رفتن به بالا
  • دوشنبه - 15 آذر 1395 - 23:06
  • کد خبر : ۷۴۰
  • مشاهده :  730 بازدید
  • چاپ خبر : مردم روستای مشایخ خود را از دریافت “خدمات توسعه” محروم کرده اند / رادیو ممسنی + عنوان

مردم روستای مشایخ خود را از دریافت “خدمات توسعه” محروم کرده اند / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: “خبر نورآباد“ – سرویس اجتماعی:عطا الله زمانی دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس قانون نمی توان به روستاهایی که برای جابجایی آنها تصمیم گیری نهایی شده است خدماتی ارائه کرد.وی گفت: متاسفانه روستاهایی وجود دارند که سالها خدمات توسعه روستایی را به همین دلیل دریافت نکرده اند ، از […]

رادیو ممسنی:

“خبر نورآباد سرویس اجتماعی:عطا الله زمانی دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس قانون نمی توان به روستاهایی که برای جابجایی آنها تصمیم گیری نهایی شده است خدماتی ارائه کرد.
وی گفت: متاسفانه روستاهایی وجود دارند که سالها خدمات توسعه روستایی را به همین دلیل دریافت نکرده اند ، از یکسو بنیاد مسکن نمی تواند بر اساس قانون در این روستاها خدماتی ارائه دهند و از سوی دیگر شماری از ساکنان ، روستاهای قدیمی را ترک نمی کنند و روستا همچنان دارای سکنه است .
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در این زمینه به روستای مشایخ در شهرستان ممسنی اشاره کرد و گفت : در واقع ساکنان این روستاها خودشان را از دریافت خدمات توسعه محروم کرده اند و به علت علاقه ای که به زادگاه خود دارند همچنا ن در روستا ماندگار شده اند .
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس گفت : برخی از روستاها از ۱۸ سال گذشته اعلام شده که باید جابجا شود و مکان جدید هم برای آن در نظر گرفته شده است اما به علت علاقه ای که روستاییان به محل قبلی زندگی خود دارند این روستاها را ترک نمی کنند ، بعضی هم بر ترک روستا تاکید دارند از این رو ما با درصدی از روستاییان که مایل به ترک روستا هستند و درصد بیشتری که مایل به ماندن در روستای در معرض آسیب قرار دارد مواجه هستیم .
زمانی گفت : در حالی که این روستاها در معرض رانش زمین یا فرونشست یا ریزش کوه قرار دارد باز هم روستاییان محل را ترک نمی کنند و دراراضی اطراف روستای خود فعالیت کشاورزی و باغداری می کنند .
وی در باره فرو نشست زمین در روستای دیندارلوی شهرستان فسا نیز گفت : فرو نشست در این منطقه بیشتر خارج از محدوده روستا است و در محدوده مسکونی روستا هنوز آسیب ها زیاد نیست بنا بر این اکثر روستاییان ممکن است خطر فرو نشست را جدی نگرفته باشند .
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس اضافه کرد : بر اساس قانون هیچ دستگاهی نمی تواند در روستاهایی که برای جابجایی آن تصمیم گیری نهایی شده است خدمات ارائه دهند ، متاسفانه معابر این روستاها توسعه نیافته و ارائه خدمات آب و برق و گاز نیز به آن با مشکل مواجه است .
وی ادامه داد : این دوگانگی ها باعث می شود که در برخی از روستاهای در معرض آسیب نتوان طرح های توسعه روستایی را به صورت بهینه جلو برد.

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه