رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 18 آذر 1395 - 21:45
  • کد خبر : ۸۷۰
  • مشاهده :  667 بازدید
  • چاپ خبر : آنهایی که عاشق کوروش کبیر هستند، ایرانی هستند، دشمن نیستند / رادیو ممسنی + عنوان

آنهایی که عاشق کوروش کبیر هستند، ایرانی هستند، دشمن نیستند / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: “خبر نورآباد“ – یادداشت:حمید گنجایش:ایرانی، ایرانی است و در هر جایی از دنیا باشد هویت ایرانی برایش عزیز و دوست داشتنی است.ایرانی بودن هویتی دارد که اگر آن هویت را از او بگیریم، ایرانی بودن خود را از دست می دهد.ما هم باید بخشی از هویت ایرانی قبل از اسلام خود را حفظ […]

رادیو ممسنی:

“خبر نورآباد یادداشت:حمید گنجایش:ایرانی، ایرانی است و در هر جایی از دنیا باشد هویت ایرانی برایش عزیز و دوست داشتنی است.ایرانی بودن هویتی دارد که اگر آن هویت را از او بگیریم، ایرانی بودن خود را از دست می دهد.
ما هم باید بخشی از هویت ایرانی قبل از اسلام خود را حفظ کنیم و هم بخشی از هویت بعد از اسلام را.در امتزاج این دو هویت( ایرانی، اسلامی ) است که ایران می تواند باشکوه و با اقتدار به پیشرفت چشمگیر دست باید.
افراطی گری و تفریط گرایی در هر دو بعد( هویت قبل از اسلام و بعد از اسلام) جامعه ایرانی را به فرسایش و سقوط می رساند. باید از دو هویت برای پیشرفت جامعه اسلامی بهره گرفت.
اندیشه شهید مطهری در کتاب ” خدمات متقابل اسلام و ایران” می تواند معیار خوبی باشد برای اینکه بفهمیم طرد و انکار این دو بخش از هویت ایرانی شایسته نیست.
عاشق کورش کبیر بودن نه تنها جرم و عیب نیست بلکه کاری بسیار پسندیده است و مطلوب و نشان دهنده بلوغ فکری و اندیشه ای مردم ایران.
به قول دانشمند ایتالیایی آقای “راسین” : ملتی که تاریخ کهن خود را از یاد ببرد آن ملت ملت بزرگی نخواهد شد.
ملتهای اروپایی و غربی همچنان آثار باستانی و تاریخی پادشاهان خود را که چیزی جز ظلم و تجاوز، برده داری و خشونت علیه ملتهای جهان نداشتند همچنان تکریم می کنند و با افتخار از آنها یاد می کنند اما چرا ما کورش را از یاد ببریم که اولین منشور حقوق بشر را به دنیا عرضه داشت.
به هر حال، هم باید دوستدار ایران قبل از اسلام و از آن تاریخ سراسر اوج و حضیض درس تمدنسازی گرفت و هم دوستدار ایران بعد از اسلام و بخصوص انقلاب اسلامی.
تصور نمی کنم آنهایی که برای کورش جشن می گیرند دشمن ایران اسلامی و انقلاب اسلامی باشند.همه ما ایرانی هستیم و عاشق و دلبسته خاک و آئین و وطن و دیارمان.
گاهی شنیده می شود برخی از افراد، دوستداران کورش را دشمن ملت ایران خطاب می کنند که این فکر و اندیشه درستی نیست و لازم است منطقی تر به این مسئله نگاه کنیم.
همه اینها برادر ما هستند و دوستدار ایران عزیز هستند و چه بسا بهتر و بیشتر از ما دوستدار و دلسوز ایران انقلاب اسلامی و سرباز ولایت فقیه باشند.
دشمن و دشمنان ایران اسلامی مشخص است چه دولتها و عناصر خبیثی هستند و نباید این قشر از مردم را دشمن خطاب نمود و به آنها توهین نمود.
لذا، بخشی از مردم این کشور را که در روز کورش جمع می شوند و برنامه خاصی به این مناسبت برپا می کنند به عنوان دشمن خطاب کردن کاری است خلاف اخلاق، حقوق اساسی و اصل حقوق شهروندی و آزادی بیان است.
همه ما به هر رنگ و لباسی که باشیم ایرانی هستیم و فرزند این خاک پر افتخار.پس زیبا بیندیشیم و زیبا سخن بگوئیم و زیبا عمل کنیم.

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه