رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 26 آبان 1395 - 21:11
  • کد خبر : ۷۱
  • مشاهده :  857 بازدید
  • چاپ خبر : نشست سایتهای خبری ممسنی با پلیس فتا و معاونت امنیت اجتماعی / رادیو ممسنی + عنوان

نشست سایتهای خبری ممسنی با پلیس فتا و معاونت امنیت اجتماعی / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: نشست اصحاب رسانه (سایت های خبری )شهرستان ممسنی با پلیس فتا و معاونت امنیت اجتماعی نیروی انتطامین این شهرستان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ممسنی برگزار گردید. “خبر نورآباد“ – سرویس اجتماعی:جلسه و نشست اصحاب رسانه (سایت های خبری شهرستان ممسنی) در روز چهارشنبه مورخه ۲۷/۸/۹۵ با حضور مدیران سایت های خبری […]

رادیو ممسنی:

نشست اصحاب رسانه (سایت های خبری )شهرستان ممسنی با پلیس فتا و معاونت امنیت اجتماعی نیروی انتطامین این شهرستان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ممسنی برگزار گردید.

“خبر
نورآباد
سرویس اجتماعی:
جلسه و نشست اصحاب رسانه (سایت های خبری شهرستان ممسنی) در روز چهارشنبه مورخه ۲۷/۸/۹۵ با حضور مدیران سایت های خبری و معاونت اجتماعی نیروی انتظامی و پلیس فتا شهرستان جهت بررسی مسائل و شرایط شهرستان و اطلاع رسانی در حوزه شهرستان، هم اندیشی و تبادل نظر گردد.

ابتدا سید ابراهیم حسینی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ممسنی ،  ضمن تشکر از اصحاب رسانه شهرستان که مسولیت اطلاع رسانی را بدون هیچ چشم داشتی برعهده دارند ،خبرنگاران را قشر آگاه کننده و پل ارتباط مردم و مسولین دانست که این قشر می تواند تاثیر بسزایی در جامعه داشته باشد .چرا که رسالت انها آگاهی  جامعه  است و امروز اگر دنیا را به یک دهکده جهانی یاد می کنند همه مدیون خبرنگاران و اصحاب رسانه می باشد.

وی گفت: اگر بخواهیم جامعه ای پویا و متحرک داشته باشیم باید نقد پزیری را در سرلوحه برنامه های خود قرار داده و از آن استقبال کنیم و کار  نقد هم یکی از وظیفه و رسالت سنگینی است که برعهده خبرنگاران و طلایه داران آگاهی جامعه می باشد .ایشان خبرخوب را خبری دانست که  از منابع موثق  دارای پالایش و دقیق باشد تا بتواند جامعه را در مسیر صحیح هدایت کند.

حسینی در ادامه افزود: خبرنگار باید آزاد باشد و وام دار هیچ کسی نباشد و با در نظر گرفتن مصالح نظام و کشور و شهرستان ، واقعیات جامعه را  بیان کنند.

وی گفت: سایت های خبری نباید خود را در حلقه گروه و جناح خاصی محصور باشند بلکه خود را  متعلق به همه اقشار جامعه بدانند تا مردم به آنها اعتماد داشته باشند.

حسینی یکی از وظایف خبرنگاران را فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ معروف و نهادینه کردن آن دانست  وگفت:  مبارزه با فرهنگ های  غیر قابل قبول در جامعه می باشد و ترویج فرهنگ قابل قبول در جامعه  توسط اصحاب رسانه تاثیر بسزایی در جامعه دارد .چراکه از انها به عنوان خط مقدم آگاهی یاد می کنند.

در ادامه سرگرد رضایی معاون امنیت اجتماعی نیروی انتظامی شهرستان ممسنی بیان گفت: خبرنگاری یک هنر و یک علاقه میباشد چرا که منافع مالی در این حوزه بسیار کم بوده و  مجموعه ما نسبت به عملکرد  سایتهای خبری در شهرستان ممسنی رضایت داریم وخدمات این عزیزان قابل تقدیر است.
رضایی با اشاره به تاثیرگذاری قلم و اندیشه و ابزار های تاثیر گزار در حوزه رسانه ای  بیان داشت: رسانه ها در حوزه های مختلف میتوانند فرهنگ های ناب را به جامعه منتقل کرده و با تعامل وهمکاری با نهاد ها و دستگاه های مختلف ، زمینه رشد و توسعه را برای جامعه به ارمغان داشته باشند.
وی اضافه کرد: مجموعه ما اماده همکاری  و تبادل اطلاعات بروز با رسانه بخصوص در حوزه انتشار عملکرد و فعالیت های این نهاد هستیم. چرا که رسانه ها دو بال  برای نیروی انتظامی می باشند  و انتظار  میرود رسانه ها اخبار را از منابع موثق دریافت کنند و به شایعات کمتر دامن بزنند.
ستوان دوم پورقیومی مسئول پلیس فتای شهرستان  ممسنی  نیز در این جلسه مواردی را به عنوان مصادیق جرائم گوشزد کرد.

وی گفت: همه ما باید به وظیفه قانونی عمل کنیم و رسالتی که بر عهده داریم به نحو مطلوب انجام وظیفه کنیم و خدای نکرد با این ابزاری که در دست داریم بخواهیم به اهداف شخصی و یا انتقام جویی دامن بزنیم .لذا باید شرایط و مصلحت نظام و شهرستان را و همچنین انچه زمینه رشد و توسعه شهرستان می باشد مد نظر قرار گیرد.
خبرنگاران نیز در این جلسه صحبت هایی را درمورد وضعیت کلی رسانه ها و مشکلات اصلی خود عنوان کردند که به صورت خلاصه به شرح زیر میباشد.
•    عدم همکاری بسیاری از نهاد ها در زمان مورد نیاز با رسانه ها موجب تغییر مسیر رسانه ها از منابع موثق به نظرات مردمی میباشد.
•    بسیاری از اخبار دلایل خاصی دارد و ممکن است در ابتدا تنش زا به نظر برسد ولی در بلند مدت زمینه ساز حل بسیاری از مشکلات میباشد.
•    رسانه ها اماده انتشار واقعایات بوده و عدم انتشار واقعیات در سایت های معتبر شهرستان موجب انتشار اخبار حاوی شایعات از طریق شبکه های اجتماعی میشود که ممکن است به چهره شهرستان خدشه وارد کند.
•    هر اتفاق و خبری باید به گوش مردم برسد و مسئولین به جای واکنش نشان دادن به انتشار اخبار صحیح بهتر است با شفاف سازی موثر بر اطلاع رسانی درست باشند.
•    نهاد ها و ادارات به جای موضع گیری در خصوص اخبار منتشر شده به صدور جوابیه روی آورند و اگر رسانه ای از انتشار جوابیه مبادرت ورزید به مراجع قضایی مراجعه کنند تا هم مسئول و هم رسانه در مسیر شفاف سازی قرار گیرند.
•    هیچ شخص یا نهادی مبرا از اشتباه نبوده و رخ دادن اشتباه در رسانه ها نیز ممکن است رخ دهد و امید است این اشتباهات به معنای جرم برای انها تلقی نشود.
•    مسئولین ظذفیت انتقاد پذیری خود را افزایش دهند.
•    ازادی سایتها در شرایط عادی مهیا گردد تا در زمان های مورد نیاز بتوانند از ایجاد تنش ها جلوگیری کنند.
•    وظیفه رسانه اطلاع رسانی میباشد و نتایج حاصل از انتشار اتفاقات رخ داده و سخنان گفته شده از سوی مسئولین در مجامع عمومی نباید به پای رسانه ها نوشته شود.

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه