رفتن به بالا
 • چهارشنبه - 17 آذر 1395 - 15:25
 • کد خبر : ۸۱۵
 • مشاهده :  104 بازدید
 • چاپ خبر : دانشجو را مشغول روزمرگی می کنند تا از مطالبه گری دور ییفتد❗️ / رادیو ممسنی + عنوان

دانشجو را مشغول روزمرگی می کنند تا از مطالبه گری دور ییفتد❗️ / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: حجت الاسلام محمد یعقوبی امام جمعه ممسنی در همایش روز دانشجو بیان داشت: اگر دانشجو مطالبه گری نکند آینده سیاه خواهد بود. امام خمینی رحمه الله علیه تاکید ویژه ای به دانشجو داشتند. وی ادامه داد: امروزه نیز دانشجو باید مطالبه گر حقوق مظلومین و ملت خود باشند. در ۱۶ آذر دانشجویان مطالبه […]

رادیو ممسنی:

حجت الاسلام محمد یعقوبی امام جمعه ممسنی در همایش روز دانشجو بیان داشت: اگر دانشجو مطالبه گری نکند آینده سیاه خواهد بود. امام خمینی رحمه الله علیه تاکید ویژه ای به دانشجو داشتند.

وی ادامه داد: امروزه نیز دانشجو باید مطالبه گر حقوق مظلومین و ملت خود باشند. در ۱۶ آذر دانشجویان مطالبه گر در مقابل استکبار ایستادند اما شاه در مقابل خواست آنها را سرکوب کند ولی دانشجویان کوتاه نیامدند.

وی در ادامه گفت: امروزه دانشجویان ما را به گونه هایی دارند مشغول حاشیه ها می کنند تا از مطالبه گری و به فکر کشور بودن دور بیفتند. مواظب این سردرگمی ها و سرگرم شدن ها باشید.

یعقوبی گفت: دانشجو نباید وابسطه به جریانات سیاسی باشد چرا که دیگر نمی تواند به حق مطالبه گری کند و از هدف اصلی دور و به حاشیه ها کشانده خواهد شد. اگر اینگونه شود دیگر به آن فردای آرمانی نخواهیم رسید.

وی تاکید کرد: استکبار و رسانه های جهانی به دنبال مشغول کردن دانشجو به روزمرگی و دور کردن از آن اهداف عالی ارمان گرایی است و یااینکه می خواهند حواس دانشجو را به حاشیه ها و دعواهای سیاسی متمرکز کنند. لذا نباید نسبت به مسائل، سیاست زده شد البته باید از فضای سیاسی کشور و منطقه و جهان مطلع باشد و مودبانه مطالبه گری و تذکرات را بدهد. انتظار میرود حساب شده کار کرد چرا که با تاخت و تاز نمی شود به جایی رسید.

وی با اشاره به دشمنی استکبار جهانی گفت: یکی از نقشه ها این است که میخواهند دانشجو را نسبت به اقدامات استکبار جهانی بی تفاوت کنند و این جریان را باب کنند که ” دشمنی تا کی؟” و یا اینگونه القا کنند که راه حل نجات کشور، وابستگی به قدرت های جهانی است. این عین بی تفاوتی و بی خیالی است.

بی غیرتی فرهنگی و سیاسی از همین بی تفاوتی ایجاد می شود لذا باید مواظب بود. اگر دانشجویی به آلودگی های محیط اطراف نپردازد نشان از بی تفاوتی است. دانشجویان مطالبه گر و سوال کننده باشند.

نقد رئیس دانشگاه آزاد نورآباد از استقبال کم دانشجویان در مراسم ۱۶ آذر

اسماعیل شمس الدینی در همایش روز دانشجو گفت: توقع داشتم در این روز سالن پر از جمعیت دانشجو باشد چرا که این روز متعلق به خود دانشجویان است.

وی افزود: دانشجو پیشرو در عرصه های مختلف است هر جنبش و هر پیشرفتی که قرار باشد رخ دهد خط مقدم آن دانشجوها هستند.

شمس الدینی با اشاره به تحریم استکبار جهانی گفت: انتظار میرود در برهه ی امروزی به مساله اقتصاد مقاومتی توجه ویژه ای شود و دانشجوها در این زمینه نیز پیشرو باشند. این اقدام می تواند جواب دندان شکنی به دشمنان و استکبار جهانی باشد.

وی در پایان با اشاره به رشادت های شهید دانشجو ابوذر داودی که در کشور سوریه و دفاع از حرم ال الله به شهادت رسیده بود گفت: سالن اجتماعات دانشگاه به نام این شهید بزگوار تغییر نام داده شده است و امیدواریم در اطلاعیه های همه ی مراسمات نام این سالن به اسم جدیدش ذکر شود

پایان گزارش /۲۲۴۲۲۴

  دانشجو نباید وابسطه به جریانات سیاسی باشد چرا که دیگر نمی تواند به حق مطالبه گری کند

  منبع: نورآنلاین

  اخبار مرتبط


  ارسال دیدگاه