رفتن به بالا
  • دوشنبه - 15 آذر 1395 - 18:39
  • کد خبر : ۷۰۵
  • مشاهده :  117 بازدید
  • چاپ خبر : افشاگری از مصوبات سفر دولت به کهگیلویه و بویراحمد: تفاهم نامه های تعطیل ، مصوبات امروز ! + سند / رادیو ممسنی + عنوان

افشاگری از مصوبات سفر دولت به کهگیلویه و بویراحمد: تفاهم نامه های تعطیل ، مصوبات امروز ! + سند / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: سفر رئیس جمهور و هیات همراه به استان ” کهگیلویه و بویراحمد ” در حالی تمام می شود که مسئولان دولتی خبر از انجام تعهدات اقتصادی بزرگ دولت در این استان خبر می دهند اما بنظر می رسد این همه داستان نیست ! به گزارش ندای لر ،در اخبار منتشره در خصوص دستاوردهای […]

رادیو ممسنی:

سفر رئیس جمهور و هیات همراه به استان ” کهگیلویه و بویراحمد ” در حالی تمام می شود که مسئولان دولتی خبر از انجام تعهدات اقتصادی بزرگ دولت در این استان خبر می دهند اما بنظر می رسد این همه داستان نیست !

به گزارش ندای لر ،در اخبار منتشره در خصوص دستاوردهای این سفر آمده است ” سه تفاهم نامه همکاری اقتصادی و سرمایه گذاری شامگاه یکشنبه با حضور رئیس جمهوری و همزمان با سفر کاروان دولت یازدهم به استان کهگیلویه وبویراحمد در بخش های مختلف در یاسوج به امضا رسید.

این تفاهم نامه های مهم اقتصادی بین استانداری کهگیلویه وبویراحمد و سازمان اقتصادی کوثر وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران، پست بانک ایران و کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) است.
معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با تشریح جزئیات این تفاهم نامه ها گفت: بر اساس امضا این تفاهم نامه ها سازمان اقتصادی کوثر متعهد به سرمایه گذاری افزون بر هشت هزار میلیارد ریال در بخش های مختلف کشاورزی، صنعت و خدمات در این استان شده است.
مجید محنایی اظهار داشت: امکان سنجی و مطالعه طرح فسفات چرام ، پرورش مرغ گوشتی و اجرای طرح پرورش ماهی در شهرستان چرام از مهمترین تعهدات سازمان اقتصادی کوثر در انجام این تفاهم نامه است. ”

اما روند بررسی اخبار سالهای گذشته نشان می دهد دو تعهد فوق الذکر که بنا بگفته معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد مهم ترین تعهدات سازمان اقتصادی کوثر در این سفر است در سالهای گذشته نیز وجود داشته و حتی تفاهم نامه هایی نیز رد و بدل شده است !

در ۲۱ خرداد ماه ۱۳۹۳ همه سایت های استان و خبرگزاری های محلی کهگیلویه و بویراحمد به نقل از معاون کهگیلویه و بویراحمدی سازمان اقتصادی کوثر خبر از ” آمادگی سازمان کوثر برای سرمایه‌گذاری‌ در بخش کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد” دادند .

در این خبر آمده بود ” معاون سازمان اقتصادی کوثر از آمادگی این سازمان برای سرمایه‌گذاری‌های کلان در بخش کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

“غلامرضا پناه ” در نشست مسئولان هلدینگ کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر با مسئولان ارشد استانی در کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: عزم سازمان اقتصادی کوثر برای سرمایه‌گذاری در این استان بسیار بالا است.

چندی پس از این اظهارات ” اسکندری ” رئیس سازمان اقتصادی کوثر در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد حضور یافت و تمام قد از سرمایه گذاری این سازمان در استان حمایت کرد البته از طرح های تفاهم شده تنها کارخانه آرد و نشاسته مجددا به مدار تولید برگشت و خبری از به ثمر به نشستن سایر پروژه ها نشد !

همچنین در ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ رئیس سازمان صنعت و معدن کهگیلویه و بویراحمد از “سرمایه‌گذاری سازمان کوثر در معادن کهگیلویه و بویراحمد” خبر داده بود .

” داریوش دیودیده ” در خبری که خبرگزاری فارس منتشر کرده بود با اشاره به نشست مسئولان ارشد اجرایی استان کهگیلویه و بویراحمد با مدیرعامل و مسئولان سازمان اقتصادی کوثر اظهار کرد: در این نشست در زمینه‌های گوناگون سرمایه‌گذاری اعم از کشاورزی و صنعت و معدن توافقاتی حاصل شد.

دیودیده با بیان این که سازمان اقتصادی یاد شده بسیار مشتاق سرمایه‌گذاری در معادن فسفات چرام بود، افزود: پیشنهادی به آن‌ها در این نشست داده شد مبنی بر این که می‌توانند در یک مساحت ۵۳ کیلومتر مربعی در منطقه جوخانه سرفاریاب شهرستان چرام کار خود را برای مطالعه و اکتشاف و در نهایت استخراج معادن فسفات، بوکسیت و سنگ‌های تزئینی انجام دهند.

بر اساس آنچه در بالا آمد بنظر می رسد مسئولان دولتی در خصوص دستاوردهای سفر هیات دولت به استان باید شفاف تر صحبت کنند و پاسخ دهند آیا این تفاهم نامه ادامه همان داستان چند سال پیش نیست که عملیاتی نشده اند ؟

استانداری کهگیلویه و بویراحمد باید پاسخ دهد که اگر این تفاهم نامه جدید حاصل دستاورد سفر استانی دولت است پس آن اخبار منتشر شده در سالهای ۹۳ و ۹۴ چه بوده است ؟ اگر هم هر دو یکی است که بنظر می رسد یکی باشد پس دستاورد سفر نیست و عملی که قبلا انجام شده و راکد مانده که البته مسئولان استان باید پاسخ بدهند چرا تاکنون راکد مانده است ؟!

بهرحال بنظر می رسد استانداری کهگیلویه و بویراحمد باید بطور شفاف ریز مصوبات سفر استانی دولت را در اختیار رسانه ها قرار دهد امری که تاکنون اجرایی نشده است .

1471275059_S45C-314072116080-724x1024

1471275097_S45C-314072116090-724x1024

منبع:مهروندخبر

منبع: ندای لر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه