رفتن به بالا
 • پنجشنبه - 18 آذر 1395 - 22:30
 • کد خبر : ۸۸۶
 • مشاهده :  65 بازدید
 • چاپ خبر : جنجال روستای مشایخ همچنان کلاف سردرگم / رادیو ممسنی + عنوان

جنجال روستای مشایخ همچنان کلاف سردرگم / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: به گزارش نورآنلاین، مساله جابجایی روستای مشایخ و کمبود امکانات در این روستا مساله ای جدیدی نیست بلکه سالهاست که بحث و جدال های متفاوتی بین اهالی منطقه و مسئولین وجود دارد. بارها شده است که مسئولین عالی رتبه استان تا شهرستان به این منطقه سفر کرده اند اما چرا این بگو مگوها […]

رادیو ممسنی:

به گزارش نورآنلاین، مساله جابجایی روستای مشایخ و کمبود امکانات در این روستا مساله ای جدیدی نیست بلکه سالهاست که بحث و جدال های متفاوتی بین اهالی منطقه و مسئولین وجود دارد. بارها شده است که مسئولین عالی رتبه استان تا شهرستان به این منطقه سفر کرده اند اما چرا این بگو مگوها تمام نمی شود و مشکلات منطقه حل نمی گردد کلاف سر در گمی است.

روستای مشایخ

چندی پیش مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در خصوص جابجایی روستای مشایخ در شهرستان ممسنی مدعی شد که : در واقع ساکنان این روستاها خودشان را از دریافت خدمات توسعه محروم کرده اند و به علت علاقه ای که به زادگاه خود دارند همچنا ن در روستا ماندگار شده اند. بر اساس قانون نمی توان به روستاهایی که برای جابجایی آنها تصمیم گیری نهایی شده است خدماتی ارائه کرد.

وی گفت: متاسفانه روستاهایی وجود دارند که سالها خدمات توسعه روستایی را به همین دلیل دریافت نکرده اند ، از یکسو بنیاد مسکن نمی تواند بر اساس قانون در این روستاها خدماتی ارائه دهند و از سوی دیگر شماری از ساکنان ، روستاهای قدیمی را ترک نمی کنند و روستا همچنان دارای سکنه است .

پس از این صحبت ها طیب پارسایی عضور شورای مشایخ واکنش نشان داد و در نامه ای سرگشاده نوشت: در جواب جناب مهندس زمانی مدیر کل محترم بنیاد مسکن فارس و اظهار نظر ایشان در خصوص ماندن اهالی روستای مشایخ در روستا فعلی علی رغم مصوب بودن طرح جابه جایی و دور ماندن اهالی از امکانات و توسعه ، نکاتی چند است که برای تنویر افکار عمومی و در قبال سکوت تعدادی از مسئولین و نهادهای متولی استانی و شهرستانی و هم چنین در قبال تمرد ادارات از قانون و هم چنین عدم پایبندی نهادهای تصمیم گیرنده و حتی حقوقی در قبال تصمیمات جمعی اتخاذ شده هم چون فرمانداری ممسنی و دفتر حقوقی استانداری فارس بیان می دارم.

اهالی قانون مدار مشایخ هم طالب کار ادارات دولتی هستند و مجوز و پروانه ساختمان از بنیاد مسکن دریافت کرده اند و هنوز هم به خاطر عدم قانون مداری در شهرستان ممسنی به خاطر ساخت و ساز در مکان ۷/۵ هکتاری واگذار شده فردی و گروهی به دادگاه احضار می شوند. مردمی که ۳۶ مجوز ساخت و ۵۰ مجوز در دست اقدام دارند و بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال عوارض پروانه و مجوز پرداخت کرده اند ، مردمی که طبق نظرسنجی مهرماه ۹۵ به درخواست معاونت عمرانی استانداری فارس از ۱۶۹ خانوار تنها ۴ خانوار با امر جابه جایی ان هم به خاطر عدم تمکن مالی مخالفت نمودند.

او نوشته است : کلیه کسانی که در میان این پرونده هفتاد من کاغذی چشمتان را بر همه حقوق این مردم بسته اید ، مجوز به مردم می دهید عوارضش را دریافت می کنید ولی انها را دستگیر و بدون هیچ گونه جرمی زندان می کنید ، شبانه بیش از ۴۰۰ میلیون ریال مصالح ، پی کنی و پی ریزی انها را ویران می کنید ، همه خوب می دانید ، راست و درست چیست ، شما صادق باشید ، همت کردن با مردم مشایخ ،بارها شده است دو ساعت در پشت دفتر یک مدیر کل برای پی گیری حقوق بدیهی این مردم مانده ایم ، نامه معاون برای اهالی مشایخ توسط مدیر کلش امضا نشده ….. همه یک قضیه را برایمان اثبات نموده ، و ان هم وجود رابطه به جای ضابطه که مانع از اجرای قانون و تصمیمات جمعی اتخاذ شده می گردد ، جناب اقای مهندس زمانی صورت جلسه تنظیمی ۹۴/۷/۳۰ دفتر بازرسی و حقوقی استانداری با حضور حضرتعالی و دیگر مدیران کل استانی و روسای شهرستانی را که خوب به یاد دارید ، اگر صداقت رنگ نباخته چرا این صورت جلسه که بخش کوچکی از مطالبات اهالی متدین و شهید پرور روستای مشایخ دشمن زیاری است ،روی میز مسئولین ادارات سکوت و بی تفاوتی مدیران را نمی شکند ، در پایان اخرین نظرسنجی اهالی روستای مشایخ و صورت جلسه اجرا نشده را به پیوست به استحضار می رساند .

پایان گزارش /۲۲۴۲۲۴

  جدال اینبار به عضو شورای مشایخ و مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس رسید.

  منبع: نورآنلاین

  اخبار مرتبط


  ارسال دیدگاه