رفتن به بالا
  • دوشنبه - 1 آبان 1396 - 11:13
  • کد خبر : ۷۳۹۴
  • مشاهده :  74 بازدید
  • چاپ خبر : تخلف مالی دو پست بانک و خدمات مشترکین در نوراباد / رادیو ممسنی + عنوان

تخلف مالی دو پست بانک و خدمات مشترکین در نوراباد / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: یک پست بانک و یک دفتر خدمات مشترکین در قبال فعالسازی سیمکارت همراه مبلغ دو هزار تومان از ارباب رجوع دریافت میکنند که بر اساس قانون خلاف بوده باید بدانیم همین مبلغ کم در تعداد ضرب شود ، مبلغ قابل توجهی را به خود اختصاص میدهد. همچنین دریافت وجه نقداز مشترک در ارایه […]

رادیو ممسنی:

یک پست بانک و یک دفتر خدمات مشترکین در قبال فعالسازی سیمکارت همراه مبلغ دو هزار تومان از ارباب رجوع دریافت میکنند که بر اساس قانون خلاف بوده باید بدانیم همین مبلغ کم در تعداد ضرب شود ، مبلغ قابل توجهی را به خود اختصاص میدهد. همچنین دریافت وجه نقداز مشترک در ارایه خدمت خلاف قانون میباشد. ایا واحد های نظارتی بر عملکرد این دو شعبه و دیگر شعب نظارت دارند؟اخرین نظارت کی بوده؟ تا کنون به چند تخلف رسیدگی شده است؟ برخورد ها و نظارت ها تا چه اندازه جدی و قاطعانه بوده است؟شایان ذکر است عدم سرکشی خبرنگار ما به دیگر شعب به معنای تایید عملکرد انها نیست.

“خبر نورآباد سرویس اجتماعی:پست بانک ها و دفاتر خدمات مشترکین در کشور ایران با حضور و فعالیت خود بسیاری از خدمات الکترونیک را بر عهده گرفته و این امر موجب تسهیل خدمت رسانی به عموم مردم گردیده است و این سیستم به نوبه خود دارای مزایای فراوانی هستند.
در شهرستان ممسنی نیز وجود پست بانک ها و خدمات مشترکین به نوبه خود با ارائه خدماتی به عموم مردم موثر بر سرعت بخشیدن به انجام امور مختلف تحت پوشش این شعب شده است.
اما هر سیستمی که ایجاد میگردد نیازمند تعریف قانون مربوطه در راستای حفظ حقوق مردم و فعالان این عرصه میباشد و در خصوص دو سیستم پستی و مخابراتی فوق نیز چنین اتفاقی رخ داده است و فعالیت در این حوزه با رعایت قوانین خاص خود امکان پذیر است و این قوانین در سطح کشور برای تمام شعب یکی بوده و میباشد.
اما در شهرستان ممسنی بعضی از شعب در مواردی خلاف قانون حرکت کرده و در قبال انجام فعالیت های مختلف خارج از دستور و میزان قانون از مردم هزینه دریافت میکنند.
با اعلام گزارش های مردمی مبنی بر انجام تخلف در مورد فعالسازی سیم کارت های همراه از سوی تعدادی از پست بانک ها و امور مشترکین جهت پیگیری به دو شعبه سر کشی کردیم.
خبرنگار ما در این سرکشی ها متوجه وجود تخلف از سوی این دو شعبه شد که در قبال فعالسازی سیم کارت مبلغ دو هزار تومان از مردم گرفته میشد و یکی از انها شرط رایگان بودن را خرید از شعبه خود عنوان کرده بود.
شایان ذکر است این مبلغ اگر در تعداد تقاضا ضرب شود مبلغ قابل توجهی را پوشش داده که در این خصوص میطلبد مسئولین مربوطه با نظارت بر عملکرد این شعب از تخلف انها جلوگیری کنند.
همچنین موضوع با مسئولین مربوطه مطرح شد و یکی از مسئولین در مخابرات شهرستان ممسنی نیز این اقدام را تخلف دانست و بیان داشته است: در این مورد میتوان شعبه مورد نظر را شکایت کرد و دریافت وجه نقد از مشترک در ارایه خدمت خلاف قانون میباشد.
هچنین تعرفه قیمت گذاری از سوی مخابرات تهیه و تنظیم شده است که طبق قانون باید در محل شعبه های مختلف نصب گردد که این امر مهم نیز از سوی بعضی از شعب رعایت نمیشود.
توجه: عدم سرکشی به دیگر شعب به معنای تایید عملکرد انها از سوی این پایگاه خبری نبوده لذا این پایگاه خبری اماده انتشار توضیح احتمالی مسئولان و تیم نظارتی بر عملکرد پست بانک ها و خدمات امور مشترکین در شهرستان ممسنی میباشد.

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه