رفتن به بالا
 • یکشنبه - 21 آذر 1395 - 22:25
 • کد خبر : ۹۹۱
 • مشاهده :  52 بازدید
 • چاپ خبر : ارزش و جایگاه امام جماعت از منظر امام سجاد (ع ) / رادیو ممسنی + عنوان

ارزش و جایگاه امام جماعت از منظر امام سجاد (ع ) / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: به گزارش نورآنلاین، امام چهارم شیعیان امام سجاد (ع ) در صحیفه سجادیه این کتاب زندگی ساز خود که به ” اخت القران” مشهور است حقوقی را برای ما در حق امام جماعت متذکر می شوند که هر انسان مسلمان و شیعه ای با مطالعه آن به عظمت اشخاصی همچون حاج آقای یعقوبی […]

رادیو ممسنی:

به گزارش نورآنلاین، امام چهارم شیعیان امام سجاد (ع ) در صحیفه سجادیه این کتاب زندگی ساز خود که به ” اخت القران” مشهور است حقوقی را برای ما در حق امام جماعت متذکر می شوند که هر انسان مسلمان و شیعه ای با مطالعه آن به عظمت اشخاصی همچون حاج آقای یعقوبی در شهرستان ممسنی پی می برد.

آنچنان عظمتی دارند این روحانیون که بنا به فرموده امام سجاد( ع ) اگر شبانه روز برای سلامتی و شکرگزاری به وجود نعمت والای این عزیزات دعا کنیم کافی نیست و نخواهد بود.

امام سجاد (ع) در این فراز کوتاه اما اقیانوسی از معارف آموزنده چنین می فرماید؛ ( اما حق امام تو در نماز این است که بدانی محققا او سفارت بین تو و پروردگار بلند مرتبه ات را بر عهده می گیرد و از طرف تو سخن می گوید ولی تو از طرف او سخن نمی گویی.

او برای تو دعا می کند ولی تو برای او دعا نمی کنی و هول و خوف ایستادن در برابر خدا را برای تو کفایت می کند.

اگر نماز او نقصی داشته باشد فقط شامل خودش می شود و اگر کامل و تمام انجام شود تو هم شریک او هستی و او بر تو فضیلتی ندارد. او روح تو را با روح خودش و نماز تو را با نماز خودش حفظ کرد. پس به قدر آن از او تشکر کن).

پایان گزارش /۲۲۴۲۲۴

  با شنیدن بیمار شدن امام جمعه دلسوز شهرستان ممسنی به نظرم رسید بهترین متن و بیانی که می توان تقدیم حاج آقا یعقوبی نمود و همچون هدیه ارزشمند به ایشان و دوستداران ایشان تقدیم نمود فرازی از ” رساله حقوق امام سجاد (ع) ” در صحیفه سجادیه می باشد که در بخشی از این رساله امام سجاد (ع) در بیاناتی آسمانی و عمیق و معنادار ارزش و جایگاه ائمه جمعه را در میان امت اسلامی یادآور می شوند و حقوقی را برای امت اسلامی متذکر می شوند که مطالعه آن برای آنهایی که می خواهند ارزش و جایگاه والای امثال حاج آقا یعقوبی را در شهرستان بشناسند خالی از لطف نخواهد بود.

  منبع: نورآنلاین

  اخبار مرتبط


  ارسال دیدگاه