رفتن به بالا
  • دوشنبه - 15 آذر 1395 - 18:35
  • کد خبر : ۷۰۴
  • مشاهده :  123 بازدید
  • چاپ خبر : سوالات کلیشه ای خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد از رئیس جمهور/ خودداری روحانی از پاسخ به یک خبرنگار/ سوالات توسط چه کسی مدیریت شد؟ / رادیو ممسنی + عنوان

سوالات کلیشه ای خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد از رئیس جمهور/ خودداری روحانی از پاسخ به یک خبرنگار/ سوالات توسط چه کسی مدیریت شد؟ / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: به گزارش پایگاه تحلیلی ندای لرحجت الاسلام حسن روحانی در نشست پایانی سی امین سفر استانی هیئت دولت با اصحاب رسانه در کهگیلویه وبویراحمد با عذر خواهی از مردم شهرستانهای این استان که نتوانست به صورت مستقیم در جمع آنها حضور یابد،گفت:به نمایندگی من وزرا و معاونین دولت در شهرستانها حضور یافتند و […]

رادیو ممسنی:

به گزارش پایگاه تحلیلی ندای لرحجت الاسلام حسن روحانی در نشست پایانی سی امین سفر استانی هیئت دولت با اصحاب رسانه در کهگیلویه وبویراحمد با عذر خواهی از مردم شهرستانهای این استان که نتوانست به صورت مستقیم در جمع آنها حضور یابد،گفت:به نمایندگی من وزرا و معاونین دولت در شهرستانها حضور یافتند و از نزدیک با مردم دیدار کردند.

رییس جمهور با بیان اینکه استان کهگیلویه وبویراحمددارای استعداد های زیادی جهت توسعه است افزود: از جمله این روز ها که در اکثر نقاط کشور دچار بحران آب هست اما این استان منبع خوبی از منابع آبی وجود دارد که متاسفانه مشکل بهره برداری در این زمینه وجود داردکه احداث سد تنگ سرخ می تواند بخش عظیمی از این مشکلات را بر طرف کند.

وی با بیان اینکه در این سفر مقرر شد طرح‌های خوبی در زمینه کشاورزی، طرح‌های گلخانه‎ای، آبیاری مدرن و آبزیان حمایت و اجرایی شود،تصریح کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت مطلوبی در زمینه جذب گردشگری داخلی و خارجی از جمله کشورهای همسایه دارد که به‌طور حتم در صورت برنامه‌ریزی مدون در این زمینه شاهد افزایش گردشگری در این منطقه هستیم.

رئیس‌جمهور به بزرگترین مشکل کهگیلویه وبویراحمد یعنی اشتغال اشاره و، تشریح کرد: از جمله راه‌حل‌های این معضل توسعه گردشگری، کشاورزی، فراوری های گیاهان داروئی و محصولات تولیدی استان و عرضه در بازارهای جهانی است که هم می تواند شغل ایجاد کند و هم پرسود وپرد درآمد باشدکه در زمینه توسعه گیاهان دارویی معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری مسئول پیگیری است.

 

روحانی با اشاره به اینکه کهگیلویه وبویراحمد تنها استان محروم از پارک علم و فن آوری است،عنوان کرد: با تامین اعتبار برای احداث این پارک در استان جوانان منطقه از این طریق با فناوری های نوین آشنا ومی توانند به اشتغال برسند.

وی با بیان اینکه در این سفره دوروزه ۹۰میلیارد تومان به بخش بهداشت ودرمان کهگیلویه وبویراحمد اختصاص داده شده است، تصریح کرد:روز گذشته در این استان ۲۳۱ طرح بهره برداری و ۳۶ طرح کلنگ زنی شد.

حجت الاسلام روحانی با اشاره به اینکه در این سفر ۴۶ طرح و پروژه با اعتباری افزون بر ۹۶۶ میلیارد تومان در بخش‌های مختلف برای توسعه استان اختصاص یافت،اظهارکرد:۱۴۴ میلیارد تومان برای گازرسانی به روستاها و برخی شهرهای این استان در سال‌های ۹۵ و ۹۶ اختصاص داده شد که در این صورت بیش از ۸۱ درصد جمعیت استان زیر پوشش گازرسانی قرار می‌گیرد.

رییس جمهور کشورمان با بیان اینکه یکی از اولویت‌های دولت یازدهم جلوگیری از مهاجرت روستائیان است،عنوان کرد: همچنین باید از ظرفیت گردشگری عشایری برای توسعه استان استفاده و به گیاهان داروئی در این مناطق به‌صورت ویژه توجه شود.

 

وی تصریح کرد: همچنین در سی‌امین سفر استانی هیئت دولت مصوب شد هر سرمایه‌گذاری که بنای فعالیت در این استان را داشته باشد، ۵۰ درصد سود تسهیلات دریافتی‌اش از طریق یارانه توسط دولت پرداخت می‌شود که در این زمینه ۱۴۰ میلیارد تومان درنظر گرفته شده است.

حجت‌الاسلام روحانی در ادامه از فعالیت ۳ صندوق برای توسعه کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و خاطرنشان کرد: از لحاظ فنی و اعتباری راه‌های جدیدی را در استان اجرا می‌کنیم و برای طرح های آینده بیش از ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار مدنظر است.

در ادامه نشست خبری رییس جمهور به سوالات خبرنگارانی که به نمایندگی از دیگر رسانه ها سولاتی را پرسیدند پاسخ داد.

از دیگر حاشیه های این نشست خبری این بود که خبرنگار کبنانیوز در سئوالی مبنی بر اینکه «شما در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری پیروزی‌تان را مدیون اصلاح‌طلبان هستید؟ و یکی از مطالبات اصلاح طلبان شکستن حصر خانگی برخی از چهره‌های شاخص اصلاح طلبان بود؟» در این راستا چه اقدامی کردید و یا می‌خواهید انجام دهید؟ رئیس جمهور پاسخ داد: قرار بود از این سئوال‌ها نکنید و با چهره خندان خطاب به خبرنگار کبنا، گفت: شما جزء افراد سئوال کننده که از قبل برنامه‌ریزی شده، نیستید.

 

منبع: ندای لر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه