رفتن به بالا
 • شنبه - 20 آذر 1395 - 23:27
 • کد خبر : ۹۶۵
 • مشاهده :  110 بازدید
 • چاپ خبر : روستاییان حق دارند که از خدمات بیشتری در زمینه توسعه بهره مند باشند / رادیو ممسنی + عنوان

روستاییان حق دارند که از خدمات بیشتری در زمینه توسعه بهره مند باشند / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: دکتر مسعود گودرزی در گفت و گویی افزود: روستاها کانون ثبات و پایداری در کشور هستند و باید این استراتژی حفظ شود. البته حفظ استراتژی ثبات در روستاها با شعار و حرف عملی نمی شود، روستاها باید چهره خدمات بیشتر را ببینند و غبار محرومیت از این مناطق زدوده شود. این نماینده مجلس […]

رادیو ممسنی:

دکتر مسعود گودرزی در گفت و گویی افزود: روستاها کانون ثبات و پایداری در کشور هستند و باید این استراتژی حفظ شود. البته حفظ استراتژی ثبات در روستاها با شعار و حرف عملی نمی شود، روستاها باید چهره خدمات بیشتر را ببینند و غبار محرومیت از این مناطق زدوده شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین بیان داشت: سالهای متمادی روستاییان در مناطق روستایی با کرامت و عزت نفس زندگی کرده اند، اکنون به دلیل بروز مسایل و مشکلات و تداوم خشکسالی ها معیشت روستاییان در خطر است و کرامت و عزت نفس آنان در معرض آسیب قرار دارد.
گودرزی بیان کرد: بسیاری از این روستاییان ممکن است روستاها را ترک کنند و به حاشیه نشینی پناه آورند، نهادهای مسئول و سازمان هایی که در این زمینه مسئولیت دارند نباید بگذارند که روستاها از سکنه خالی شود. ارائه بیشتر خدمات در روستاها روستاییان را در روستا ماندگار می کند .

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی در ادامه گفت : اکوسیستم و محیط زیست نیز با وجود روستاییان در روستا بهتر حفظ می شود. بسیاری از روستاهای استان فارس خاستگاه رویش بلوط در دامنه های زاگرس است، روستاییان سالها از این منابع حفاظت کرده اند، با مهاجرت روستاییان این جنگل های بکر نیز آسیب فراوان خواهد دید .

دکتر گودرزی افزود : اگر روستاها همچنان ساکنان خود را داشته باشند، جنگل ها و منابع به ممری برای درآمد و معیشت روستایی تبدیل می شود و روستاییان از این ممر درآمد خود بهتر دفاع و مراقبت می کنند و برای حفظ آن می کوشند، این درست نیست که روستاییان را مخرب طبیعت بدانیم، روستاها باید با ایجاد شغل و آوردن صنایع تبدیلی و ایجاد درآمد همچنان بمانند و کانون ثبات و امنیت باشند .

  اگر روستاها همچنان ساکنان خود را داشته باشند، جنگل ها و منابع به ممری برای درآمد و معیشت روستایی تبدیل می شود

  منبع: نورآنلاین

  اخبار مرتبط


  ارسال دیدگاه