رفتن به بالا
  • سه شنبه - 26 دی 1396 - 13:45
  • کد خبر : ۸۴۰۵
  • مشاهده :  67 بازدید
  • چاپ خبر : حواشی پیام رسان تلگرام پس از رفع فیلتر!  / رادیو ممسنی + عنوان

حواشی پیام رسان تلگرام پس از رفع فیلتر! / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: پیام رسان محبوب تلگرام پس از حدود دو هفته فیلتر شدن با دستور دکتر روحانی رئیس جمهور کشورمان رفع فیلتر شد اما حواشی بعد از آن ادامه دارد پس از رخ دادن اعتراضات مردمی به وضعیت اقتصادی کشور و سواستفاده ی گروهی از این مسئله که آنرا به آشوب های خیابانی تغییر دادند.شورای […]

رادیو ممسنی:

پیام رسان محبوب تلگرام پس از حدود دو هفته فیلتر شدن با دستور دکتر روحانی رئیس جمهور کشورمان رفع فیلتر شد اما حواشی بعد از آن ادامه دارد

پس از رخ دادن اعتراضات مردمی به وضعیت اقتصادی کشور و سواستفاده ی گروهی از این مسئله که آنرا به آشوب های خیابانی تغییر دادند.شورای امنیت کشور دستور فیلتر شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام را صادر کرد.موضوعی که واکنش منفی کاربران فضای مجازی را در پی داشت و معتقد بودند نباید مردم را از فناوری های روز دنیا محروم کرد و فیلتر تلگرام خسارات مالی زیادی نیز به کسب و کارهای اینترنتی وارد کرد و حتی آمار میلیاردی از این خسارت نیز منتشر میشد.

آذری جهرمی وزیر ارتباطات در روزهای ابتدایی فیلتر را موقتی دانست و وعده پیگیری رفع آنرا میداد.چند روز بعد توپ را به زمین شورای امنیت انداخت و گفت وزارت ارتباطات در فیلتر شبکه های مجازی نقشی نداشته است.مدتی بعد نیز با بیان این مسئله که وزیر ارتباطات عضو شورای امنیت نیست رفع فیلتر تلگرام را از عهده خود خارج کرد! مدتی بعد اینستاگرام رفع فیلتر شد و تلگرام در حالت فیلتر باقی ماند. تعدادی مسئولینی با این بهانه که سرور تلگرام در خارج کشور است خوهان فیلتر دائمی آن بودند و حتی از تریبون ها نیز برای بیان این موضوع استفاده میکردند.تعدادی از مسئولین نیز استفاده از پیام رسان های ایرانی را پیشنهاد میدادند و تبلیغات گسترده ای برای پیام رسان های داخلی صورت گرفت اما از حدود ۴۰ میلیون ایرانی عضو تلگرام کمتر از دو میلیون نفر حاضر شدند سرعت بسیار پایین و امکانات ضعیف پیام رسان های داخلی را تجربه کنند!

وزیر ارتباطات مدتی پیش از کاهش ۱۸% سود اداره پست و کاهش ۴۰% تراکنشهای بانکی بعد از فیلتر شدن تلگرام خبر داده بود و ضرر و زیان بیش از صد هزار مشاغل اینترنتی را تایید کرده بود تا اینکه چند روز پیش این پیام رسان محبوب با دستور رئیس جمهور رفع فیلتر شد.

اما بعد…

پاول دوروف مدیر تلگرام در توییتی با اشاره به رفع فیلتر تلگرام،گفته است سرعت دسترسی به تلگرام هنوز به سرعتش قبل از فیلتر نرسیده و به طور تلویحی تایید کرده اقداماتی برای کاهش سرعتش صورت گرفته است !!

۱۷۰ نفر از نمایندگان مجلس از روسای قوا جایگزینی پیام رسان های داخلی را خواستار شدند.

احمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۶ دی ماه) مجلس شورای اسلامی نامه ۱۷۰ را قرائت کرد.

در این بیانیه آمده است: همانطور که مستحضر هستید در چند ماه گذشته بدخواهان و دشمنان ملت ایران با سوءاستفاده از برخی زمینه های داخلی حداکثر بهره را از پیام رسان های خارجی برای ایجاد ناامنی، فساد و آشوب در شهرهای ایران را برده اند.

حمله داعش به مجلس شورای اسلامی، ترویج خشونت، ایجاد آشوب های خیابانی اخیر، فروش مواد مخدر و روانگردان ها گوشه ای از اقدامات دشمنان ملت ایران در بستر پیام رسان های خارجی بوده است.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور حفظ و استقلال سیاسی و فرهنگی کشور به پیشگیری ناامنی و تجاوز به حریم خصوصی آحاد جامعه و صیانت از فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و تامین حقوق شهروندی با آزادی های مشروع  و امنیت و آسایش مردم و نیز حمایت از فناوری بومی و توانمندی داخلی از شما روسای قوا خواستاریم ضمن حمایت از پیام رسان های داخلی دستور فرمایید این پیام رسان ها جایگزین پیام رسان های خارجی شود و نسبت به ساماندهی فیلترشکن ها اقدام عاجل  به عمل آید

این در حالی است که اغلب مسئولین کشور از شبکه های فیلتر شده مانند توییتر استفاده میکنند!!


توضیح تصویر

منبع: دیارممسنی

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه