رفتن به بالا
  • دوشنبه - 15 آذر 1395 - 18:58
  • کد خبر : ۷۰۹
  • مشاهده :  130 بازدید
  • چاپ خبر : تاجر جوان ایرانی چگونه از هیچ به همه چیز رسید؟/پیمان مندنی پور: در تجارت باید بتوانی از شکست ها استفاده ببری! / رادیو ممسنی + عنوان

تاجر جوان ایرانی چگونه از هیچ به همه چیز رسید؟/پیمان مندنی پور: در تجارت باید بتوانی از شکست ها استفاده ببری! / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: قد و قواره متوسطی دارد و شکم جمع وجوری نوعی صداقت در گفتار دارد که حرف هایش احساس امنیت و آرامش می دهد مدل لباسهای ساده و متشخص وی نوعی جسارت ومردانگی در کارش را اثبات می کند. تجار وفعال اقتصادی که دوران حرفه ای خودرا در سن۱۸ سالگی شروع کرده،زمان سختی که […]

رادیو ممسنی:

قد و قواره متوسطی دارد و شکم جمع وجوری نوعی صداقت در گفتار دارد که حرف هایش احساس امنیت و آرامش می دهد مدل لباسهای ساده و متشخص وی نوعی جسارت ومردانگی در کارش را اثبات می کند.

تجار وفعال اقتصادی که دوران حرفه ای خودرا در سن۱۸ سالگی شروع کرده،زمان سختی که هر جوانی در دانشگاه به دنبال تیپ ومد است اما پیمان مندنی پور دانشجوی دانشگاه عالی شهر بوشهر در همان دانشگاه با دوستانی که درزمینه گمرک فعالیت داشته آشنا می شود و در یک تصمیم جدید که میان ترم خود را به یاسوج آمده بود تصمیم گرفته مبلغ۳۰میلیون تومان از چند نفر از آشناهای خود به صورت قرض بگیرد وبعداز مدتی پس دهد که در این کار موفق هم بوده است.

شاید کمتر کسی می توانست به این جوان ۱۸ ساله اعتماد کند و آن هم درسال ۱۳۸۸که ارزش پول بالاتر از امروز بوده است ولی انگار دست زمانه وروزگار با وی یار بوده است و۳۰ میلیون را به یکی از موسسات بانکی داده وبعداز چند مدت مبلغ۱۶۰میلیون تومان وام ازموسسه مذکور دریافت کرد.
این پایان قصه ی آن فرد موفق اقتصادی این روزها نبوده بلکه آن روزها را می توان گفت روز اوج استعداد اقتصادی وی نامید کسی که می توانست با آن ۱۶۰ میلیون شاید یک ماشین شاسی بلند بخرد وبا آن به جوانی خود برسد.
اما فکر این جوان خوشنام به کار افتاد وفعالیت خود را درزمینه واردات اسباب بازی از شانگ های چین و واردات آهن (میل گرد وتیرآهن ونبشی )از اوکراین را شروع کرد.

این تجارت طولی نیانجامید که در اوآخر سال۹۱ مشکلاتی از جمله ؛رکود نوسانات ومشکلات گمرکی در ترخیص بار بین طرفین با حجم بالایی سد راه پیمان جوان تاجر شد که خود این را یک درس بزرگی در زندگی می داند.

این جوان خوش نام اقتصادی کسی است به نام پیمان مندنی پور با خانواده پدر زندگی می کند ،می گوید برای ازدواج هنوز زود است!

پیمان مندنی پور در سایه ی مشکلات توانست موفق شود ومجدد به زندگی معمولی خود برگردد وسهام شرکت آراد قشقایی فارس را ابتدا به صورت مشارکتی با۲۳درصد عضو وسپس ۵۷ درصد این شرکت را خرید کند تا اینکه نهایتا تصمیم برا این گرفت که کلیه سهام شرکت آراد قشقایی فارس را خریداری کند.

حالا مندنی پور می خواهد نام شهرش را بر بلندای اقتصاد ایران شهره عام وخاص کند و یاسوج را در لیست فعالان اقتصادی فرامنطقه ای قرار دهدکه برای تحقق این امر نیز شرکت دیگری را بانام بهسازان طلوع عصر اقتصاد به اسم خود ثبت می کند وحال دو شرکت اقتصادی را درکنار خود دارد.

جالب است بدانیم حال پیمان مندنی پور۲۵ ساله که جوان ترین تاجر ایرانی را هم ملقب شده است هدفش از خرید وثبت دوشرکت اقتصادی چیست؟

علت را جویا شدیم:با لب خندان ومخلصانه می گوید:هدفم ابتدا رونق دادن به اقتصاد زادگاهم است و می خواهم به بقیه اثبات کنم که شهر ودیار من دارای چه توانایی هایی ناشناخته ای است .

مندنی پور با کمی مکث ادامه می دهد:واردات کلیه کالاهای مجازاز کشور های امارات،چین،کویت وقطر(خودرو سواری،ماشین الات صنعتی وسنگین،لوازم یدکی و…) ،پیمان با نگاهی نگران می گوید:سیب سی سخت واین استان کجا می رود؟ چه سودی گیر کشاورز این استان می آید؟اما ما در برنامه داریم وکلیه امکانات شامل انبار، حمل ونقل را محیا کردیم تا سیب استان راانبار وسپس به کشور های حوزه خلیج فارس صادر کنیم.

خوب است بدانیم که پیمان مندنی پور همین جوان یاسوجی لر تبار دعوت نامه هایی را به دو شرکت کویتی واماراتی ارسال کرده که نماینده های این دو شرکت بازرگانی هفته آینده به دفتر پیمان مندنی پور بیایند واز نزدیک در مورد مسائل صادرات سیب وخشکبار استان گفت وگو کنند.
پیمان مندنی پور همان کودک روستایی زاده است که می گوید پشیمان از هیچ چیزی نیستم وشاکرم که چنین درسهایی به من آموخته شد تا در زندگی و کار خود به کار گیرم.

با ما همراه باشید تا گفت و گوی بعدی، زمانی که پیمان درهمان سال۱۳۹۱مشکلاتی سد راه وی شد و نیز به مدت ۱۵ ماه روانه زندان شد!
پیمان مندنی پور خود با صداقت پیش می کشد و از دوران وعلت های حبس خود سخن می راند …

انتهای گفت وگو اول حامد اسدی

منبع: ندای لر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه