رفتن به بالا
  • دوشنبه - 15 آذر 1395 - 19:55
  • کد خبر : ۷۱۷
  • مشاهده :  119 بازدید
  • چاپ خبر : بازی برد یا باخت پیش از موعد برای غلام محمد زارعی! / رادیو ممسنی + عنوان

بازی برد یا باخت پیش از موعد برای غلام محمد زارعی! / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: عزل مدیران امر بدیع و خارق العاده ای نیست اما کش و قوس های وتهمت زنی های دلواپسان و بعضی از رقبای دیرینه ی حاج زارعی برای مدیرکل کتابخانه های عمومی استان آن هم مدیرکلی که در مدت این دو سالی برترین کارنامه را در کتابخانه عمومی استان به نمایش گذاشته و سنگ […]

رادیو ممسنی:

عزل مدیران امر بدیع و خارق العاده ای نیست اما کش و قوس های وتهمت زنی های دلواپسان و بعضی از رقبای دیرینه ی حاج زارعی برای مدیرکل کتابخانه های عمومی استان آن هم مدیرکلی که در مدت این دو سالی برترین کارنامه را در کتابخانه عمومی استان به نمایش گذاشته و سنگ اندازی های برخی از افرادی که با هر تابلویی خود را معرف یک گرایش می دانند در مسیر کار این مدیرکل برجسته استانی و سکوت نماینده ی محترم تامل برانگیز است.

 

 

سرکار خانم زینب قربانی به دلایل گوناگون، از جمله روابط عمومی فوق العاده ،تالیفات عالیه ذیربط با کتابخانه، تجربه عملی در کار،بانوی جوان و خالق بودن ابتکارات جذب اعتبار وخیر،بی نیازی از نظر مالی(مهم ترین اصل مدیریتی کشور)، صاحب نظر و متبلورومتهور در پیگیری برنامه های دراز مدت عمرانی و کارآمدترین مدیریت کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه وبویراحمد است که طی سال های پس از انقلاب این نهاد فرهنگی به خود دیده است.

 

 

در همین دوره ۲ساله مدیریت ایشان، علیرغم کارشکنی ها و چالش های فراوانی که توسط رقیبان سیاسی نماینده ی وقت ایجاد شد، هر آدم باانصافی تایید می کند که عملکرد چشمگیری زینب قربانی وچهره ی نهاد کتابخانه های عمومی استان در حال تغییر مثبت بوده است.
اما منظور از نوشته دفاع از عملکرد سرکار خانم قربانی نبوده بلکه آنچه نیاز است ،غلام محمد زارعی با تن دادن به این تغییرات وگوش دادن به چنین حواشی هایی جایگاه اجتماعی خود را از دست خواهد داد و می توان اولین پله ی سقوط دوران چهارساله دومی خود دانست.

 
غلام محمد زارعی به عنوان نماینده ی شهرستان های بویراحمد ودنا در صورتی نتواند از مدیران همسو خود دفاع کند در حقیقت گوش را به دیگران داده و این بدان معناست که بازی سیاسی را قبل از موعدمقرر چهار ساله باخت کرده و عمر سیاسی خود را می تواند با همین چهار سال خاتمه دهد.

 

 

آنچه که رقبای غلام محمد زارعی مورد رضایت داشتند و دارند حال با فشار از طریق افراد تابلو به دست گرایش سیاسی حاکم بر دولت بدان به صورت زیرکاهی و حرکات مرموزانه دست می یابند.
نماینده ی بویراحمد ودنا باید بداند که پشت کردن به هم کیشان خود (طایفه ی بزرگ تیرتاجی)و برادر جانی خود نیز آن راهی را پیش خواهند گرفت که حاج دهراب پور چندی پیش مورد فکر خود قرار داد پس حاج غلام محمد زارعی می تواند از توانمندی های این طایفه ی بزرگ نهایت استفاده را ببرد تا شاید اینان هم راه حاج دهراب پور را درپیش نگیرند.

 

 

هرچند با شناختی که حاج زارعی دارم می توانم بازگو کنم که به خوبی متوجه این تغییرات بوده و به کارآمدی سرکار خانم قربانی ایمان دارند اما به نظر می رسد اگر تن به تغییر وی دهند از تداوم محبوبیت خود کاسته و چالش های زیادی را پیش روی خود قرار خواهد داد.

 

 

حال نماینده ی مردم شریف شهرستان های بویراحمد ودنا در مقابل یک سوال مهم قرار دارد!
واقعا چه نیرویی بهتر از مدیرکل کتابخانه های عمومی برای تصدی شغل مدیریتی این نهاد فرهنگی در دسترس دارد؟ و باید جناب زارعی به افکار عمومی صادقانه بگوید دلایل سکوت خود در مورد حواشی ایجاد شده چیست؟آیا غلام محمد زارعی می خواهد هم چپ و هم راست را با هم داشته باشد یا شاید…

 
حال درصورتی که رقبای دیرینه ی حاج زارعی راه خود را پیدا کردند و ثابت قدم در هیچ نهانی کوتاهی نمی کنند اما وی می خواهد دست یاری به همه سو بکشد؟

 
برکناری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و دیگران یاران همفکر حاج زارعی در پست های اداری، به هر حال مجموعا دو سر باخت برای وی می باشد؛ زیرا اگر تصمیم نهایی منجر به برکناری یکی از فعال ترین مدیران استانی که هم برای دولت تدبیر امید وهم دیگر هم کیشان خود سنگ تمام گذاشته شود، حاج زارعی نه تنها مرعوب و منکوب یک جریان ضعیف غوغاسالار درشهرستان های بویراحمد ودنا شده و باید پاسخگوی آینده ی سیاسی خود و رشد افکار عموم به علیه خود نیز هم باشد که در مجموع و غالب با این تفاسیر غلام محمد زارعی بازی سیاسی خود را از هم اکنون باخته بداند.

 

 

اما آن طور که انتظارمعمول می رود و بایدچنین باشد، حاج غلام محمد زارعی در مقابل خواسته چندی تن از تندرویان بایستد و تن به اجرای افکار آنان ندهد،تا توانسته باشد بازی خود را تقریبا برده بداند زیرا وفای به برادر خود می تواند مهر تاییدی بر وفا به عهد با دیگران باشد و دراین حال می تواند خوش بین از آینده ی خود باشد وبا عملگرایی ودست روزگار به اثبات خیلی موارد خواهد رسید.

 

نفس برکناری ۲ مدیر از طایفه ی تیرتاجی در این چند روز با مشخصات حاضر که افکار عمومی را پشت سر خود دارند، می تواند برای نماینده ای از این طایفه نقطه ضعف تلقی شود و در انذار مردم دورترین نقطه از شهرستان دنا بدجلوه داده خواهد شد.

 

 

در هر حال آنچه مهم است، فرد نیست و بارها بدین حقیقت گفته وخواهم گفت که نه سرکار خانم زینب قربانی بلکه هر شخصی از هر طایفه ای چنانچه چنین عملکردی را داشته ودر جهت منافع و مصالح عام در حرکت بوده در صورت حمایت نکردن از وی می تواند در وهله اول آثار زیان باری در تقابل اجتماعی برای آینده ی نماینده ی وقت دانسته که مطمعنا نمی خواهد پایان عمر سیاسی خود را همین چهار سال دیگر بداند.
امید است که نماینده ی اعتدالی مردم و نماینده ی عالی دولت تدبیر وامید مدیریت کتابخانه های عمومی و دیگر مدیران توانا را را بیش از پیش به شکلی حمایت کنند که بتوانند با دلگرمی بیش از پیش و بدون تزلزل، کار مدیریتی درجهت خدمت به عموم مردم را پیگیری کند.

 
حاجی ،شهریارا بی حبیب خود نمی کردی سفر              این سفر راه قیامت میروی تنها چرا

حامداسدی
۲۲/شهریورماه۹۵

منبع: ندای لر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه