رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 20 مهر 1396 - 19:54
  • کد خبر : ۷۳۳۸
  • مشاهده :  36 بازدید
  • چاپ خبر : حضور در کلاس درس با لباس محلی ممسنی +تصاویر / رادیو ممسنی + عنوان

حضور در کلاس درس با لباس محلی ممسنی +تصاویر / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: در اقدامی جالب دانش‌آموزان و آموزگاران یک مدرسه ابتدایی در روستای مال محمود شهرستان ممسنی با لباس محلی در کلاس درس حاضر شدند. “خبر نورآباد“ – سرویس اجتماعی:در اقدامی جالب دانش‌آموزان و آموزگاران یک مدرسه ابتدایی در روستای مال محمود شهرستان ممسنی با لباس محلی در کلاس درس حاضر شدند. این اقدام به […]

رادیو ممسنی:

در اقدامی جالب دانش‌آموزان و آموزگاران یک مدرسه ابتدایی در روستای مال محمود شهرستان ممسنی با لباس محلی در کلاس درس حاضر شدند.

“خبر نورآباد سرویس اجتماعی:در اقدامی جالب دانش‌آموزان و آموزگاران یک مدرسه ابتدایی در روستای مال محمود شهرستان ممسنی با لباس محلی در کلاس درس حاضر شدند.

این اقدام به پیشنهاد مشترک دانش‌آموزان و معلمان و مسئولان در مدرسه ابتدایی شهید اصغر نوت صورت گرفته است و اگرچه مشغله‌های زندگی ماشینی این روزها به زندگی سنتی شهرها و بخش‌ها و روستاها و عشایر نیز رسوخ کرده و حتی نوع پوشش را تحت تاثیر قرار داده است، اما هنوز پوشش محلی و سنتی جایگاه خود را دارد.

به گزارش ایسنا، ابتکار حضور جمعی از دانش‌آموزان یکی از مدارس ابتدایی در روستای مال محمود شهرستان ممسنی با لباس محلی در کلاس درس، نشان داد که نزد روستائیان و عشایر توجه به آئین‌های محلی و سبک زندگی و سنت‌های ماندگار است و همچنان جایگاهی مانا دارد.

توجه به آئین‌ها و سنت‌های محلی، با حرکت نمادین دانش‌آموزان مدرسه ابتدایی شهید اصغر نوت روستای مال محمود شهرستان ممسنی و استفاده از لباس محلی برای برپایی بزرگداشت آغاز سال تحصیلی جدید، نمایش داده شد.

راهبر آموزشی آموزش و پرورش شهرستان ممسنی در این خصوص به گفت: استفاده از پوشش محلی برای شروع سال تحصیلی به پیشنهاد مشترک دانش‌آموزان و معلمان و مسئولان در مدرسه ابتدایی شهید اصغر نوت انجام شد.

داریوش احمدی با بیان اینکه این حرکت نمادین تنها اختصاص به یک روز داشت، گفت: در این روز اکثر دانش‌آموزان به همراه اغلب آموزگاران و مسئولان با پوشش محلی در مدرسه حاضر شدند.

وی، پوشیدن لباس محلی در مدارس را بستر ساز آشنایی فرزندانمان با پوشش گذشتگان خود دانست و گفت: لذت یادهی و یادگیری یکی از اهداف این کار است.

راهبر آموزشی شهرستان ممسنی معتقد است که اجرای چنین ابتکاراتی زمینه‌ی انگیزشی برای توجه به داشته‌ها، سنت‌ها و آئین‌های ملی و دینی خصوصا در نسل جدید خواهد بود.

ممسنی +تصاویر” alt=”حضور در کلاس درس با لباس محلی ممسنی +تصاویر” style=”border: medium none;”>
ممسنی +تصاویر” alt=”حضور در کلاس درس با لباس محلی ممسنی +تصاویر” style=”border: medium none;”>
ممسنی +تصاویر” alt=”حضور در کلاس درس با لباس محلی ممسنی +تصاویر” style=”border: medium none;”>
حضور در کلاس درس با لباس محلی ممسنی +تصاویر

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه