رفتن به بالا
  • دوشنبه - 15 آذر 1395 - 22:41
  • کد خبر : ۷۳۷
  • مشاهده :  933 بازدید
  • چاپ خبر : روستاهایی که فقط با یک تابلو شهر شدند! / رادیو ممسنی + عنوان

روستاهایی که فقط با یک تابلو شهر شدند! / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: ندای لر*رسانه ی لرتباران نگارنده احمدقائدی کارشناس ارشدبازاریابی گرچه روند رو به رشد و توسعه در بخش‌های مختلف کشور امری بعید و دور از انتظار نیست، اما وقتی به قصه تلخ تبدیل روستاها به شهر و ماندگاری آنها در جایگاه روستا می‌رسیم، بیشتر با ماهیت شهرها و مناطقی روبرو می‌شویم که امروز باید […]

رادیو ممسنی:

ندای لر*رسانه ی لرتباران

نگارنده احمدقائدی کارشناس ارشدبازاریابی

گرچه روند رو به رشد و توسعه در بخش‌های مختلف کشور امری بعید و دور از انتظار نیست، اما وقتی به قصه تلخ تبدیل روستاها به شهر و ماندگاری آنها در جایگاه روستا می‌رسیم، بیشتر با ماهیت شهرها و مناطقی روبرو می‌شویم که امروز باید در کنار تمام کمبودها مشکلات شهرنشینی را تحمل کنند بدون آن که از مزایای تبدیل به شهر شدن بهره مند باشند یا به عبارتی آش نخورده و دهان سوخته‌اند.
نمود عینی این واقعیت تلخ را می‌توان در شهرهای تازه تأسیس کوپن و خومه زار دید. این دو شهر تازه تأسیس که با وجود تبدیل شدن به شهر امروز در ماهیت بین شهری و روستایی خود بلاتکلیف می باشند شهرهایی که از یک سو بافت روستایی خود را حفظ کرده اند و از سوی دیگر نام شهر را یدک می‌کشند بدون آنکه مردمش از زیرساخت‌های شهری مناسب و یا امکانات یک زندگی شهری برخوردار باشند.
اگر زمانی زندگی در این دو روستا آسان بود، امروز مردمش باید برای هر قدم که برمی دارند هزینه زندگی شهری را بپردازند بدون آنکه از حداقل امکانات زندگی شهری بهره مند باشند.
تبدیل روستاها به شهر بدون ایجاد زیرساخت‌های شهری دردی از مردم دوا نمی‌کند و بر مشکلات مردم نیز می‌افزاید.
وقتی مردم شهرکوپن یا خومه زار برای کوچک‌ترین کار خود از خدمات درمانی گرفته تا کارهای اداری، باید به شهر مصیری یا نورآباد مراجعه کنند تبدیل روستا به شهر تنها تحمیل هزینه‌های زندگی شهری بر مردم این شهرهای تازه تاسیس می باشد
متاسفانه تعریف شهر و زندگی شهرنشینی در این دو شهر امروز جایگاهی ندارد و آنچه حاصل این اقدام شده فقط تابلوهایی است که حالا دیگر رنگ و لعاب روزهای اول را هم ندارند.
در پایان امید آن داریم که تبدیل بی‌ضابطه روستاها به شهر قبل از ایجاد زیرساخت‌های اساسی و حیاتی در این مناطق که مشکلاتی را نیز فرا روی مردم و مسولین این شهرهاقرار می دهد پایان یابد.

منبع: ندای لر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه