرگیری فعالیت ها برای ساخت سد پارسیان در غرب استان فارس در شورای فنی در دست بررسی است و از این رو، احتمال ادامه فعالیت ها برای ساخت این سد وجود دارد.

منبع: نورآنلاین

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه