رفتن به بالا
  • شنبه - 29 مهر 1396 - 02:38
  • کد خبر : ۷۳۹۰
  • مشاهده :  20 بازدید
  • چاپ خبر : تعطیلی فعالیت سایت کازرون نما تا اطلاع ثانوی / رادیو ممسنی + عنوان

تعطیلی فعالیت سایت کازرون نما تا اطلاع ثانوی / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: سایت خبری کازرون نما بعنوان تنها رسانه دارای مجوز شهرستان کازرون با انتشار خبری فعالیت خود را تا اطلاع ثانوی تعطیل کرد که علت ان نیز بدهی های مالی ذکر شده است.این سایت طی سال های گذشته علی رغم پوشش مناسب فعالیت های مسئولان شهرستان (با گرایش های مختلف) جز در موارد بسیار […]

رادیو ممسنی:

سایت خبری کازرون نما بعنوان تنها رسانه دارای مجوز شهرستان کازرون با انتشار خبری فعالیت خود را تا اطلاع ثانوی تعطیل کرد که علت ان نیز بدهی های مالی ذکر شده است.این سایت طی سال های گذشته علی رغم پوشش مناسب فعالیت های مسئولان شهرستان (با گرایش های مختلف) جز در موارد بسیار اندکی نه تنها از پشتیبانی و حمایت آنها برخوردار نبوده است، بلکه همواره گلایه ها و انتقادات آنها را به جان خریده تا پلی میان مردم و مسئولان باشد.

“خبر نورآباد سرویس اجتماعی:سایت خبری کازرون نما بعنوان تنها رسانه دارای مجوز شهرستان کازرون با انتشار خبری فعالیت خود را تا اطلاع ثانوی تعطیل کرد که علت ان نیز بدهی های مالی ذکر شده است.

در این اطلاعیه امده است: بدینوسیله به اطلاع همشهریان عزیز می رساند فعالیت سایت کازرون نما به علت بدهی مالی به پشتیبان فنی خود تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

کازرون نما نخستین سایت جامع شهرستانی است که از تابستان ۱۳۸۷ فعالیت خود را آغاز کرد و تاکنون ضمن فعالیت خبری و تحلیلی، خدمات و نوآوری های بسیاری در عرصه رسانه ای شهرستان کازرون داشته است.

این سایت که تنها رسانه خبری مجازی دارای شناسنامه قانونی در سطح شهرستان کازرون است در حدود یک دهه فعالیت خود توانسته است گام ها و نوآوری های متعددی برای معرفی این شهرستان پرافتخار و مطالبات مردم فهیم آن بردارد.

اما به دلیل اصرار و تاکید بر مشی معتدل و مستقل خود و عدم وابستگی به گروه ها و جریان های سیاسی همواره با مشکلات مالی دست و پنجه نرم کرده، با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشته است.

این سایت طی سال های گذشته علی رغم پوشش مناسب فعالیت های مسئولان شهرستان (با گرایش های مختلف) جز در موارد بسیار اندکی نه تنها از پشتیبانی و حمایت آنها برخوردار نبوده است، بلکه همواره گلایه ها و انتقادات آنها را به جان خریده تا پلی میان مردم و مسئولان باشد.

در سالهای اخیر با توجه به افزایش روزافزون حجم اطلاعات موجود در سایت که به صورت طبیعی نیازمند افزایش حجم فضای سایت است و نیز ارتقای نسخه نرم افزار و لزوم ایجاد امکانات جدید میزان هزینه های سایت به شکلی بالا رفته که با بودجه های شخصی امکان تامین این هزینه ها برایمان ممکن نمی باشد.

به عنوان نمونه در دو سال گذشته بیش از ۵ میلیون تومان از بدهی سایت را با قرض پرداخته ایم و اخیرا نیز با حدود ۵ میلیون تومان بدهی دیگر به شرکت پستیبان سایت مواجه هستیم.

این در حالی است که تنها ممر درآمد سایت تبلیغات اندکی است که در بعضی ایام خاص مانند انتخابات صورت می گرفته است.

کازرون نما هیچگاه انتظار کمک مستقیم از هیچ نهادی نداشته اما حداقل انتظار می رفت ارگان ها و نهادها و حتی بخش خصوصی برای حمایت و کمک به یک رسانه خودجوش که هیچ منبع درآمدی ندارد، به بسته های تبلیغاتی پیشنهادی این سایت توجه کرده تا هم هزینه های مالی سایت تامین گردد و هم ادارات و ارگان ها از امکانات و زیرساخت ها و نرم افزار قوی و کامل سایت به عنوان یک کانال روابط عمومی و تبلیغی برای خود بهره مند شوند

به هر حال اکنون به دلیل بدهی انباشته از سال های قبل به پشتیبان فنی سایت، این شرکت با توجه به اخطارهای قبلی و عدم موفقیت مدیران سایت در تامین مبلغ بدهی، دسترسی به بخش مدیریت و امکان به روزرسانی سایت را برای مدیران و ادمین قطع کرده است. لذا فعلا و تا زمان تسویه این بدهی سایت به روز رسانی نخواهد شد و امکان تایید و انتشار نظرات نیز فعلا وجود ندارد.

امیدواریمطی روزهای آینده با حمایت مسئولین و مردم این مشکل برطرف شود و تنها رسانه برخط مجوزدار شهرستان کازرون بتواند همچنان چون یک دهه گذشته با مشی معتدل و مستقل خود فعالیت نماید.

به گزارش خبر نوراباد: نبود حمایت های مالی در بخش رسانه های خصوصی و نگاه ابزاری بسیاری از مسئولان به رسانه در شهرستان ها موجب اعمال فشارهایی بر رسانه شده است و با تعطیلی یک رسانه قاعدتا باید شاهد عقب گرد بود چرا که رسانه در نقش رکن چهارم دموکراسی نقش اساسی و موثری در بهبود وضعیت های مختلف و رفع مشکلات متفاوت داشته و دارد.

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه