رفتن به بالا
 • پنجشنبه - 18 آذر 1395 - 22:45
 • کد خبر : ۸۹۱
 • مشاهده :  74 بازدید
 • چاپ خبر : اعتراض به انتخاب یک نورآبادی در بنیاد شهید یاسوج+ واکنش ها و پاسخ ها / رادیو ممسنی + عنوان

اعتراض به انتخاب یک نورآبادی در بنیاد شهید یاسوج+ واکنش ها و پاسخ ها / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: به گزارش نورآنلاین، عضو شورای اسلامی شهر یاسوج از انتصاب مدیرکل غیربومی در بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد انتقاد کرد. سعید پایدار عضو شورای اسلای شهر یاسوج در گفت‌وگویی بیان داشت: به دلایلی مخالف انتصاب یک مدیرکل غیربومی در سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد هستم. […]

رادیو ممسنی:

به گزارش نورآنلاین، عضو شورای اسلامی شهر یاسوج از انتصاب مدیرکل غیربومی در بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد انتقاد کرد.

سعید پایدار عضو شورای اسلای شهر یاسوج در گفت‌وگویی بیان داشت: به دلایلی مخالف انتصاب یک مدیرکل غیربومی در سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد هستم.

وی در ادامه افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد در هشت سال دفاع مقدس رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است و آیا با وجود نیروهای مستعد و توانمند از خانواده‌‌های شهدا و ایثارگر باید از بیرون فردی را برای مدیرکلی این سازمان مطرح کنند.

پایدار اضافه کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد فرزندان شایسته‌ای دارد که اکثریت آنها نیز خود از خانواده شهدا و ایثارگران هستند.

این عضو خانواده شهدا و ایثارگران در ادامه اظهارات خود، بیان کرد: ما تجربه تلخ مدیران غیربومی در سازمان بنیاد شهید را داریم همچنین که مدیریت خوب و عالی مدیرکل بومی را نیز تجربه کردیم.

وی گفت: یک فرد غیر بومی به هیچ وجه نمی‌تواند خانواده‌های شهدا و ایثارگران ما را خوب درک کند، و باید مسئولان این استان به مسائل مربوط به ایثارگران نسبت به دیگر حوزه‌ها توجه بیشتری داشته باشند.

اما واکنش ها نیز جالب بود

موسوی (زارع) در مراسم معارفه خود در واکنش به این اظهارات در جوابی کوتاه و مختصر گفت: برخی از رسانه‌های محلی بی اطلاع از بنده اظهاراتی داشتند، اما بدانید بنده بومی این استان هستم، و به مدت سه سال مدیرکل بندرعباس بودم.
موسوی با بیان اینکه خودم را فرزند همین استان می‌دانم، اظهار کرد: با زبان لری می‌گویم، به والله بچه همین استان هستم، ریشه و اصالتم لر است.

اما سردبیر خبری راک نیوز نیز خطاب به پایدار نوشت: بجز خط تعریف شده جغرافیایی که کهگیلویه وبویراحمد و ممسنی و رستم را جدا نموده کجا میتوان در تاریخ و بافت های فرهنگی و اجتماعی این دو شهرستان با مردم کهگیلویه و بویراحمد اختلافی پیدا نمود که امروز جنابعالی خط کش تفرقه بدست گرفتید و یک مدیر باتجربه ممسنی تبار را غیر بومی تلقی نمایید.

بنظر این تقسیم بندیجنابعالی نه تنها منفعتی را عاید استان ننموده بلکه موجب آزردگی خاطر بسیاری از همزبانان مادر این دو شهرستان گردید.

جناب آقای پایدار ،بی شک مردم ممسنی موضع گیری جنابعالی را هرگز بحساب عامه مردم کهگیلویه وبویراحمد نخواهند نوشت همانگونه که وقتی مهندس افشانی قرار بود راهی ساختمان استانداری فارس گردد عموم مردم ممسنی و رستم خصوصا نخبگان این دو شهرستان در قامت حمایت از وی برآمده و موضع‌گیری نوذر شفیعی نماینده وقت آن حوزه ی انتخابیه را مغایر با دیدگاه خویش دانسته و از آن تبری جستند.

در هم تنیدگی بافت قومیتی و روابط اجتماعی در ممسنی و کهگیلویه وبویراحمد به این سادگی که شما اشاره نمودید قابل تفکیک نبوده و در مناطقی از جلیل و بابامیدان یا کوپن و بریم این ارتباطات به حداکثر رسیده است.

فراتر از این سالیان سال است که مدیرانی از کهگیلویه و بویراحمد در ارشدترین مناسب سیاسی در این شهرستان‌ها منصوب شدند و یا برعکس مدیران پرتلاشی از ممسنی و رستم در مناصب مختلف در این استان دیدیم آمدند و رفتند که البته این قصه بی شک در آینده نیز تکرار شدنی است.

سخن آخر اینکه انتظار می‌رود برخی دوستان رسانه ای هم در کهگیلویه و بویراحمد و هم در ممسنی و رستم در مسیر وحدت همیشگی قوم لر قلم فرسایی نمایند و باور داشته باشند که این پیوستگی تاریخی با یک اظهار نظر معمولی گسستنی نخواهد بود.

پایان گزارش /۲۲۴۲۲۴

  اعتراض سعید پایدار عضو شورای شهر یاسوج به انتصاب موسوی به عنوان مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثار گران کهگیلویه و بویر احمد واکنش های مختلفی در پی داشت.

  منبع: نورآنلاین

  اخبار مرتبط


  ارسال دیدگاه