رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 11 آذر 1395 - 21:04
  • کد خبر : ۵۲۱
  • مشاهده :  728 بازدید
  • چاپ خبر : معترضان به سیاست‌های دولت استرالیا از دیوار پارلمان بالا رفتند

معترضان به سیاست‌های دولت استرالیا از دیوار پارلمان بالا رفتند

دو معترض به سیاست‌های دولت استرالیا در قبال پناهجویانبا عبور از ماموران امنیتی از دیوار پارلمان این کشور بالا رفتند و پارچه‌ نوشته‌ای را در مخالفت با این سیاست‌ها روی آن نصب کردند. ۱۳ معترض دیگر در حالی پلاکاردهایشان را در دست داشتند، در استخر مقابل پارلمان استرالیا در کانبرا با ریختن مواد رنگی، آب […]

دو معترض به سیاست‌های دولت استرالیا در قبال پناهجویانبا عبور از ماموران امنیتی از دیوار پارلمان این کشور بالا رفتند و پارچه‌ نوشته‌ای را در مخالفت با این سیاست‌ها روی آن نصب کردند.

۱۳ معترض دیگر در حالی پلاکاردهایشان را در دست داشتند، در استخر مقابل پارلمان استرالیا در کانبرا با ریختن مواد رنگی، آب را به رنگ قرمز (به عنوان نمادی از خون) درآوردند.

استرالیا پناهجویانی را که با قایق راهی این کشور می‌شوند، به کشورهای پاپوا گینه نو و نائورو می‌فرستد. دولت استرالیا معتقد است که این سیاست مانع از مرگ پناهجویان در دریا می‌شود، در حالی که منتقدان آن را عملی غیر انسانی می‌دانند.

ماه پیش دولت استرالیا ادعای سازمان‌های حقوق بشری که کمپ‌ پناهجویان در نائورو را با “زندانی بدون غل و زنجیر” مقایسه کرده بودند، رد کرد.

معترضان خواهان پایان دستگیری پناهجویانی بودند که به استرالیا می‌روند. آنها همچنین خواهان لغو قانون جنجالی بازگرداندن پناهجویان بودند و اعتراض آن‌ها حدود ۲ ساعت طول کشید.

معترضان با ریختن مواد رنگی استخر مقابل پارلمان را به رنگ قرمز درآورند

معترضان با ریختن مواد رنگی استخر مقابل پارلمان را به رنگ قرمز درآورند

این دومین روزی است که معترضان وارد پارلمان استرالیا می‌شوند. این گروه معترضان روز چهارشنبه نیز موجب به تعویق افتادن فعالیت پارلمان استرالیا به مدت ۴۰ دقیقه شدند.

حدود ۳۰ نفر از معترضان فریاد می‌زدند که سیاست زندانی کردن پناهجویان موجب “از هم پاشیدن خانواده‌ها” و “کشته شدن افراد بی‌گناه” می‌شود.

۶ نفر از معترضان دست‌هایشان را با چسب به نرده‌های تالار عمومی پارلمان چسباندند و ماموران امنیتی برای جدا کردن آن‌ها مجبور به استفاده از مواد شیمیایی شدند. یکی از معترضان گفت: “ما امروز این‌جا هستیم برای این که شما تبدیل به پیشروان ظلم در دنیا شده‌اید.”

سیاست‌های مربوط به پناهجویان هم از سوی دولت و هم از سوی حزب مخالف حمایت می‌شود. این سیاست‌ها به شدت جامعه استرالیا را دو قطبی کرده است، در حالی که اکثریت جامعه با رویکرد دولت موافق هستند.

یکی از معترضان روز چهارشنبه در دست ماموران امنیتی پارلمان استرالیا

یکی از معترضان روز چهارشنبه در دست ماموران امنیتی پارلمان استرالیا

 

هر دو حزب اصلی استرالیا اخلال در کار پارلمان در روز چهارشنبه را محکوم کردند. بیل شورتن، رهبر حزب مخالف دولت با تشکر از ماموران امنیتی برای کنترل اوضاع گفت: “دلیل این که حزب کارگر امروز این‌جا حضور دارد این است که ما هرگز به کسانی که می‌خواهند این پارلمان را خفه کنند، اجازه نمی‌دهیم. این کاملا برخلاف دموکراسی است.”

این در حالی است که آدم بندت، نماینده حزب سبزها با تمجید از حرکت معترضان در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: “معترضان به شکلی مسالمت‌آمیز نمایندگان را واداشتند تا در مورد درخواستشان از دولت برای بستن کمپ‌ها پاسخگو باشند و با این کار باعث شدند جلسه پرسش نمایندگان ناتمام بماند . حرکتی شجاعانه، قدرتمند و غرورآمیز.”

دو هفته پیش بود که استرالیا و آمریکا بر سر اسکان پناهجویان در پاپوا گینه نو و نائورو به توافق رسیدند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه