رفتن به بالا
  • یکشنبه - 27 اسفند 1396 - 06:00
  • کد خبر : ۸۸۷۲
  • مشاهده :  101 بازدید
  • چاپ خبر : سه کشته در انفجار چاه فاضلاب در قلعه کهنه ممسنی / رادیو ممسنی + عنوان

سه کشته در انفجار چاه فاضلاب در قلعه کهنه ممسنی / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: سه کشته در انفجار چاه فاضلاب در قلعه کهنه ممسنی پر شدن چاه فاضلاب و تلاش لوله بازکن برای حل مشکل باعث انفجار در این چاه و مرگ سه نفر شد که متاسفانه انتقال آنها به بیمارستان هم بی تاریخ: دوشنبه، Û²Û± اسفند، Û±Û³Û¹Û¶ – ساعت Û±Û±:Û³Û³ شناسه خبر: ۲۴۹۸۷ اندازه متن سه […]

رادیو ممسنی:

سه کشته در انفجار چاه فاضلاب در قلعه کهنه ممسنی

پر شدن چاه فاضلاب و تلاش لوله بازکن برای حل مشکل باعث انفجار در این چاه و مرگ سه نفر شد که متاسفانه انتقال آنها به بیمارستان هم بی

  • تاریخ: دوشنبه، Û²Û± اسفند، Û±Û³Û¹Û¶ – ساعت Û±Û±:Û³Û³
  • شناسه خبر: ۲۴۹۸۷

سه کشته در انفجار چاه فاضلاب در قلعه کهنه ممسنی

پر شدن چاه فاضلاب و تلاش لوله بازکن برای حل مشکل باعث انفجار در این چاه و مرگ سه نفر شد که متاسفانه انتقال آنها به بیمارستان هم بی

به گزارش پایگاه خبری دیارممسنی,در حادثه ای که صبح امروز در محله قلعه کهنه شهر نورآبادممسنی رخ داده است,انفجار  در چاه فاضلاب منزل مسکونی باعث مرگ  مسئول تخلیه چاه و زن و شوهر صاحب خانه شده است.

سه کشته در انفجار چاه فاضلاب در قلعه کهنه ممسنیسه کشته در انفجار چاه فاضلاب در قلعه کهنه ممسنیسه کشته در انفجار چاه فاضلاب در قلعه کهنه ممسنیسه کشته در انفجار چاه فاضلاب در قلعه کهنه ممسنیسه کشته در انفجار چاه فاضلاب در قلعه کهنه ممسنی

منابع رسمی اصل خبر را تایید اما هنوز جزئیات انرا اعلام نکرده اند.که پس از دریافت در همین پَُست بروزرسانی میشود.

چاه های فاضلاب به دلایل خاص و تولید گاز های قابل انفجار بسیار خطرناک هستند و بعضا با ایجاد حرارت و یا افزودن برخی مواد شیمیایی قابلیت انفجار پیدا میکنند.

چه عواملی باعث گاز دار شدن یک چاه می شود؟
Û±- حرارت و رطوبت قبلی چاه  ۲- فاسد شدن اجساد حیوانات  ۳- سوزاندن چوب در ابتدای چاه و سقوط زغال باقیمانده به انتهای چاه  ۴- بعضی از چاه ها دارای خاکی می باشند که تولید (دم) یا گاز سمی می کند.  ۵- چاههای فاضلاب به طور قطع دارای گاز سمی سولفور ئیدروژن و آمونیاک می باشند.

چگونگی شناسایی چاههایی که دارای گاز می باشند:

۱- مطمئن ترین وسیله برای چاه هایی که از گاز دار بودن آن اطمینان نداریم استفاده از دستگاه گاز سنج می باشد.

۲- روشن کردن چراغ بادی (فانوس) و فرستادن آن به عمق چاه که در صورت گاز دار بودن چراغ خاموش می شود. البته این روش ۱۰۰% نیست.

۳- در صورت استفاده از نور منعکس شده خورشید توسط آینه، نور به محدوده ای یا انتها شبیه به لکه ابر برخورد کرده و عبور نمی کند.

۴- چاه دارای بوی زننده ای مانند سیر یا گوگرد می باشد.

۵- با توجه به اینکه بعضی از چاه ها در وسط چاه دارای یک محدوده گاز دار می باشد زنده بودن مصدوم در انتهای چاه دلیل محکمی برای سالم بودن هوای چاه نمی تواند باشد.

۶- در مواقعی که چاه در گلوگاه دارای گاز می باشد و امدادگری بدون ماسک داخل شده به محض تغییر حالت می بایست سریعاً او را از چاه بالا کشیده و با وسایل ایمنی از جمله ماسک مجهز نمود.

۷- بیاد داشته باشید که برای یک عملیات مطمئن رعایت کلیه نکات ایمنی ضروری است.

کمبود اکسیژن :
در بعضی از چاه ها ممکن است گازهای مسموم کننده وجود نداشته باشد اما بخارات ( دم ) و گازهای بی اثر جایگزین اکسیژن شده و درصد آن را پایین می آورد و شخص را دچار خفگی کامل یا ناقص می کند.

منبع: دیارممسنی

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه